Body Program(Profesyonel arkadaşlar yardım)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve thunderass tarafından 13 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. thunderass

thunderass Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle fiziksel özelliklerimden bahsedeyim yaş 32 boy 1.81 kilo 76(Spora başlamadan önce 71 idi.)Bu sporda 5 ayı doldurdum. Çabuk gelişen bir vücut yapım var.Amacım 82-83 kg ulaşıp atletik yapıda gelişip hacimlenmek istiyorum.(Amacım kötü bir tabir ama hayvan gibi olup şişmek değil :))
    Protein aminoasit tarzı şeyler kullanmadım. Et tüketimini mümkün olduğunca fazla yapıp günde 5-6 öğün yemek tüketmeye çaluşıyorum.Spora iş dolayısıyla 3 gün gidebiliyorum gittiğim spor salonunda profesyönel anlamda bir hoca yok. O yüzden yardımlarınızı bekliyorum. Sormak istediğim ben şu şekilde kendim bir program hazırladım amaç her kas grubunu çalıştırarak hacimlenip atletik bir yapı kazanmak.

Pazartesi....................................Çarşamba.........................................Cuma
    PROGRAM 1
    Barbell Bench Press............. Zottman Curl...................... Seated Military Press
    Dumbbell Flyes................. Alt Incline Dbll Curl...................... Arnold D.Press
    B.Decline Bench Press...... Concentration Curls................... Dumbbell Shrug
    Cable Crossover............... Wide-Grip Lat Pulldown......... Smith Machine Squat
    EZBar Triceps Ext............. T-Bar rowing.................................. Hack Squat
    Triceps Overhead Ext......... Barbell Deadlift......................... Lying Leg Curls
    with Rope

PROGRAM 2
    B.inc Bench Press.................. Barbell Curl....................... Dmbl.Shoulder Press
    Dmbl.Bench Press.................. Hammer Curls...................... Alt.Deltoid Raise
    Low Cable Crossover....... P.Dwn Wrist Curl Ovr A Bench.....Z-Bar Upright Row
    Butterfly(inside)............ Wide-Grip Lat Pulldown(BehindN.)........ Leg Press
    Close-Grip B.Bench Pres..........Dmbel Incline Row................... Leg Extensions
    Tricep Dmbl Kickback............. Hyperextensions.................... Machine calf raise

Bu programları her hafta dönüşümlü yapmayı düşünüyorum. Sizce uygun olur mu?Şunun yerine şu gelebilirdi yada sıralama şu şekilde daha iyi olurdu gibi tavsiyeleriniz var mı? Setler nasıl olmalı 4 set pramit fln mı yapayım ne önerirsiniz?
    Profesyonel arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.Teşekkürler..

2. thunderass

thunderass Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Güncel....

3. Vaas

Vaas Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bence programın fena değil tek yanlış göğüsle tricepsi sırtla bicepsi aynı güne koyma. çünkü göğüste tricepsi zaten zorlıyacaksın birde tricepse gireceksin sıkıntı olur.
    Yani kısaca program iyi. göğüsten sonra biceps sırttan sonra triceps yap.
    Hadi hardcore antremanlar weightlifter

Sayfayı Paylaş