Bodybuilding yanlızlık mıdır?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve odiii tarafından 29 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. odiii

odiii Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Onur
    Yer:
    Bursa
    Toplumun genelinden daha farklı şekilde besleniyor, dinleniyor ya da çalışıyoruz dolayısı ile bir sosyal kısıtlanma söz konusu mu arkadaşlar sizde hissediyor musunuz ?

2. Boramir

Boramir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Farklı olmak guzel ,ne olursa olsun. insanlar birseyler yerken sana uzattiklarinda , ben ondan yemiyorum krdesim dediginde ortam ne kadar kucumsuyor gibi gozuksede o kisilerin goz ucuyla gobeklerine bakip "lanet olasi" dediklerini gorebiliyorum ben :-D o yuzden sorun yok, farkli olmak guzel. reddetmek disiplin gerektirir. kolay olani herkes yapar onemli olan zoru basarabilmek :)

M∀Z∈R∈†IN R∈⊃⊃∈⊃IL⊃I

3. emreozgun479

emreozgun479 Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    ben dışarı çıkmıyorum hiç gerçi arkadaşım kalmadı ama kalanlara da kanka yemek sıkıntı diyorum gitmiyorum gittiğimde de kös kös oturuyorum adamlar bira içiyo ben su içiyorum biraz koyuyo ama tabi ne ekersen onu biçersin onlar göbekli ben değilim her şeyin bi karşılıgı var

4. Kriyus

Kriyus Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    bu işi fazla abartmamak lazım içki olduğu zaman içeceksin iskender olduğu zaman yiyeceksin onu yediğin zamanda kendi kalorinden düşüp dengeliceksin eğer sen bu spor yüzünden bir yere gitmiyorsan kesinilkle ahmaklıktır tabi bu dediğim yanlış anlaşılmasın sonuçta hergün bir yere çıkmıyoruz ama haftada 1 veya 2 gün içki içilip başka bir besin tüketileblir yani ayarlayabilirsin ayrıca ayarlarsan çok daha zevkli olur çünkü ne zaman ne yapcağın hepsi planlı olur bazıları 1 gün boyuncu ne yesem diye düşünürken yemek bile yiyemiyor aman öyle olmayın spor sonuçta amaç değil hayatınızda araç olsun merak etmeyin 5 gün diyetine full dikkat edersin 2 günde çok fazla abartmassan siz packların gidip formun bozulmaz :) ayrıca hergün yediğin abur cubur bi noktadan sonra güzel gelmez ama haftada 2 gün yediğin zaman o senin için ayrı bir zevk gibi olur :D

hardtrainer, BounGiorno ve Ckavustran bunu beğendi.
  5. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Burda size katılmıyorum haftada 1-2 gün fazla bir süre bu ayda ortalama 7 gün eder yani bir haftayı bos geciriyorsunuz yediklerinizle bu da yılda 12 hafta eder o da 3 ay 1-2 günden ne olur demeyin bakın 3 ay olarak karsınıza cıktı.4 yıllık bir vg geçmisi olan birisi icinde bu 1 YIL demek :D (biraz mizah icerir)

emreozgun479 bunu beğendi.
  6. Ckavustran

Ckavustran Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Sen o zaman bütün yıl kendi kendine evde oturup aynada yaptığın kasları seyredersin :D (biraz mizah icerir)

7. Boramir

Boramir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    aynanin karsisinda baklavalariyla mutlu olan bir insan kendine tolerans tanimaz,degil haftada bir gun ayda bir gun bile vermiyceksin. saglikli yasamin sirri bu. herkesin amaci ve mutlu oldugu seyler farkli, haftada 2 gun masadaki baklavayla mutlu olan arkadasimda bizim gbi ayna karsisina pek gecemez buda bir gercek :) (Gerceklik Icerir)

M∀Z∈R∈†IN R∈⊃⊃∈⊃IL⊃I

8. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    prolar bile bulk döneminde sosyal oluyorsa bizde olmalıyız eve kapanıp dostlarla selamı sabahı kesip sadece aynada kendimizi seyretmek zamanla insanı bunalıma sokar ben işten sonra spora giderim işim olmadığında gezerim bu vücuduma çok olumsuz etki etmedi açıkcası öyle çok hacimli tam define fiziğim yok ama sporcu olduğum belli varsın olsun az define vücudum olsun ama sosyal olayım

9. OttomannSlapp

OttomannSlapp Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Barfiks barı
    Çok sosyal bir insanım. Her çevreden arkadaşım var. Katilinden tefecisine, işcisinden trilyonerine kadar herkesle belli bir yakınlığım var. Ve bu sporun senin hayatını ve yapacaklarını engellemeye izin vermemelisin. Ama nasıl izin vermeyeceksin ? Beslenme konusunda tabii ki engelleyeceksin. Ama 7 gün 24 saat spor yapmıyoruz sonuçta. Çık gezin dışarda gör bakalım sana nasıl bakıyorlar. Bir avm ye gir gör kızların seyrini ;) Ben bir iki vücutçu arkadaşımı alıp gidiyorum starbucks'a falan filan insanların bizim oturuşumuzu görünce kendi oturuşlarını değiştirdiklerini çok gördüm. Ayrıca ne giyersek giyelim bayağı güzel yakışıyor ( Bu arada 4 yıl olacak az kaldı bu spora başlayalı, hiçbir gün off day yapmadım. Salona gitmezken de evde günlük 200 şınav 180 barfiks ile çalıştım tabi 3 yılın sonuna doğru 200 barfikse çıktım ) :D Özer geçersek eğer, senin elinde dostum spor salonu- ev bu iki mekan arasında git gel yapma çık dünya seni keşfetsin. Sevgiler.

Muafız ve Ckavustran bunu beğendi.
  10. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    IIFYM...Hiçbir sorun yaşamıyorum.

Created By Loss ve zeo64 bunu beğendi.
  11. Ckavustran

Ckavustran Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Ne için yaşıyorsun sen asosyal? Hayattaki amacın vücut yapmak mı? Sağlıklı yaşam ı keyif alamadıktan sonra ne yapacaksın? Ne için yaşayacaksın? Senin gibi düşünenler yüzünden milletimiz böyle asosyal oluyor işte yalnız kalıyolar yalnızlıktan ve boşluktan böyle deliriyolar senin gibi.Kasların senin arkadaşın değil kas yapmak da amacın değil aracın olmalı daha iyi bir sosyal yaşam daha özgüvenli birey olmak için

12. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    sayın doxux çok samimiyim ben artık bunu başlıkların altına yazmaya inanın korkuyorum milletin vereceği tepkilerden.buraya da yazmayacaktım da yazan çıkmış benden önce diye yazayım dedim.yahu ne kadar abartıyorsunuz bu işi?psikolojik olarak kötü hissedeceğiniz duruma kadar abartıyorsunuz.yıllardır iskender yemedim hamburger yemedim fast food yemedim dondurma yemedim tatlı yemedim vsvs.bir de bunu acındırma mevzusuna ya da bakın ben ne kadar iyi bir sporcuyum mevzusuna götüren insanlar var.çok iyi bir şey yapmıyorsunuz arkadaşlar,övünülecek bir şey değil bu.çünkü iyi bir sporcu olmak için ille yapmanız gereken bir şey değil bu.savunduğunuz düşünce geri kalmış,bir çok insan tarafından ARTIK saçma görülen bir düşünce.haşlanmış tavuk pirinç lapası dönemini aşmalıyız bence artık.çünkü inanın böyle beslenmek zorunda değilsiniz.

13. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ben de tartışmasına hiç girmeden özet geçiyorum artık :)

Created By Loss ve zeo64 bunu beğendi.
  14. odiii

odiii Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Onur
    Yer:
    Bursa
    %80 Disiplin %20 kaytarmaca nasıl ;)

Muafız bunu beğendi.
  15. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bodybuilding değil ancak boks ve kickboks biraz öyle oluyor.Tabi belli bir seviyeden sonra onlarda gezip tozuyor sürekli ancak kendini kanıtlayana kadar durum böyle..Çünkü bodybuilding/fitness gibi 1 saat çalıştı şu kas 72 saat dinlenecek diye bir şey yok.Çift antrenman hatta milli sporcu arkadaşlarım günde 3 antrenman yaptığı oluyordu.( Amatör olmasına rağmen ) yani ne kadar çalışırsanız o kadar iyi olacağı için dinlenmek diye bir şey yok.Ayrıca antrenmanları vücut geliştirmeye göre çok çok daha ağır ve uzun.

Fitness'ta , boksta , kickboksta yaptım ve yapıyorumda.Her spordan arkadaşımda oldu , gördüklerimi aktardım.

Son olarakta bunlar ciddi hedefleri olan sporcular için.Yani boksa gideyim kardio yapayım diyen insanlar için değil elbette.

Son düzenleme: 3 Temmuz 2015
    Balboa7 bunu beğendi.
  16. Boramir

Boramir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    seninle aynı ortamda oturmayıp karsilikli birseyler yudumlamayip salonumda antrenman yaptigim icin neden bukadar uzgunsun dostum :-D kndine arkadas bulamiyormusun..

M∀Z∈R∈†IN R∈⊃⊃∈⊃IL⊃I

17. Boramir

Boramir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    seninle aynı ortamda oturmayıp karsilikli birseyler yudumlamayip salonumda antrenman yaptigim icin neden bukadar uzgunsun dostum :-D kndine arkadas bulamiyormusun..

M∀Z∈R∈†IN R∈⊃⊃∈⊃IL⊃I

18. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşlerim abilerim şimdi sizi aydınlatmak için bunu yazıyorum. 4 yıldır bu sporun içinde olan ve üniversitede birçok sosyo-psikolojik ders bitirmiş birisi olarak şunları söyleyeceğim lütfen not alın sonra karşılaşınca hatırlarsınız. Bu sporu yapan insan iyi bir fiziğe sahipse az cok da tip varsa hem yalnız kalabilir, hem de cok pis cevre yapabilir.
    1-) Türkiye sınırları içerisinde, bu sporu yapan insan az çok tip varsa ve ortalama üstü bir fiziğe sahipse, 'kibirli', 'kendini beğenmiş', 'artist', 'kıl' v.s gibi sıfatlara maruz kalabilir.
    2-)Kızlar genellikle 'Sevgilisi vardır' veya 'Bana bakmaz' gibi bir düşünceye kapılarak size genellikle uzaktan bakar. Erkekler ise 2 türlü olabilir. 'Bunda cok manita vardır' fikri ile sizinle kanka olmak isteyebilir. Veyahut 'Bu benim ekmeğimi elimden alır' diyerek sizle pek samimi olmayabiliir(genellikle böyledir).
    3-) Okul v.s ortamda birçok insanı size bakarken görebilirsiniz çünkü haberiniz olmasa bile ortamda cogu kişi sizi tanıyor olabilir (instagram v.s sanal ortamda resimler filan).
    4-) Bu spor sizi kendine bağımlı yapabilir azcık da egonuz varsa. Zamanla vücut yaptığınızda, bir de salondan pump halde çıkıp dısarıda yüyürken insanların size nasıl baktığını gördüğünüzde, bu spora bağımlı olacaksınız çünkü bu spor sizin siz olma nedeniniz olacak.
    Fiziğinizin Çok iyi olduğunu nasıl anlarsınız ?
    Gene Türkiye sınırlarında, Türk kızlarımız Justin Bieber gibi zayıf ama six packli kişileri bile sexy, vücutlu olarak görebiliyor veya tişörtü dolduran 34-35 cm kol bile onlara fitcekici gelebiliyor. Yani kızlar hel halukarda bakacaklardır sizin vücudunuza. Vücudunuzun iyi olduğunu anlamanız için erkeklerin bakışlarına bakın. Genellikle erkekler bakıyorsa ozaman vücudunuzun iyi olduğunu, göze battığını düşünebilirsiniz çünkü o bakışla 'Vay A. Koyayım'(argo) anlamına gelmektedir.

SpReaD ve neverbackdown. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş