Body nankör müdür?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve xJeamia tarafından 4 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. xJeamia

xJeamia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar ben yaklaşık 3 aydır body çalışıyorum ve vücudum bana göre cok iyi hale geldi zaten ben kas kütlesi olmak istemiyodum şuan çok iyiyim. Tabi 6 ayı tamamlamak adına 3 ay daha çalışacağım. Fakat birşey sormak istiyorum 3 ay daha çalıştıktan sonra o formda kalabilmem mümkünmü?

Bir adam dediki kalabilmen mümkün değildir. Ya şişersin yada inersin. İnersende öyle eski haline dönemezsin bütün kasların sarkar dedi ve beni öyle bir soguttuki body den anlatamam. Git arnold mıdır nedir o adama bak dedi adamın son hali berbat dedi. Çok fena oldum. Bir anda napıyorum ben dedim dumbelları bırakıp atıcaktım o derece oldum.

Şimdi yardımlarınız bekliyorum bu doğrumudur? Body bu kadar nankör bir spor mudur?

2. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    o adama bir sor bakalım arnold un yaşını biliyormuymuş? yada arnold onun yaşında ortalığı kasıp kavuruyorken, şimdi bahsi geçen adam o yaşlarda ne yapıyormuş..
    olay body nin nankörlüğü değildir hangi spor branşı olursa olsun bıraktığında gerilemen kaçınılmazdır, kondüsyonun düşmesi vücudunun su toplaması doğaldır..
    3 aydır yapıyormuşsun zaten çevre baskısına bu kadar boyun eğme, seçim senin ya hayatın boyunca kötü bir vucutla dolaşırsın yada gençliğinde iyi bir vücutla dolaşıp sadece yaşlandığında her insanda olduğu gibi formundan uzak çok ta iyi olamayan bir vücutla dolaşırsın.
    bahsettiğin adam öyle bir yorum yapmış ki şimdi 60 yaşın üstünde spor yapmayan insanlar filinta gibi body yapanlar sarkmış gibi saçma bir anlam çıkmış..
    çevre baskısına aldırma, bu sporu yapmayan bilmeyen insanların yorumlarını da hiç önemseme, sporuna devam et motivasyonunun bozulmasına izin verme..
    saygılar..

muratcan.biceps ve D.Y bunu beğendi.
  3. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    hep söylediğim şey işte.bizim türkiyemizdeki MİT lerden biri daha hatta en yaygını. Sanki bütün yaşlı erkeklerin vücutları üçgen,on numara da vg yapanların sarkık değil mi ? bu kadar komik bir şey olamaz

thetramp bunu beğendi.
  4. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Öncelikle kulaktan dolma bilgilere tamah etmemeni şiddetle tavsiye ederim.

"Vücut geliştirme sporu nankördür.", "şişersin, inersin" gibi ifadeler toplumun en alt kesimlerine kadar ulaşmış vaziyettedir. Söylentiler tam olarak doğru olmasa da kısmen doğrudur. Vücut geliştirme sporuyla uğraşan kimseler antremanlarda ciddi enerji harcarlar, bu enerjiyi karşılayan bir beslenmeleri vardır. Bu nedenle spor aniden bırakılıp, yeme içmeye dikkat edilmemesi durumunda alıncak fazla kilolar pek muhtemeldir. Ama asla kasların - yağa dönüşmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Bunu sadece vücut geliştirmeye hibe etmekte yanlılştır.

-150kg kaldırabilen bir halterci 1 yıl hiç antreman yapmaması durumunda 100kg halteri zor kaldıracak vaziyete gelir.

-100metre mesafeyi 10 saniyede koşan bir atlet uzun süre antreman yapmaması durumunda, bu süre 20 saniye gibi berbat sürelere çıkabilir.

-Günlerce yatarak tedavi gören bir kimsenin, ayağa kalktığında değil koşmak yürümesi bile güçleşir.

Velhasıl aslında insan vücududur nankör olan. Şu veya bu spor değil..

"Kullanılan organlar gelişir, kullanılmayanlar körelir."
    LAMARK

Arnold'ın son hali geyikleri herkesin dilinde. Ama o meşhur sahil fotoğrafının bir çok farklı versiyonu mevcut buda photoshop iddialarını doğrular. Ayrıca bir kaç videoda o yaşa rağmen kolları ve vücut hatları gerçekten takdire şayandır. Ömrü boyu spor yapmayıp, göbek büyüten kişilerin ömrünü bu işe adayan kimselere çamur atması günümüzde çok olağandır. O adam gerçekten o durumda olsa bile karlı sayılır.

Belkide hiçbirimizin hiçbir şekilde yaşayamayacağı şeyleri arni doyasıya yaşadı ve dolu dolu da bir serveti var. Herşeyden evvel o muhteşem vücutla yıllarca o şekilde yaşamış olması bile birçoğumuzun ulaşamayacağı bir durumdur. Filmde oynamayı, vali olmayı saymıyorum bakın.

Not: Arnold kişilik olarak asla sevmediğim birisidir, ama bu hakkında söylenen yanlış ifadeleri destekliyeceğim anlamına gelmez.

Saygılarımla...

Son düzenleme: 4 Ağustos 2012
    selim4141, saq04ever ve muratcan.biceps bunu beğendi.
  5. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    rambo hocam adete hislerime tercüman olmuş hatta hissettiğimden daha iyi yazmış ortaya koymuşsunuz.size sonsuz katılıyorum.teşekkür butonunu da kullandım ama yeterli gelmedi affola

6. xJeamia

xJeamia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam arkadaşlar cevaplar için çok teşekkür ederim. Peki ben birde şunu öğrenmek istiyorum. İstediğin seviyeye gelip hep o seviyede kalman mümkün mü? Yada gelişimi yavaşlatmak.

7. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Ya bu sporu yapan kimseye hic destek olunmaz zaten hep kostek olunur.ornek bır dıyalog
    Cok bılmıs sahıs:Kardes sen body mı yapıyon?
    bodycı:evet
    cok bılmıs sahıs:Kardes cok olmus bırak artık kos yuz bu spor dogal deıl sısıon duruon
    cok bılmıs sahıs:(Vıtamın kutusunu gorur)Sen ılacmı alıyon?Bunlar cok tehlıkelı bızım seyfettın abının ogluda ılac alıomus olumden donmus cocugum olmuyor dıyodu(Kur yapıp pct yapmassa ole olur)
    Bodycı:Senın ben .... (Icınden) hee ya ıste ole susar... Bu dıyalogları sureklı yasarım...Sakın kımsenın lafıyla bu boyledır deme arastır vatandas bı b_k bılmedıgı konuda konusmayı cok sever...

8. Shqiponje Madhe

Shqiponje Madhe Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Kasların sarkma efsanesi... Koca bir yalan. Ama şu da bi gerçek ki eline hiç ağırlık almazsan kasların küçülecektir.

9. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    vg yaparsan zaten ömür boyu bırakmak istemzsin
    dolayısıyla her zaman yaşıtlarından sağlam vucudun olur

10. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Aynı halde kalabilirsin. Body bir kere nankkör değildir. Tamamen çalışmayla alakalı bir şeydir.

Bir kere spor yapmayan bir insanın bile vücudu dayanamıyor. Bu olayı sadece bodyle ilişkindirmek yanlış. İstikrarlı bir şekil de çalışırsan yada formunu korumak için belli bir seviye de antreman yaparsan o şekilde kalırsın.

11. xJeamia

xJeamia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Vg tam olarak nedir?

12. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Vücut Geliştirme

13. xJeamia

xJeamia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam arkadaşlar yorumlarınız için cok teşekkür ederim herkeze iyi akşamlar...

14. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Evet body NANKÖR dür.

1-Öncelikle ; evet sarkmalar v.s olabilir ama bu durum şöyledir ; Siz spor yaparken aynı zmaanda düzenli beslenirsniz,düzenli uyur düzenli dinlenirsiniz.Ve bu durumda vücut hem zinde olur,,hem fit kalır ve hem sıkıdır.

Ancak ; spor yapan kişi sporu bıraktığı zaman aynı zamanda diyeti,dinlenmeyi,uykuyu ve en önemlisi beslenmeyide salarsa işte ne yazıkki o zmaan sarkmalar v.s meydana gelir.

Ama bu sarkmalar sporu bıraktığın için değildir.Bu sarkma diye tabir edilen kas erimesi gerekli beslenmeyide kestiğimizden,spora ara verdiğimizden v.s durumalrdan oluşmaktadır.

Çünkü vücut yağ yakmaya,kalori yakmaya v.s alıştırmıştır kendini.Bir vg ci sporu bıraktığıktan ortalşama 15-20 gündne sonra kaslarında ufalma görür.

Buda normaldir,sonuçta oturarak,yatarak kaslar yerind ekalsa herkes 3-6 ay gider ve bırakır bu sporu.

Sonuç olarak ; Başta da belirttiğim gibi evet bu spor nankkördür nedenlerini açıkaldım.

sultanmehmed bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş