Body ilgili programım doğrumu? doğru şeylermi yapıyorum?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 22 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Arkadaşlar ben 16 yaşında 1.84 boyunda 89 kilo biriyim...Geçen sene ramazan ayının başında 103 kiloydum bu kilomu 2011 in başlangıcına kadar 89 a indirdim şuan kilomu koruyorum...yaptığım diyet varmı yok kendim kafama göre birkaç şey koydum hep onu yiyorum ama yanlışmı yapıyorum bilgim yok ben şimdi size yediklerimi yazayım siz yorum yaparsanız sevinrim...

sabah 1 dilim kepek ekmeği / peynir / haşlanmış 1 yumurta / 4-5 zeytin / 1 bardak çay
    öğlen 1 dilim kepek ekmeği / peynir / haşlanmış 1 yumurta / 4-5 zeytin
    akşam yemek olarak evde yapılan herangi birşey ne olursa maksimium 1 tabak yiyip kalkıyorum...
    ben bu ''1 dilim kepek ekmeği / peynir / haşlanmış 1 yumurta / 4-5 zeytin '' 3 öğün sabit yesem acaba sorun olurmu???vücudumda yağ baya var...yaptığım programlar 6 setli evde dumbella çalışma programı , iple çalışıyorum , şınav , mekik , 30 dk yürüyüş 30 dk koşu (yavaş tempo)...Bu arada ben '' evde dumbella çalışma programını'' şöyle uyguluyorum
    Dumbbell Bench Press 6 set
    Dumbbell Flyes 6 set
    Dumbbell Bench Press (Close) 6 set
    Dumbbell Pullover 6 set
    Dumbbell Curls 6 set
    Hammer Curls 6 set
    Dumbbell Preacher Curls 6 set
    Neck Dumbell Press 6 set
    Dumbbell French 6 set
    hergün bu 9 hareketi 6 setli yapıyorum 1 saat sürüyor...7 gün 7 saat çalışmış oluyorum 5kglik dumbelllarla...
    ama programı yazan hoca Flexor
    Pazartesi 1.Gün Göğüs-kol
    Salı 2.Gün Omuz-****ol
    Çarşamba Off
    Perşembe 3.Gün Sırt
    Cuma 4. Gün Bacak
    demiş bunu uygulamayıp üstte yazdığım sıralamayı yapmam sorun olurmu sizce? ve hafta içi 7 gün hep yapıyorum off felan yok bende...biraz yoruluyorum ama kendi vücudum için çaba göstermek istediğim için 7 gün full seçtim...birde bi hareket daha eklemeyi düşünüyorum
    [​IMG]...adını bilmediğim için fotosunu koyayım :(

Uploaded with ImageShack.us
    bu hareketi eklemelimiyim?
    bu arada bodyi çok seviyorum esasında vücudumda çalıştığım şey dolayısıyla bir değişiklik görmek beni mutlu ediyor yani ben dumbella o hareketleri yaparken zorlandığım anlarda oluyor işte o an çok iyi birşey yapdığımı düşünüyorum neyse kafanızı çok şişirdim arkadaşlar nasıl doğrumu yaptıklarım ? veya kötümü lütfen yorum yazın ...

ayrıca bilmeyenler için evde dumbell ile çalışma programından kastım şu altda yazan linkteki program
    Evde dumbell ile çalışma programı - BodyForumTR Vücut Geliştirme

Son düzenleme: 22 Ocak 2011
  2. metall123

metall123 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    saçma 7 gün çalışma seni belki geriye götürür kasların gelişmez kasların gelişmede dinlenme egzersizden daha çok yere sahip olması lazım hacim sistiyorsan 4 gün çalış 3 gün yat

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    afedersiniz ama daha çok yeniyim body de şimdi bu programla devam edersem ilerleme kaydedemezmiyim? sizce ? ayrıca o kadar soru sordum hiç kimse yardım etmemiş lütfen bilgilendirin beni...

4. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Öncelikle şu mesajıma göz atmanı öneririm.

Sana özel birkaç cevap;

Beslenmeyle ilgili;
    + Her öğün sabit yenmez, hem bıkarsın hem canın başka şey istediği zaman programın bozulur.
    + Bu beslenme programıyla kas kaybedersin. Akşama kadar aldığın protein miktarı 50 gramı bile bulduğunu sanmıyorum. (Akşama kadar 2 tam yumurta 12 gr protein, peynir miktarını bilemiyorum ama yine de toplamda 50'yi zor bulur.) Verdiğim mesajı iyice okumanı tavsiye ederim. Protein almadan kaslarını besleyemezsin, yağ yakıyorum zannederken kaslarını eritirsin.
    + Çayı şekersiz içiyorsan ne ala, içmiyorsan alış. Zehir gibi gelebilir önceleri ama alıştıktan sonra şekerli çay içmezsin. Ben şahsen 3 senedir şekerli çay içmiyorum daha doğrusu içemiyorum, tadı berbat geliyor. O mesajımda yazdığım gibi sabahları yeşil çay da içebilirsin, daha iyi bir alternatif olur. Şekersiz meyve aromalıları da var.
    + Vücudumda yağ baya var demişsin, yağ az yiyerek yakılmaz. Ramazandan bu yana yağ kaybetmiş olabilirsin ama eğer bu tip bir program uyguladıysan daha çok kas ve su kaybetmişsindir. Önemli olan kilo kaybetmek değil yağ yakmaktır.
    + 16 yaşındasın, gelişme çağında bu kadar zayıf bir beslenme yapılmaz. Sabahları meyve tüketmeni de öneriyorum. O mesajda rejimdekiler tüketmesin demiştim ancak gelişme çağındakilerin yeterli vitamin vs. alabilmeleri çok önemli. O yüzden sabah veya öğlene sevdiğin bir-iki meyveyi de ekle.

Programla ilgili;
    + Bu programı az ağırlık çok tekrar çalışıyorsan sorun değil. Ama çok ağırlık az tekrar gibi birşey yapıyorsan, her gün aynı kas grupları ardı ardına çalıştırılmaz. Flexor hocamızın verdiği programa uymanı tavsiye ederim. Amacın yağ yakmaksa az ağırlık çok tekrar yaparak, vücut bölgelerini sıkılaştırabilirsin. Ancak kas eklemek istiyorsan çok ağırlık az tekrar daha uygundur. Senin ilk amacın yağları yakmak ve vücudu sıkılaştırmak olduğundan kas eklemeyi değil kas miktarını korumayı hedefleyeceksin, yani az ağırlık çok tekrar yapacaksın. Yağ yakarken kas eklemek çok zordur.
    + Kardiyoya daha çok ağırlık ver. Kardiyoyla hızlı yağ yakılır.
    + Az ağırlıkla bile çalışıyorsan, minimum 1 gün dinlenme günü yapman gerek. Aşırı miktarda çalışmak kas anlamında birşey kazandırmaz aksine kas kaybetmeye başlarsın.

Diğer konulardaki genel bilgiler için dediğim mesaj yeterli olacaktır sanırım. İyi çalışmalar.

Son düzenleme: 23 Ocak 2011
  5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    vinternatt çok saolun bilgilendirmeniz için öbür arkadaşın mesajı beni hiç aydınlatmamıştı ama şuan yaptığım bir hatadan döndüğümü düşünüyorum yani protein almadan kas yapılmaz? proteini çok alıp ve vücudumuzun yağ oranı düşükse ağırlık çalışıp kas yapabiliriz ? ben biraz yağlı bir vücuda sahip olduğum için öncelikle bu yağları yoketmeyi sonarada kas yapmayı düşünüyorum ozaman...bu arada size sormak istediğim şey şu ben ozaman pazar günümü off yapcam kalan bütün günler çalışıcam... 6 gün on 1 gün off çalışmak benim kas kaybetmemi sağlamaz diymi?''+ Az ağırlıkla bile çalışıyorsan, minimum 1 gün dinlenme günü yapman gerek. Aşırı miktarda çalışmak kas anlamında birşey kazandırmaz aksine kas kaybetmeye başlarsın.'' demişsiniz benim 2 tane dumbellım var 5 kglik onlarla üstteki programı uygulamak aşırı miktarda çalışmayamı giriyor acaba ? bir gün off versem kalan günler full çalışsam gerilemem diymi kas bakımından , birde hem yağ yakımı hem kas yapmaya çalışsammı iyi olur ? yoksa direk yağ yakımı yapıp vücudumun yağ oranını en az seviyeye düşürüp kas yapmayamı çalışsam? bu arada beslenme için yeni bir program hazırlıycam karar verdim...

Sayfayı Paylaş