BODYBUİLDİNG+BOKS:BACAK?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve korayıldırım tarafından 20 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. korayıldırım

korayıldırım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    beylikdüzü
    herkese merhabalar sayın bodyforumtr üyeleri,öncelikle sorunumdan sonrada detaylarından bahsedicem,ben 16 yaşında ciddi anlamda 7 aydır bodybuilding 3 aydır boks yapan bir öğrenciyim. sıkıntım ise bacaklarım yazın başından beri yağ oranımı düşürmek adına kas kaybına uğramayı göze alarak hem boks hem body building hemde sabahları koşu yapıyordum ,tabiki kas kütlemi kaybetmemek için gerekli kaloriyi her gün almaya çalıştım ama çok fazla kalori yaktığım için yinede kas kaybına uğradığımı düşünüyorum,yağ oranımı düşürme dönemim kendimce başarılı geçti büyük oranda yağlarımdan kurtuldum fakat hala bacaklarımda sorun var ,sorundan kastım kalın olması .üst vücudum nerdeyse istediğim görünüme kavuştu hatta kalflarımda fena durumda değiller fakat bacaklarımın üst kısmı çok kalın,peki bu neden kaynaklanıyor ? bacaklarım kalın olduğu halde bacak çalışmammı(kalın ama kaslı değil),koşu yapmamdanmı kaynaklanıyor, hala yağ oranım fazla olduğu içinmi, yoksa genetikmi? ve şunuda belirtmek istiyorum okulum ve evim istanbulun iki ayrı ucunda okulumun yurdunda kalıyorum okullar açıldığında, yani orda her sabah kalkıp koşmam gibi bi olasılık yok(belirtmeyi unuttum sadece kardiyovasküler antrenmanlar değil şekeri ve beyaz ekmeğide kestim yağ yakmak için). ve büyük ihtimal boksada devam edemicem belki lapa çalışması yapıcak birini bulurum fakat orda boks umu geliştiricektir vücuduma etkisi olucağını düşünmüyorum,sonuç olarak ne yapmalıyım daha fazla yağ oranımı düşürmek bacaklarımın incelmesi için yeterli olacakmı yoksa yağ yakmayla çok uğraşmayıp ağırlıklara yönelmekmi yardımcı olacak lütfen yardım edin.(1.77 cm boyunda 72 kiloda yaklaşık 11,12 yağ oranındayım yağ oranımı uzun bir süredir ölçmedim ama aşağı yukarı öyle bişey)ve konuda biraz uzun oldu ama ilk konum (yada başlık) :/

2. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Yağ oranın hala düşürülebilir durumda bacak ve kalça yağlarını vücut genelde sona saklar. Karar senin.

3. korayıldırım

korayıldırım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    beylikdüzü
    sadece koşu bandı bisiklet bu tarz salon kardiyoları ve düzgün beslenmeyle ,boks veya sabah koşusu olmadan %7-6 ya düşürmem mümkün olacakmı

4. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Kardiyonun bir sınırı var daha etkili yağ yakma yöntemleri var çoklu seri hareketlerle kalan işini görebilirsin. Bir yerden sonra kardiyo sana zarar verebilir.

5. korayıldırım

korayıldırım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    beylikdüzü
    çok teşekkür ederim yanıtınız için

6. onyiturk

onyiturk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum ÇOĞU arkadaşım bacaklarının yeterince kalın olmamasından şikâyetçidir sende de tam tersi bi durum söz konusu

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. korayıldırım

korayıldırım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    beylikdüzü
    aslında şikayetim yağ oranından ve ölçtürdüm 16 ymış benim 11 biliğim yağ oranım kilo olarakmış oda zaten 12 ymiş . bakalım artık yağ oranını düşürünce olucak bişeyler :D

Sayfayı Paylaş