Body Sözleri

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve FleXoR tarafından 8 Aralık 2005 başlatılmıştır.

1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    (bu baslıgı dogru yere acmadıysam tasıyabilirsiniz) kardeslerim buraya body ile urettigimiz yazıları yazalım. hem guzel olan yazıları paylasır hem body e birazda felsefi biçimde yaklasırız hemde bu yazılardan mantıga dayalı olanları salonumuzaa asalım

1 tane benden

agır calısmak yerine dogru agırlık kullan gelisimin ve hareketin dogru olsun

bu yazıya dikkat ederseniz birden fazla anlam ifade ediyor . ayrıca mantıga ve spor ahlakına uymayan yazıları siliniz (benimkide dahil)

2. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    atısmada en guzel sozde benden :) senı kılo dıye basarım:) :p :p

3. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    "Sihirli bir yöntem,sihirli bir sistem yoktur.Body ancak düzgün çalışma ve sabırla yapılır"

"Çalıştırdığın kası hissetmiyorsan o çalışmadan verim bekleme..."

4. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    sadece imzam ile yetiniyorum :D

beyler demek istediğim BU kadar da obsesif bir hal almamalı bu spor ve getirileri. zaten ülkemizde maddi getiri diye birşey yok. şampiyonlar şampiyonu oluyorsun, utanmasalar taze kırılmış yumurta beyazı verecekler ödül olarak.

yani, spor salonuna gidiyoruz basabildiğimiz en iyi kiloyu en iyi şekilde basıyoruz ama düşünmüyoruz...

acaba istediğimizden mi yapıyoruz yoksa bir alıkanlık halindemi?
    bu soruları kendilerine sormayanlar, kendilerine inandıkları hedefleri koymayanlar bir şekilde spordan uzaklaşıyorlar

gerçekte ne istiyorum? daha güzel görünümlü güçsüz bir vücutmu, yoksa nahoş ama ego yu kabartan , kilo basma ve santimetre yarışında önde giden bir vücutmu.

sahip olduklarınızın size sahip olmalarına izin vermeyin.

ay kaslarım sönecek, ay eridi gitti, deyip hayatı zehir etmeyin kendinize. aşırı bir beslenme, aşırı çalışmayla oluşmuş kaslar, bu aşırılıkları bıraktığınızda eski hallerine hızla dönerler. size uç noktalara gitmeden normal beslenme ve düzenli idmanınızla gelebildiğiniz noktaya gelin, ki bu nokta da hiç küçümsenmeyecek bir haldir.zaten günün birinde, büyük çoğunluğumuz , bu sporu öyle veya böyle bırakmak zorunda kalacak.böyle olmasaydı kendi vücut resimlerim başlığı altında, 25 senedir yapıyorum, yorumlarınızı bekliyorum tarzında mesajlar olurdu. bu şekilde mirasyedi veya aşırı disiplinli insanlar yokmudur, vardır ama istisnadırlar.

insanlar öleceini bilir ama bilmiyor, inanmıyor gibi yaşar. kefenin cebi varmış gibi yaşamayın. kaslarınızı büyütmeniz hiç değilse bir işe yarasın. nickname i dışında hiçbir özelliğini bilmediğiniz kimselere 'kardeş' diye hitap etmeniz ezikliğinizden kaynaklanmasın. ya onu kardeş kadar sevdiğiniz için söyleyin bu lafı yada abi deyin, usta deyin, ağa deyin...

5. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Lada samara güzel yazı ancak bunu buraya yazacak yerde yeni bir başlık açsa idin daha güzel olurdu....

Birbirimize kardeş diye hitap etmemiz neden eziklik olsun?

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bu sizin yaptiginiz asiklarin atismasina benzedi :)

9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    gunumuzde spor sosyal aktiveden cıkmış ihtiyac haline gelmiştir (yazdıgım yazıların hiçbiri alıntı degildir patenti bana aittir) :)

11. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    karate, sadece sözümü yazsam eminim yanlış anlaşılacaktı. bu yüzden açıklama gereği duydum. biraz uzattıysam da buna gelene kadar düzeltilmesi gereken, gereksiz çok mesaj var.

eksiklerinden utananlar, olduklarından farklı göstermek isterler kendilerini.

oysa mütevazı olanlar hiçbir şeyi kanıtlamak zorunda değildirler.

ezik lafıma takılmış olabilirsin ama... birincisi hepimizin kimi yönlerden ezik olduğumuzu düşünüyorum. parasal durum, fiziki güzellik, tahsil durumu, lehçe, boy, zayıflık, şişmanlık...

herkes aptallık yapmıştır, ancak sadece bunu tüm hayatına yayanlara aptal deriz, bilmem anlatabildimmi?

flexor, dediklerimin senle hiçbir ilgisi yok. senin samimiyetin bir şekilde anlaşılıyor. ayrıca tartışmaya girmeyen tutumunu takdir ediyorum. bu arada tüm bodyciler kardeştir lafına da katılmıyorum. biraz gerçek dışı olduğunun herhalde sende farkındasın. ama en azından yapıcı bir söz.

benim söylemeye çalıştığım sevgiyle değil karşıdakinden üstün olduğunu hissettirmeye çalışılarak söylenmiş kardeş kelimesi.

ALINTI
    kaslarınızı büyütmeniz hiç değilse bir işe yarasın. nickname i dışında hiçbir özelliğini bilmediğiniz kimselere 'kardeş' diye hitap etmeniz ezikliğinizden kaynaklanmasın. ya onu kardeş kadar sevdiğiniz için söyleyin bu lafı yada abi deyin, usta deyin, ağa deyin...

yazımı dikkatli okumamışsın galiba. yorum yapacaksan öyle yapmalısın.

12. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    gunumuzde farlı hayvanlar bile bir arada yasıyor biz aynı cinsten oldugumuz halde paylaşamıyor ve yaşayamıyoruz oysaki tarihçemizdede hepimizin kardeş oldugu acıkça ortadadır bence eziklik kardes olmak degi kardes olmamaktır

hadi bunları gecelim burada kardes kelimesi baglılık yardımcı paylaşımcı arkadas gibi sıfatları tarif eder bunu acıklamaya bile gerek duymuyorum

buraya body sozu degil de nazım hikmetin bir sozu tam uyuyor. (yasamak bir agac gibi tek ve hur ve bir orman gibi kardescesine )

oysaki ben bu baslığı acarken sadece kendinizin urettiği guzel kelimeleri yazalım istedim hata yapmışım cunku tartışma ortamına dondu
    yinede tesekkurler :(

13. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    aşıksan vur saza şoföersen bas gaza

şöförsün dediler kız vermediler

uno momento sakremento çimento(buda bi italyan atasözü)

:D :D :D ALLAH seni üçgen yapsın emi buda benden

14. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    italyan atasözü süperdi :lol:

15. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    daha çok italyan atasözü var bende saydam sen meraklanma :D

16. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    Delikanli badici hamile avrat gibi derisinin catlamasindan yirtilmasindan korkmaz... yirtiklar catlaklar badicinin dövmesidir.

Delikanli badici vitamin hapi türünden seyler yutmaz, gerekirse cakar sustanonu siser.

simdilik bu kadar :)

17. brooklyn35

brooklyn35 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    slm buda benım sozum olsun bakalm :)

herkez guzel vucuda sahıp olmak ıster ama kımse bır yerlerını zorlucak agırlıkları kaldırmak ıstemez :)

18. mos

mos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kadar kafa karıştırıcı felsefik laflara ne gerek var.. Adam ya anlamazda morali bozulursa napıcan hahaha. En güzeli adam çalışırken hadi olum yaparsın hepsi sende hiç yardım yok çok iyi gibi basit laflar daha etkili bir yaklaşım olur kanımca hahah Ya da ronie nin ensesine nası vuruo patron sende patlat bi dane ahah ama her önüne gelene de değil :badgrin:

19. MyWays

MyWays Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    En etkili söz kesinlikle

Baaaaaaaas

20. sinan07

sinan07 Merakli

Beğenileri:
    0