bodybuilding ve kum torbası, overtraning olur mu?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mankiw tarafından 25 Eylül 2006 başlatılmıştır.

1. mankiw

mankiw Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar,
    merhaba
    19 yaşıdayım bodye 4-5 ay önce başladım, başladığımz zaman boy 1.71 kilo 72 idi(yağ oranı %25 , dietle bilikte şimdi 66 kiloyum yağ oranı (yüzde 20.1),
    Ben body kız arkadaşım yüzüdnen başladım işin gerçeği, güzel bi kız arkaşım vardı ama tıfıldım hırs yaptım bodye başladım :) , şimdi yine bu kzı yüzünden sinir hastası olucam , bişeleri yumruklamam lazımki gidip kızı yumruklamıyım :))) bu yüzden gittim bugun bir kum torbası aldım stress atmak için
    sorum şu olacak, haftada 3 gün antremana gidiyorum(4 haftadır gidemiroum düsenli) , bu antremadna sonra, mesela dinlenem günlerimizde bu kum torbasını dövsem overtraning olurmuyum?
    bide bu kum torbasının vucut geliştirmeye buyuk katkısı oldugunu duymuştum, kum torbasıyla çalışma programı filen var mı acaba(biraz saçma gelebilir:) )
    bide bende hiç hacim yok diet yaptım filen hiç hacim kazanamadım, hacim için gnc glutamine(1000 mg) aldım, gnc den bana sabah aç karnına içeceksin ve 3000 mg geçmiyeceksin dediler, bu glutamini hergün mü kullancam yoksa antreman günlerinde mi sadece, her gün kullansam bi zararı olur mu?Biliyorum forumda bu konu hakkıdan bir sürü topic var ama yinde sorucam hazır topic açmışken, bu glutamineyi bi süre kulalandıtan sonra bırakıp vucudu dinlendirmelimiyiz?

2. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
    kum torbası ile yapılan antrenmanlar cardio gibi etki yapar beslenmene dikkat edersen ve çok aşırı kum torbasına yüklenmezsen overtraining olma ihtimalin düşer sadece sitres atmak için çalışmanı ve fazla abartmamanı öneririm bu şekilde O.T. olucağını sanmıyorum. sadece kas kütlesi için BBing yapıyorsan biraz yavaşlatmış olursun ama iyi kalori yakar ve bununla birlikte yağ kaybı da olur tabii birazda kas gider dediğim gibi çok sağlam beslenmelisin forumda nasıl beslenebileceğin konusunda çok yazı var

glutamin için söyleyeceklerim ise bence kum torbasına başlamadan 30 dk önce 5 gr bittikten hemen sonra 5 gr. ve yatarken 5 gr olarak almalısın

özellikle kum torbasına başlamadan önce alıcağın Overtraining olma ihtimalini düşürecektir

zaten çoğı ünlü ve profesyonel Vücutçu cardio antenmanlarına başlamadan önce glutamine yüklenir.

saygılar

Sayfayı Paylaş