Body ile Boy Uzatmak

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Nudist tarafından 17 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Nudist

Nudist Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar, 16 yaşındayım boyum 181 civarında, bodye giden arkadaşım boy uzatma olduğunu söylüyor; öncelikle bunda yapılan harektler nedir ve gerçekten bir etkisi var mı ?

ikinci sorum ise böyle bir şey mümkünse; protein tozu alarak daha hızlı uzayabilir miyim ?

2. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Bu sporun boy uzattığını ilk defa duydum.Bu konuda malumatı olan arkadaslar detaylı bilgi verirler.Protein tozunun hiç alakası yok bu konu ile.Boy uzatmaz , ek besindir kas yapımına yardım eder.Normal beslenmene dikkat etmezsen hiçbir işe yaramaz.

3. soncirit

soncirit Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir
    Bodyle boy uzatanı şu yaşıma kadar bende görmedim.

4. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bu kadar net şekilde söylenemez boy uzatmaz diye.boy uzatmayı yavaşlatan hareketler(mesela squat,bazı pressler)var,etkisi olmayan hareketler var,barfiks gibi boy uzamasına yardımcı olabilecek hareketler de var.biraz araştırmanı tavsiye ederim.

5. themy

themy Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    bende ilk defa duyuyorum bodynin boy uzatmasını ancak barfix aletin varsa sallanarak ve benzeri hareketler yaparak boyunda uzalma görebiliceğini düşünüyorum

6. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Bodynin boy uzattığını bende ilk defa duydum.Barfiks aletinde tutunarak boyunun uzadığı söyleyenler var forumda ama ne kadar doğru bilemem

7. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    şu foruma 3 sene önce kayıt olduğumda ilk açtığım konular hep boy uzaması yönündeydi daha 16 yaşındaydım şu an 19 yaşındayım vücut geliştirmeye başlayalı yeni oluyor bu süre içerisinde 0.01 mm bile uzamadı eski konularımı okudukça gülüyorum hatta :) şu body ile boy kelimesini bir arada kullanmayalım sana son sözüm GENETİK.

8. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    nofearın söylediklerinden sadece "0.01 mm bile uzamadı" kısmını alma lütfen.bu forumda 16-17 yaşından sonra body yaparak 10 cm alan insanlar da var.pmden nick verebilirim.

9. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    En büyük hurafelerden biri de bu bodynin boy kısaltması veya durdurması . 200 kg squat 100 kg omuz press mi yapıyoruz da boy uzamasını olumsuz etkileyecek bu spor. 40-50 kg baskı yedi diye plakalar kapanmaz iskelet sistemi hasar görmez boy uzamasını ve kemikleri etkilemek bu kadar kolay olsaydı uzatmak için ayağına 10 kg taş bağlayıp boy uzatırdı herkes.

Boy uzaması genetiktir, bu spor da genetik sınırlara ulaşmaya yardımcı olur. Adamın genetiği 1.80 dir ama düzensiz beslenme düzensiz hayat sporsuz yaşam sebebiyle 1.75 de kalır, aynı adam body yapar 1.80 e kadar gider hatta 1.81 82 yi zorlar hormon düzenlemesinden tut vücudun esnekliğinin artmasına kadar bir sürü katkısı var vgnin vücuda ve dolaylı yoldan boya. Vg yapmak boy uzamasını engeller lafını sporla alakası olmayan adamlar uyduruyor işin garip tarafı tecrübeli sporcular bile bunlara inanıyor genelde.

Yani sen spor yap, squat da yap omuz pressde yap çalışabileceğin kilolar belli zaten 20 kg omuz pressden korkan adam market poşetlerini de taşımasın boy uzamasını engeller diye, sen korkmadan yap sporunu katkısı olur boyuna.

Son düzenleme: 17 Şubat 2013
    StormBlast bunu beğendi.
  10. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    bu düşünceye nereden kapıldın ben body boyu kısaltır mı dedim ? hatta tam aksine body yapmadığım halde 0.01 mm bile uzamadı dedim yazdığımı tekrar oku anlamaya çalış lütfen.

11. can36

can36 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    barfiks ve pullover yaparak boyunu uzatabilirsin. ben bu aralar barfikse sardım 17 cekiyorum :)

12. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Son düzenleyen: Moderatör: 18 Şubat 2013
  13. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak

sayın nofear kusura bakma da bu kadar düşük cümlelerden tek okumada spora 16 yaşında başladığını,şuan 19 yaşında olduğunu ve spor yaptığın 3 senede 0.01 mm uzamadığını çıkardım.

ayrıca Rinkushichi'ninde dediği gibi plakaların kapanması için ciddi manada ağırlık gerekiyor.böyle olmasaydı bacaklarımız hep kısa kalırdı?

14. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : S- Yeniyim, bu spor uzamayı engellermi?
    C- https://www.bodyforumtr.com/vbforum/b..._mu-t4173.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/b...mas-t4374.html

S - Hangi egzersizler boy uzamasına olumsuz etki eder?
    C - https://www.bodyforumtr.com/vbforum/b...73&highlight=boy

Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş