bodybuilding.com alısveris

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Cellucorc4 tarafından 5 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    bu nasıl bir sacmalıktır ırağa tacikistan a rusyaya bütün ülkelere gönderiliyor türkiye secenegi yok bu siteden neden alısveriş yapamıyoruz

turks and cacois island var oda türkiye değil saçmalığa bak yani ıragın bile anlaşması var bizimmi yok

bu siteden alısveris yapmanın yolu yokmudur

Değerli üyemiz;
    Lütfen mesajlarınızda Türkçeyi doğru kullanmaya dikkat ediniz.
    Yazım dili ile ilgili kuralları okumak için lütfen buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Ocak 2013
  2. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Engeller, engeller, engeller. Malesef birilerinin para kazanması için engelleniyoruz. Yeni gümrük yasaları!

3. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    yazımda yanlış olan bir şey yoktu neden yorumum siliniyor?

maximum ve taylaner bunu beğendi.
  4. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Bu olayın başrolünde hardline var diyorlar. Onlar sayesinde gelmiş bu yeni uygulama. Bende çok özlüyorum 20 dolara preworkout aldığım günleri. Ebaydan bira fıyatına supplement alıyorduk. :/

5. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    fiyatını da geçtim distribütörlerin getirdigi bayat ürünleri almak zorunda kalıyoruz 3 yıl önce üretilen eski ambalajlı amerikada kalmayan ütünler ornek vapor halo burda satılıyor allahtan korkun son kullanma tarihine 2 ay kalmıs yahu

hatta son kullanma tarihi 2012 olan siteler bile gördüm :)

6. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/forumda-mesaj-yazma-ve-t-t21377.html

mr_dblue ve (silinen üye bunu beğendi.
  7. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    hayrola dil ve anlatım sınavındamıyım forumdamı :):):):)

---------- Post added at 18:19 ---------- Previous post was at 18:17 ----------

virgülden sonra boşluk bırakmayı unutmayın beyler büyük küçük harfede dikkat edelim :)

yazınız okunaklı olsun gelişi güzel yazmayınız :)

yoksa düşük not alırsınız benden söylemesi :)

maximum bunu beğendi.
  8. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Forumdasın, alıntı yaptığım kısımda uyulması mecburi olan forum kurallarının dil ve yazım kısımının uzantısından.

Neden silindi demişsin bilgilendirildin, anladın da sanırım neden uyarıldığını.

Bilgilendirilme yapıldığına göre daha fazla offtopiğe gerek yok.

mr_dblue bunu beğendi.
  9. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    olmaz disbiritörler para kazanamıyor nedense. Çok enteresan ülkelerden sipariş verilebiliyor valla Türkiye bu konuda 1 kac ülkeden biri sanırım , sonra niye her lafta memlekete sallıyosun dıyoruz. Bu konular hakkında fazla yazmakta istemiyorum çok şey bilmekde iyi değil , çünkü hiç birşeyi değitiremiyorsun.
    kafalarına göre yasa cıkarıp kafalarına göre icraat yapıyorlar bize izlemek düsüyor :)

Son gümrük yasasından sonra supplemnt almayı kestim , bugun yabancı forumlara bakıyorum örn amerikada cogu kisi naturel sadece normal gıdalarla spor yapıyor .. o kadar ucuz rahat her supplemente ulasabılmelerine rağmen gereksiz görüp kullanmıyorlar..

şunlar dısında kullandıgım ürün yok c vit , bkompleks omega3 devit cinko gibi temel takviyeleri eczaneden alıyorum.

Son düzenleme: 5 Ocak 2013
    nitrococuk bunu beğendi.
  10. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Daha önce Amerika'dan başka sitelerden kitap aldım fakat son zamanlarda yani son gümrük yasasından sonra henüz birşey almadım. Acaba ana hatları ile ne gibi kısıtlamalar getirildi paylaşabilir misiniz? Benim bildiğim sadece 150 euro olan vergi sınırı 75 euro'ya çekildi.

11. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    75 £ sınır oldugunu bılıyorum bende ayrıca posta ile gelen ürün limiti 25 30 kg ı geçmemeli , dahada aşağıya çekilmemiştir sanırım halen alısverıs yapanlar var . Gümrükte kalması durumunda %20 vergi verip alınabiliyor ürün. Yani takılıp geri gönderme riski yok , 75 £ yu geçerse vergisini ödeyip ürün alınabılıyor.

Ayrıca sporcu gıdaları ıle ılgılı "milli sporcuların" 75£ ya kadar alabılecegı belırtılıyor ayrıca.Ben alan birine rastlamadım malesef , gerçi bulsam birini abone olurdum.

Tabi son mevzuatları bılmıyorum en son arkadasım elektronik eşya almıstı ebaydan o söylemisti son durumları.

münzevi bunu beğendi.
  12. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    pahalıya alıyor olabilirizde genel anlamda daha iyi.
    Yoksa vay anne babaların haline 40-45tlye alınan wheyleri çocuklar su yerine tüketirdi.
    Bu kadar bilinçli yapılmazdı bence.Bunun sonucunda oluşucak 1-2 vakada televizyonlar,haberler hemen toz içti az kalsın ölüyordu gibi haberleri illaki yaparlar.Diyeceğim o ki sporu bu rahatlıkta yapabileceğimize inanmıyorum.Biraz bilinçsiziz,sabırsızız toplum olarak.ilk ayında olupta forumda konu açanlar var ne önerirsiniz vs. diyenler.Adam parası wheye yetiyor diye sadece onu alabiliyor ilk ay.Ama öbür türlü 150 liraya whey,creatin,bcaa kombinleyecek ilk ayında.İlerde vücudunda en ufak birşey olsa,hasta olsa durum bunlara bağlanılacak.Ebeveynlerde önyargılar oluşucak.Ayrıca herkesin yaptığı,ulaşabildiği birşeyde pek cazip gelmezdi bana diye düşünüyorum.

Rinkushichi bunu beğendi.
  13. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0

Rahmetli Sabancı ne güzel söylerdi..Çalışmak..çalışmak..çalışmak..bir fıstık ezmesinin 30 çeşidi mi olur ? ne bileyim, önceden pişirilmiş ve dondurulmuş sebzeler, yaygın üretim-ucuz kırmızı et, binbir çeşit süt ürünleri, mesela yulaf' ın bile 10-15 çeşidi var . Devasa üretim, anormal bir endüstri. Yani kişinin maddiyatı çok çok kötü değilse, günlük ihtiyacını yalnızca beslenmeden karşılayabilir. Dediğin gibi supplement piyasasının genişliğinden bahsetmiyorum bile. Bizim bildiklerimiz sektörün babaları, bir de lokal markalar var.

Ama bununla birlikte şunu da eklemeliyim. ABD kökenli forumlarda ne denli doğal beslenen vücutcular görünse de, ABD'de steroidler genel olarak çerez niyetine gidiyor. İskandinav ülkelerinden sonra ikinci sırayı alıyor ABD.

Bizim gibi alt klasman ülkelerinde, kendi ortamında bu tip bir yaşam tarzını egemen kılmak için, maddi olarak çok daha iyi konumda olman ve manevi olarak daha fazla gayret göstermen gerekiyor. En basitinden forumumuzda, elinin altında, bir amerikan/ingiliz sporcusunun beslenme zenginliğine/çeşitliliğine sahip gençler çok azdır.

BB.Com 'dan daha önce kitap almıştım. "Better Than Steroids". Kitap gelmedi bir türlü. En sonunda dayanamadım, yatırın paramı geri gibisinden bir şikayet maili atmıştım, parayı geri yatırdılar. İşin ilginç tarafı bir ay sonra falan kitap elime ulaştı. Çaktırmadım tabi. Herhalde bu tip kargo/posta sorunları nedeniyle kaldırmış olabilirler.

CarpeNoctum ve khephnes bunu beğendi.
  14. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Türkiye'deki işletme maliyetlerinden sanırım buradaki kimsenin haberi yok.
    Bir şirket kurduğunuzda ödediğiniz vergileri söylüyorum.

Fiş-fatura ve giderlerden ötürü gelen Katma Değer Vergisi
    Bir yer kiraladğınız için Stopaj vergisi. Parayı kazanan dükkan sahibi olmasına rağmen bunu da siz ödersiniz.
    Çevre temizlik vergisi
    İlan reklam vergisi (tabela totem vs)
    kgv
    defter tasdik ücreti yıllık 1000 liraya yakın. ltdlerde.
    atso aidatı

bunların hepsi varken yurtdışındaki rakamlara buradaki şirketler nasıl mal edebilir ki?

Şimdi düşünün siz bir şirket kurdunuz 40 liraya protein tozu alıyorsunuz ve yaklaşık birim protein tozu maliyetiniz 50 tl. 90 tl minimum gideriniz var. Hiç elemanınız yoksa ofinizde hiçbir malzeme kullanılmıyorsa internet siteniz yoksa çay kahve içmiyorsanız vs.

Minimum 110-120ye satacaksınz ki para kazanacaksınız.
    Bir de bunlara eleman vs. gibi maliyetler eklenirse ne yapmanız lazım.
    Onların maaşı ve sigortası kadar da para eklemeniz.
    Bir de pazarlamacaınız varsa.
    .......

şimdi siz düşünün. Yurtdışındaki rakamlara niye alamıyoruz.

Siz şimdi bunları yaparken sizin maliyet fiyatınızdan daha düşük fiyata başka insanlar evlerine bunu getiriyorlarsa....

O zaman dersiniz ki yetkili merciilere ya yurtiçine bunları sokmayın ya vergilerimizi düşürün ya da bu sektörü tamamen bitirin hiç açmayalım..

Devlet de kendi vatandaşını sizi bizi yerli şirketleri korumak için bunun gelişini engelliyorlar.

Gönül ister ki vergilerini düşürsünler vs.

Ama devlet sizle birlikte kendini de düşünmek zorunda..

O yüzden şu anda çare yok.

Şirketler batmıyor devlet gelir elde ediyor olan yine bize oluyor :)

Not: Ben bir supplement firması sahibi değilim tamamen farklı sektörden bir şirket sahibiyim.

15. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Bilmeyen de memleketimizde her şirket vergilerini harfi harfine ödüyor sanır. :)

Vergiler dediğiniz gibi çok ağır olduğu için bizim memlekette ticarete atılanların ilk öğrendiği nasıl vergi kaçırılır konusudur. :)

Devlet de becerip üretenlerden vergi toplayamadığı için habire elektrik, doğalgaz, akaryakıt gibi tüketim kalemlerindeki vergilere dayanarak vergi açığını vatandaştan çıkarır.

Yine de yabancı üretim ürünler için yurtdışı sitelerin iyice incelenmesini tavsiye ederim. Hemen her alanda yurtiçi fiyatlarının yarısına ürün bulmak mümkün.

16. Moonster

Moonster Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    ebay.com dan riske girip ufak bir aminoasit siparişi verdim 1 hafta önce .Bakalım gelecekmi =)

17. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Artık öyle bir dünya yok. KDVden ve gelir vergisinden elbet kaçılabilir. Stopajdan da bir nevi kirayı düşük göstererek. Ancak diğerleri için hiçbirşey yapamazsınız.

Sizin getirebildiğiniz bir site var mı? Bodybuilding hariç hangi yabancı sitelerden bahsediyorsunuz buradan yazar mısınz ya da kurallara aykırıysa özel mesaj rica etsem.

18. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Ben sadece kitap siparişi veriyorum, ki zaten en sorunsuz ürün kitaptır. Ama sanırım amazon.com'da vg ürünleri de bulunabilir ve sipariş verilebilir, bakmak lazım.

19. Moonster

Moonster Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    ebay den siparisim gelmistir.Artik kendim getirtecegim supplementlerimi

moothy ve msakkoc bunu beğendi.
  20. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    faturasını koyma şansınız varmı ?

ürünün adı boyutu fiyatı nedir kaça mal oldu kargo ücreti ile beraber ?

Sayfayı Paylaş