Bodybuilding BESLENME ' ye aylık harcadığınız bütçe ortalama ne kadar ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve imRuhestand tarafından 2 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. husocan07

husocan07 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Yukarıda yazılan rakamların içinde supplementler dahilse vede 700tlnin 300 400 tlsi oraya gidiyorsa sadece tavuk pilavcı bir beslenme olduğunu düşünürüm vede çok sağlıklı bir düzen olduğunu zannetmiyorum Türkiye'deki tavukların halini bilmeyen yok.

Ama kırımızı et balık köy yumurtası tüketiliyorsa türkiye fiyatlarına göre çok ama çok normal o rakamlar

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Ohoo ete girersek işin içinden çıkılmaz zaten. Yani tavuklar hormonlu diyor herkeste etler düzgün mü Türkiye'de? Bunu bilemeyiz tabi. Tavuğu et cinsinden hesaplasam sadece beslenme giderim aylık salt 600 civarı olur sanırım supplementsiz, sebzesiz falan. Ama yiyiyoruz yani yapacak bişey yok. Günlük 700-750 gr. tavuk yiyiyorum ben bunu ete çevirsem zaten batarım direk:D

3. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    bırak yoksuluğu açlık sınırında bile yaşamadığımız için bize 500 -1000 tl harcamak anormal gelir olmuş doğru dürüst sporcu kişinin beslenmesi için normal fiyatlar bunlar hatta ileri seviyedekiler için az bile ayrıca tam body building yapmak için kim ne derse desin ortalama üstü gelir şart bu sporda

Bekci, derin_aker ve Created By Loss bunu beğendi.
  4. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Yav 1000 liradan az harcamayla müsabık olan abimiz var tanıdık 2.oldu 80 kg. Tabii kür parası hariç:D Ama genel harcamada haklısın tabi ülkenin durumu belli. Et falan ateş pahası canıma minnet yoksa 5 öğün et yesem bıkmam ben ama para yok yani. Çalışma bakanı çıkıp asgari ücret 800 lira büyük para aile geçindirirsiniz diyor dalga geçer gibi millette şükür diyor alan veren memnun. Olan da biz orta sınıf vatandaşa oluyor işte. Ülkenin durumuna göre herkesin geliri kısılıyor kıssadan hisse.

maietnigri, imRuhestand, Balboa7 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    öncelikle genel bir yorum yazmıştım kişisel olarak hedef yoktu ama orta sınıf vatandaş bu sporu hele ki proluk derecesinde yapamaz tanıdığında bak kürle birlikte bayağı bir para harcamış sonuçta tabi daha önemli yarışmalarda dahada miktar artıyor belli gerçekler var ortada bende akrabam sayesinde bu kadar rahatım birazda damak tadına önem veririm açıkçası para çok olmasaydı bulgur makarna idare ederdim herkes tabiki hakkını aramak şöyle dursun asgari ücreti beğenmediğini söyleyince o parayla 5 çocuk büyütenler bile olduğunu söylüyorlar nasıl başarmışlar bunu merak konusu :)

dragox bunu beğendi.
  6. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    bugün tam bunu düşündüm.öğrenciliğim simit ve çorba ile geçmişti.Türkiye şartlarında sağlıklı beslenmek çok kolay değil.Bırak vg yapan adamı normal insanın bile protein yemesi çeşitli beslenmesi lazım ama çok zor.kilosu 80 lira ceviz gördüm geçen gün.Dediğin çok doğru bodybuilding için gelirin biraz sağlam en azında orta derece olması lazım.yoksa çok sağlıklı bir beslenme olmaz.

Balboa7 bunu beğendi.
  7. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    3 ay oncesine kadar 400.500 civariydi.suan 200 maximum.
    Krizdeyiz malesef.biyerlerden kismak gerek

maietnigri, Balboa7 ve derin_aker bunu beğendi.
  8. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sadece beslenme minimum 550-600 tl civarı . Supplement aylık 270 ile 320 arası gidip geliyor toplam . 900 tl civarı ..

Ha ayrıca bu sporda pahalı zengin işi diyenler , sigara , alkol ,abur cubur , dışarıdan hazır beslenme , vs gibi birçok şeyi katarsak bizimkini solluyor :) .

Son düzenleme: 3 Şubat 2015
  9. ottomanizm

ottomanizm Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Bu konuda çok şanssızız. Amerikada biftek 5 10 dolar arası değişirken türkiyede tavuğa o kadar veriyoruz. Minimum düzgün beslenme 400. Tl denedim

Balboa7 ve derin_aker bunu beğendi.
  10. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    3 ay önce özel sebeplerden yurt disinda yasamaya basladim. Ve gercekten Türkiyede"ki fiyatlarin ne kadar icler acisi oldugunu tekrar görerek anladim. Türk marketi buldum bir tane. Etin kilosuna 7 euro veriyorum, yagsiz gayet. Tavukgögsüne 3.5-4 euro. Yumurta desen large 10luk 1 euro. 1 yumurta 10 cent yani. Somon da cok ucuz. Yulafi , brownrice falan soylemeye gerek yok gercekten cok ucuz rakamlar. Almanya"da yeni yasa ile asgari ücret 8.5 euro saatlik oldu. Orta düzey calisan birisi, egitim görmüs saatte ortalama 10-15 euro kazaniyor genelde. Kisacasi 1 saatlik calisma ile 1.5-2 kilo kirmizi et alinabiliyor. Videolardan gordügüm kadari ile Amerika"da rakamlar daha da ucuz.
    Gercekten yazik ülkemizin su haline.

derin_aker ve elite35 bunu beğendi.
  11. imRuhestand

imRuhestand Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    1200 çok fazla değilmi kardeşim ya :oops:
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Şubat 2015 ---
    1 aylık dimi ? :)
    valla benim aylık bütçe 300 :D
    arkadaşlar 300 400 hatta 1000 küsürlerden bahseden var 200 gibi bir meblağ 'dan bahsediyosun yeterli oluyomu ki sana ?

12. husocan07

husocan07 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Kürde olduğum için maksimum verimi almak için çok kaliteli beslenmeye çalışıyorum kırmızı etler Balıklar vitaminler mineraller çok masraf oluyo
    Bir tavsiyede bulunayım maddi manevi hazır olmadan kesinlikle küre girilmemeli

13. imRuhestand

imRuhestand Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    valla yeni başladım dediğin gibi gelirin sağlam olması lazım onun için sırf hafta sonları çalışıyorum ve didikleyebildiğim kadar ailemi didikliyorum :) şu vg ye aylık 300 gibi bir bütçe ayırabiliyorum ancak
    kür derken supplement 'ten bahsediyosun dimi ?
    haklısın bu konuda
    aynen benimde 300 ü felan buluyorum :|

14. husocan07

husocan07 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Hayır steroid kürdünden bahsediyorum.

15. imRuhestand

imRuhestand Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    valla ben lor ve yulaf ezmesine talibim :D
    anladım

16. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    95 lira protein tozu, 120 lira carnitine, 60 lira civarı da ay başı ton balığı depo ediyorum dolaba. son 2 aydır da cla kullanıyorum 97 lira o da, ama iki ay gideri var zaten. günde 4 kapsül. tabi günlük yiyeceği hesap etmiyorum.

17. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    250-300 falan gidiyor. antrenman yapmadigim off gunler de beslenmeme cok dikkat ettigim soylenemez.
    Bu gunlerde ucuza geliyor diye okul yemekhanesinde akşam yemegimi yiyorum. 2 lira :)

18. mevlana244

mevlana244 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Valla bi kere aylık tıcketım 300 lira + günlük,tavuk,süt,yumurta,yulaf,peynıritam buğdaylı ekmek, bide küçük çaplı suplementle ile en az 600 lira gidiyodur. 300 nakit- 300 ticket ee ağlamayana meme yoksa yemeyene de kas yok hacı :D

19. imRuhestand

imRuhestand Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    sence benim beslenme programım nasııl https://www.bodyforumtr.com/threads/beslenme-programim-Çokmu-zayif.107153/ ?

20. witch95

witch95 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Benim icin en cok masraf (Yumurta,haftalik Pazar alis verisi yani sebze ve meyve, yulaf ezmesi, ve cogunluklukla tavuk gogsuydu etiydi makarnasiydi) derken...
    ama soyle ki hepsi ayni anda bitmiyor parca parca tukeniyoe bu yuzden hic hesaplama geregi duymadim veya dusunmedim, aklima gelmedi Kafadan 300,400 gisiuordur

Sayfayı Paylaş