body ve kan degerleri etkisi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jan1 tarafından 6 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    merhaba arkadaşlar 3 yıldır fitness-body yapıyorum yaş 17 size sorum kan degerleri ile ilgili

albumın[karaciger protein sentezi]
    kreatikinaz[kas yıkılması]
    hgb kan[kan]
    tetkik norm deg durum
    -------------------------------------------------------------
    albümin 3.2-4.5 h 5.26 l karacigerle ilg
    kreatikinaz 38-174 h 284 karacigerle ilgilil
    hgb 13.5-17.5 h 18.2

elle yazdım :D

degerler bunlar bılmıyordum fakat kan almadan yaklasık 7 saat once karın ve biceps çalısmam vardı bunun

hgb birazda genetik de ustu degıl bodynın etkısı nedır ?

2. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    yaşından dolayı kan değerinin bir miktar yüksek olması normal.normal sınırların çok üstünde değil.kan değerinin body den etkileneceğini pek sanmıyorum.ama spor yapan bireylerde kan hücreleri artış gösterir,kasların gelişebilmesi ve korunması için kana ihtiyaç var.

ama kan vermeden önce yapılan ağır idmanlardan sonra bazı hormon değerleri ve karaciğer enzimleri yüksek çıkar.bununla ilgili forumda güzel bir makalede vardı.bulursam eklerim

3. egos

egos Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    -kreatin az bile cıkms agır calısan insanlarda genelde 2.5 katı fln cıkar eger 1 haftadan fazla suredir sporu bırakmadıysan kreatin fosfat kasa enerji verir fosfat bagı koparılıp enerji alındktan sonra kreatin artık ise yaramaz ve atık urunu olur
    -hemoglobin kotu bisey degil kanda oksijen tasiyan hucrelerdir ynlz hc fazla cıktıgını gormemistm
    -Albumin dedgn AST mi eger AST ise onemlidir dikkat et bu degere

Sayfayı Paylaş