Body hevesi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Furkan Kılıç tarafından 8 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Furkan Kılıç

Furkan Kılıç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba yeni uye oldum ama . İsmim Furkan yasim 17 kilom 85 boy:185
    Spor gecmisim var ama tek tuk 2 ay git birak oyle . Karar verdim onume hedef koydum suan o hedefe dogru kosuyorum veya kostugumu zannediyorum. Proteinler amino asitler bir ogrenci acisindan pahali :)
    Onun yerine proteinleri besinlerden almayi dusunuyorum. Ben kendime gore bir program yaptim .
    Sabah 5 yumurta 2 sinin sarisini ayiricam haslanmis sekilde . Gerisi normal ev kahvaltisi.
    Ara ogun meyve olabilir .
    Oglen yemegi salata brokoli olabilir icinde hindi gogsu 100 gram
    Aksama dogru ara ogun yulaf ezmesi
    Aksam yemegi ekmek 2 dilim balik corba iste bilindigi gibi aksam yemegi ama birazdaha protein agirlikli :)spora giderken az da olsa biraz karbonhidrat .sportdan ciktiktan sonrada kuruyemis badem findik. Gunde 3 litre su sizce uygunmudur . Cok uzun surdu yazim fakat o derece merak saldim her yedigimin besin degerlerini arastirmaya basladim. Yardimci olursaniz sevinirim..

2. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Zaten ek besinler düzgün beslendiğin sürece gereksiz. Bazı siteler var günlük kalori ihtiyacını falan hesaplayan oradan ortalama kalori hesabı yapıp amacına yönelik bir beslenme programı oluşturabilirsin. Kilo başına genel olarak 1.5-2 gram protein tüketilmesi öneriliyor. Kaliteli yağlardan kaçmana gerek yok. 3 tehlikeli beyazdan uzaklaşman yararına olur. Aklıma gelenler şimdilik bunlar.

Son düzenleme: 8 Ekim 2016
  3. Furkan Kılıç

Furkan Kılıç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dediklerinizide arastirdim :) saolun bende gobekte var yani onu eritmeme gerek varmi sizce ?

Son düzenleme: 9 Ekim 2016

Sayfayı Paylaş