Body ve yüzme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve oflureis61 tarafından 10 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. oflureis61

oflureis61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar ben 2.5 ay body yaptım yasım 19 kilom boyum 1.77 kilom 62 ve yüzmeye baslamayı düşünüyorum bazı yerlerde aynı anda hem body hem yüzme yapmılmamamsı yazıyor ben haftanın belli günleri yüzme belli günleri body yapmayı düşünüyorum acaba bana zararı olurmu yardımlarınızı bekliyorum...

2. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Sana bunu söyleyenler konuştukları hakkında gerçekten birşey bilmeyen kişilerdir.

Zararı olur mu derken kas kazanımı bakımından diyorsan eğer, beslenmene dikkat ettiğin sürece hiçbir şey kaybetmezsin, aksine yapacağın yüzme aktivitesi sürece yardımcı bile olur.

Yüzdüğün günlerdeki kalori alımını ekstra fazlalaştırırsan kas kazanmaman için hiçbir neden kalmaz. Ayrıca dinlenme bazında konuşursak antrenmanlarına düzenli olarak gidebilmeni engellemiyorsa sorun yoktur.

Şunu aklında tut 2 saatlik yüzme yaklaşık 1000-2000 kalori arası harcatır. Yani yüzdüğün günler bu açığı kapatman için oldukça fazla yemen gerekecek. Bir de yüzmeden önce ve sonra mantıklı beslen. Yani yüzmeden önce tıka basa yeme ama bileşik karbonhidratlı bir şeyler al. Yüzmeden sonra da proteinli-basit&bileşik karbonhidratlı bir şeyler alırsan daha iyi olmuş olur.

oflureis61 bunu beğendi.
  3. oflureis61

oflureis61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok sagolun yorumunuz için peki haftanın kaç günü yüzme yapmalıyım kaç günü body calısmalıyım ?

4. Yekmen

Yekmen Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir
    1 gün yüzme 1 gün body git ağırlık çalıştıgın günler sakın yüzme yüzmeden 1 saat önce 1 bardak yeşil çay iç ve body den önce

5. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni sayılırsın hala. 2 gün ağırlık + 1 gün yüzme iyidir. 3-4 hafta sonra bu sayıyı 2 gün ağırlık + 2 gün yüzme ya da 3 gün ağırlık + 1 gün yüzme olarak arttırırsın. Ya da kendi zevklerine göre bir formül bulabilirsin. Karar mercii sen ve senin vücudun. Bana ve benim vücuduma uygun olan sana ve senin vücuduna uygun olmayabilir. Yalnız bir anda 3 gün ağırlık + 3 gün yüzme gibi nispeten ağır bir tempoya girmeni istemem. Zamanla vücudun adapte oldukça istediğin sıklıkta yaparsın.

oflureis61 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş