Body Yaparken Vücudumda Kızarıklar ve İğne Batma Hissi Yaşamak

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve batuhanozboz tarafından 22 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. batuhanozboz
    Offline

    batuhanozboz Üye

    Katılım:
    17 Ekim 2009
    Mesajlar:
    40
    Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar,
    Uzun bi zamandır araştırıp üzerine gittiğim fakat bi sonuca ulaşamadığım rahatsızlığımı sizlere aktarmak istiyorum.

    Yaklaşık 1-1.5 sene boyunca body yaptım fakat başlıkta söylediğim gibi olan batmaların artmasından dolayı bodye ara vermeye karar verdim. Bir süre ara verdim ve bu tarz bi sorun yaşamadım vücudumu zorlamadıkça..

    Yaklaşık 1 ay öncesinde tekrardan bodye başlamaya cesaret ettim fakat tekrar aynı sorunla karşı karşıyayım.

    Bir kaç dahiliye-cildiye-ve psikiatr gezdim fakat tekrardan bodyde başladığımda bu olay nüksetti.

    Tam olarak bir çare bulunamadı yani. Bu kadar çok sevdiğim bir sporu yapamamın bana psikolojik olarak büyük bi yıkımı var üzerimde. Özellikle büyüklerime soruyorum; böyle bir sorun yaşayanınız oldu mu ? Yada gözlemlediğiniz karşılaştığınız bir olay var mı ? Yaşım 20 bu spora devam etmek istiyorum mümkün olduğunca benle bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim..

    Saygılarımla..
     
  2. delgado_1903
    Offline

    delgado_1903 Üye

    Katılım:
    27 Aralık 2008
    Mesajlar:
    36
    Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    evt bu olay bende de oldu vucutta iğnelenme ve ciltte bi hassasiyet oluştu hemen kızarıyor.dahiliyeye gittim bi sürü test bi şey çıkmadı vucutta fazla zorlanmayla oluşan bi durum sanırım.Yapacak bişey yok body çalışmanın yan etkisi diyebiliriz...
     
  3. batuhanozboz
    Offline

    batuhanozboz Üye

    Katılım:
    17 Ekim 2009
    Mesajlar:
    40
    Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    geçmiş olsun arkadaşım, ben kısmen de olsa bu soruna çözüm buldum dilersen pm ile açıklayabilirim.
     
  4. specialcafe
    Offline

    specialcafe Üye

    Katılım:
    19 Şubat 2010
    Mesajlar:
    39
    Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    pm ile açıklayacağına buraya yazsanda herkes görse daha iyi değilmi?
     
  5. moothy
    Offline

    moothy Üye

    Katılım:
    18 Temmuz 2011
    Mesajlar:
    1.724
    Beğenileri:
    1.307
    Ödül Puanları:
    123
    bence body den değil body e başladıgınız için değişen beslenmeden kaynaklanıyordur
    mesela yumurtadan olabilir:)
     
    Efrahim bunu beğendi.
  6. delgado_1903
    Offline

    delgado_1903 Üye

    Katılım:
    27 Aralık 2008
    Mesajlar:
    36
    Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    geçenlerde doktora gittim yapısal bi sorun dedi stresde neden olaiblirmiş.2 tane ilaç verdi antihistaminik var içinde ama 2 kere kullandım hemen etkisini gösterdi.iyi geldi bayaa ama acayip uyku veriyo..
     
  7. oktayd
    Offline

    oktayd Yeni Üye

    Katılım:
    23 Aralık 2011
    Mesajlar:
    390
    Beğenileri:
    274
    Ödül Puanları:
    0
    ilac sizi uyuşturmaya yarar arkadaşım.
    o ilacların tiner ve baliden bir farkı yok cünkü onlarda birer sentetik.

    sorunlarınızı ilac yoluyla çözmeyin lütfen.
     
  8. delgado_1903
    Offline

    delgado_1903 Üye

    Katılım:
    27 Aralık 2008
    Mesajlar:
    36
    Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    oktay bu sorunun ilaç dışında bi çözümü varsa söylede bilelim.Kafadan şeyler sallıyon bugün binlerce kişi bu alerji ilaçlarını kullanıyo mecbur olmasa ya da başka bir çözümü olsa kullanmaz doktorlarda vermez.
     
  9. batuhanozboz
    Offline

    batuhanozboz Üye

    Katılım:
    17 Ekim 2009
    Mesajlar:
    40
    Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşa yazdığımın aynısını buraya da yazayım..belki gören olurda yararı olur..

    Hocam uzun süredir arayıştaydım bu konuda. Bi sürü ilaç kullandım, antidepresan, alerji ilaçları falan. kesin olarak doktorlar tam bişey diyemiyo. stres diyo yada alerjik vücudunda diyorlar. Tam kesin tanı veremiyorlar. Ama ben xyzal diye bi ilaç kullandım etkisini oldukça gördüm. kendim bulduğum tedavi ise tamamen kendimle ilgili.. kendimi iyi hissetmemle ilgili. bazı dönemleri var eğer sende de oluyorsa biliyorsundur. bu dönemlerde mümkün olduğunca moralini yüksek tutup, kendini iyi hissetmeye çalış. doktorun dediği tetikleyici, çilek salça acı biber gibi şeylerden kaçın, kimyasal şeylerden uzak dur, ve bir yere odaklan. mutlaka bi amacın olsun, birşeyleri stres haline getirmekten kaynaklı olma ihtimali yüksek..
     
  10. oktayd
    Offline

    oktayd Yeni Üye

    Katılım:
    23 Aralık 2011
    Mesajlar:
    390
    Beğenileri:
    274
    Ödül Puanları:
    0
    kullan kardeşim o zaman.
    sentetik kullanıyorsun sentetik farkında mısın ?

    sen saglıgını düşünmüyorsan ben mi düşünücem ne halin varsa gör.
     
  11. delgado_1903
    Offline

    delgado_1903 Üye

    Katılım:
    27 Aralık 2008
    Mesajlar:
    36
    Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Doktor aynen banada öyle söyledi stres falan yapıyo rupafin ve crebros adlı iki ilaç verdi onlarda işe yaradı bu ilaçların etken maddeleri anti hastaminikler sendekide öyle.geçmiş olsun...
     

Sayfayı Paylaş