bodybuilding ten ne bekliyorsunuz

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve shownodese tarafından 17 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    hepimiz bu spora farklı başlangıçları var kimi güç kimi görüntü vs. peki amacına ulaşan varmı yada hedefine yaklaşan...mesela box yapıp güçlenmek isteyenler basketbol oynayıp body yapanlar yada farklı amaçları olanların durumu nedir bu spor bize neler verebilir aramızdan mr olimpia çıkıcakmı yada ben mutlak biyere gelicem diyen iddalı arkadaşları duymak istiyorum

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben piyasada satılan kıyafetlerin hemen hepsini giydiğimde vucudumu kavramasını istemiştim ilk başladığımda.65 kiloda biri için bu imkansızdı.şimdi ise amacıma ulaştım.bazen sıkıntıya soksada keyfini yaşamadığım anlarda yok değil.

3. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    bayramda bi mağzadan gömlek almak istedim ama 42 beden gömleklerin hiç biri olmadı :) çalışan kızlar ilk başta biraz dalga geçti ama sonra çok işe yaradı ;) 2 tane güzel yeni kız arkadaşım oldu

4. punkermanmania

punkermanmania Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bence bb altın alıp yastık altına koymak yada arsa alıp bırkac yıl unutmak gıbı .

guzel vucuda sahıp olmak ılk ıstegım , ıkıncı olarakta yaslılıkta ( ınsallah sonuna kadar devam edebılırım ) hala saglam ve dınc olmak ;)

5. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben damatlık almak için gittiğimde alt 42,üst 56 beden olarak belirlendi fakat hazır kalıplardan çıkmış bu bedenlerdede omuz olsa kol girmiyor,kol girse omuzlar sıkışıyordu.hiçbir mağazadaki bayanda arkadaş olmak ister gibi gülmüyordu arkamdan.

shownodese bunu beğendi.
  6. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Birkaç sene öncesine kadar small beden tişört alırken artık aynı mağazadaki personelin bile dikkatini çekmişimki abi senin beden medium olmuş demesi.

7. jericho

jericho Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Ben kilo almak için başlamıştım. Boyum biraz uzun olduğu için 64 kiloda kambur gibi yürüyordum zayıflıktan...Belkide çoğumuz bu sporu sağlık için yapıyor ama giydiğin kıyafetin üzerine daha bi yakışması güzel bişey:)

8. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    ben herkezden farklı olmayı severim mesela yakın arkadşım benle aynı sigarayı içio die sigaramı değiştirdim mekana gittigimizde herkez çay içerse kahve içerim yada tam tersi işte sanırım bunun için bana çok katkısı oldu ileride nereye gelicemide bilmiyorum hiç brakmayı düşünmüyorum ama profosyonel olarakta bi gelecek beklemiyorum yarışma fln gibi

9. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    ilk başladıgımda, herhangi bir tişörtün vücudumu kaplaması yeter diye düşünüyordum, şu anda 87-88 kg yim ve xl tişörtler bile kesmiyor beni..giydigim polar, gömlek veya kazaklarda vücudumun çok belirgin olması daha cok hoşuma gidiyor ve bunu da başarabiliyorum artık..hedefim, bunu maksimum düzeye cıkarmak ve 90-95 kg hacimli ve biraz da define olabilmek..

10. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Hedefine az kalmis D.Wolf da, asil mesele zirvedeki yerini koruyabilmek futbol tabiriyle :). Koruyucu antremanlar problem degil ama omur boyu su anki beslenme duzenini devam ettirmek cok zor olacak. Ne kadar sure o kilolarda kalmayi hedefliyorsun? Ne bileyim, mesela otuzumdan sonra biraz kuculeyim ama fit durayim gibi bir dusuncen var mi?

11. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    doğru söylüyorsun, aneximandros..bu sporda ömrüm ne kadar olur hiç bilmiyorum aslında..seneye okul bitecek inşallah, ondan sonrası iş hayatına girdigimde belli olur, ama yine de hacimden ödün vermem..hacimli olmak bu sporu yapma nedenim, hacimli olmak daima iyidir..

iş hayatına girdigimde daha cok, supplement kürleriyle birşeyler yapmaya çalışacagım, şimdiki gibi beslenmeye hiç vaktim olmayacak ileride, bundan eminim..
    1-1,5 senede bakalım ne kadar ilerleyecegim, sonrası meçhul:)..

aneximandros bunu beğendi.
  12. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Bu spordan bana ömrüm boyunca yararlanacağım bir beslenme ve spor bilinci vermesi beklentim vardı.
    Yani beklentilerim uzun vadeli sağlıklı bir insan olmak yönündeydi.
    Kas kütlesi kazanmanın veya fit bir görüntü elde etmenin birincil amaç değil, sağlıklı bir yaşam şekline kavuşurken bunun beraberinde getireceği ödüller olarak kalmasını arzu ettim.

Birçok sakatlık yaşasam da, uzun vadede ömrümü ve yaşam kalitemi artıracak çok ama çok fazla bilgi verdi bana bu spor.
    Karşılığını ise bugün değil ama çok uzun vadede, hatta yaşlandığımda (tanrı ve ömrüm izin verirse) fazlasıyla alacağıma inanıyorum.
    Zamanında elde ettiğim kas kütlesini veya vücut şeklini ise bu uzun vadeli hedefe ulaşma çabalarımın meyveleri olduklarını düşünüyorum hep.

mahir07 bunu beğendi.
  13. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Bu spora başlama nedenim okuduğum bir kitaptı.

Bir gece oturmuş "Ferrari'sini Satan Bilge" yi okuyordum.
    Kitap bence yazılmış en mantıklı kişisel gelişim kitabı.

The Secret gibi Tanrı kavramını yok sayan bir kitap değil.

O zaman 79 kilo idim. Boyum 1.77'ydi.

Zaten görüntümden memnun değildim.

"Artık yeter" dedim ve ertesi günü bir spor salonuna yazıldım. Güzel ve iyi hocaların bulunduğu bir salonu tercih ettim.

Amacım kilo vermek ve fit bir vücuda sahip olmaktı.

Başladıktan 3 ay sonra "fit" kavramının kendi içinde ne kadar değişken olduğunu gördüm.

2 ayda 7 kilo verip 2 kilo kaslanmıştım.

Tabi spora başlayanların %99 unda olduğu gibi benim de "fit" kriterim yükseldi, arttıkça arttı.

Eylül ayında farkına vardım ve kendime dedim ki:

"Ben bu spora zaten giydiklerim yakışsın diye başlamıştım. Peki o zaman bu hırs niye?"

Spora ara verdiğim bu 6 ay içerisinde hacim kaybettim ve zayıfladım; ama mümkün mertebe beslenme düzenimi bozmadım.

Sonuçta daha belirgin hatlarım ve hacimli halimden daha çok ilgi çeken bir vücudum var.

İster inanın ister inanmayın, beni en çok mutlu eden söz, spor salonuna gidiyorum dediğimde insanların biraz alaysı olarak " Hiç belli olmuyor" demeleri.

-İnsanlar ağırlık kaldırıyorum dediğinizde kocaman kollar, kocaman bir göğüs kafesi, boyun kalınlığında bilekler görmek istiyor.
    Tabi bunları görünce "iğrenç" diyip salak salak konuşanlar da var.
    Ne istediğini bilmeyen ve sadece konuşan insanlar...:)-

Beni spor salonunda gören ispanyol arkadaş konuşma sırasında arkadaşlarına beni gösterip "Toro" diyor artık :) (el toro-boğa)

Kıyafetlerin üstünden sadece fit duran bir vücut en büyük isteğimdi.

Buna ulaştım diyebilirim.

Ama taktir edersiniz ki aynada kendimizi ve kaslarımızı izlemek en büyük keyfimiz.

Artık bu görünümü bozmadan kaslanmayı düşünüyorum.

Yeni bir hedef, yine eski tempo!

Bu spora ve antrenman sonrası salgılanan o seratonine bayılıyorum:)

Herkese iyi sporlar.

shownodese bunu beğendi.
  14. srtns

srtns Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben bady den istedikleri almaya başladım benle dalga geçiyolardı cılız diye bu spora onun sayesinde başladım omuzlar şişti göğüs fln işte şimdi kimse öyle diyemiyo bence çok faydalı bi spor

15. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    bu işle aşırı derecede ilgilenen türkiye şampiyonu olmak isteyen bir arkadaşım vardı bende spora düşkün biriydim dövüş sporların çoğunun hareketeri vs... bilgilerim vardı zaten spora aşırı derecede düşkünlüğümde olduğundan başladım diye bilirim.ayrıca dövüş sporlarındaki bildiğiniz hareketleri çok daha rahatlıkla uygulamama yardımcı oldu.birde yazın 3 ayını plajlarda geçirdiğim için vücudumum estetikde gözükmesini istedim.ayrıca rocky antraman videoalrı vs beni bu spora iyice itti.

16. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Anen ya boy 1.92 kilo 66. Hiçbşi olmuo tam ya biraz yapılı olsam keşke .. :(

17. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ludacris ben senin boyunda değilim ama senin kadar uzun birinde dahada zayıf gösterir o kilo.azim ve sabırla herşey zamanla yerini buluyor.ben 173 boydayım ve şu anda 94 kilo ile 100 arasında gidip geliyorum.bu aşamaya gelene kadar birçok şeyden ödün vermem gerekti ama hiçbirinden pişman değilim.yaşın itibari ile oldukça gençsin.önündeki merdivenleri yavaş ve emin adımlar ile çık.kırmızı ışıklar seni yıldırmasın,elbet yeşilde yanacak.

18. FasT

FasT Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    İran iksiri diye birşey varmış iyi diyorlar bir araştırırsanız iyi olur bence kimisi kilo almaya bire bir diyor..

19. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    "negged" diyemeyecek miyiz bu forumda??? :) :) :) Keşke o özellik de olsaydı.

Sayfayı Paylaş