body den gerçekten anlayanlara bir soru

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve gcinar tarafından 22 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. gcinar

gcinar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar şimdi ben 7 ay zoretanin adlı bir ilaç kullandım.sivilce ilacı.sivilceliydim geçti çok şükür.ama bu ilaç gerçekten insanı çok zorluyo dudaklar kuruması vs.body le uğraşıyorum 1 buçuk senedir ama supplement kullanmadım.biliyosun hızlı etkin bir sonuç için kullanmak lazım.ama protein tozu karaciğeri fazla yorduğu için sivilce yapabiliyor.ben böyle bir riski almak istemiyorum.ama aklıma bir fikir geldi.zaten antrenmandan sora 1 ölçek kullanmayı düşünüyordum.diyorum ki ölçek 30 gram ben bunu sütle ya da suyla karıştırdım.antrenmanım 2 saat desek.her 20 dk ya bu ölçeği eşit şekilde paylaştırarak içsem sizce mantıklı mı olur.karaciğere binen yükü azaltırmıyım.vücudum daha ii yer belki proteini.tıp da öğrenciiym daha 2 ye geçtik ama acamiyiz.hocalarımada bu konuyu danışmayı düşünüyorum.ama siz abilerimin fikrini alıyım dedim.cvplarınızı esirgemezseniz sevinirm

2. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozunun markasını değiştirmeyi denedin mi ? örnek verirsek bana optimum yaramıyor ama başka markalar yarıyor. karaciğeri korumak için haplar var ayrıca öyle kullanım dozajını bölersen çok saçma olur habire protein tozu içeceksin 2 saat antrenman çok uzun günlük en az kullanımı 1 ölçek antrenman sonrası alınır günde 2-3 ölçek kullananlar var ama zararını gören yok sen bence protein tozu bitince ürünü değiştir

3. gcinar

gcinar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben daha başlamadım protein tozuna .sen hangisini kullanıyosun şimdi .weider muscletech falan mı?

4. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    bir kere antremanda protein tozu içilmez.senin dediğin içme şeklide çok saçma.ayrıca protein tozunu daha içmeden sivilce yapmasından korkuyorsun.iç bak bir yapıyor mu yapmıyor mu.karaciğeri ölümüne zorlamıyor yani korkmanın bir anlamı yok.Ec0'nun dediği gibi 2-3 ölçek atıyor insanlar.bazı dönemlerde 4 ölçeğe çıktığım olmuştur benimde.ama tek bir sivilce olmadı.
    herşeyden öte protein tozunu açıp deneseydin bir de sonra yazsaydın buraya.
    ve başlık yazmasınıda öğren.tıpta okuduğunu söylüyorsun fakat yazdığın başlık şekli bunu pek göstermiyor.saygısızca.sorduğun şeyi bilmek için "bodyden gerçekten anlamaya" gerek yok.forumdaki çoğu kişinin bilebileceği bir soru bu.

5. Akay

Akay Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Bende 8 ay kullandım o ilaçtan.Şu an protein tozuda kullanıyorum hiç bir olumsuz etki görmedim. Ayrıca protein tozunun karaciğeri yorduğu nerden çıktı?

6. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    protein tozu karaciğeri yorar.bu yüzden 1 aylık kullanım sonrası 1 hafta ara vermek gerekir.

7. gcinar

gcinar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    lafın gelişi bir başık açıyım dedim.merak etme bundan sonra ederim dikkat.benim dediğim içme şekli neden saçma biraz bilgi verebilir misiniz?ben mesela şu konuyuda anlamıyorum.bizim protein tozunu kullanmamımız sebeebi vücudun acil protein ihitiyacını karşılamak .benim antrenmanım 2 saat sürüyo ee o zman ilk çalıştığım kas gurubu proteine yoksun kalıcak.o yüzden parça içmek mantıklı değil mi

8. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    neden insanlar body antremanlarını aç karnına yapıyorlar o zaman.herkes sofradan kalksın salona gitsin.amaç aç karnına spor yapmak.o yüzdendirki sporcular antremandan 2.5 saat önce protein ve karbonhidratça zengin besinler yiyip öyle spor yaparlar.vücudunda bulunan protein ha deyince bitebilecek miktarda değil.hem dışarıdana aldığın protein var vücudunda hemde sürekli vücudunun kendisinin ürettiği protein."acil ihtiyacını karşılamak" diyorsun sende.yani antreman sonrası alınmalıdır.proteinin sindirim süresi,yani tükenmesi bir hayli uzun sürer.antremanda mide çalışmamalıdır,sindirim olmamalıdır.yoksa kan kaslar yerine mideye dolar ve antreman performansın düşer.hatta düşecek bir performansında kalmayabilir :)
    eğer kaslarım sürekli proteine doysun diyorsan bsn syntha 6,gaspari myofusion,biotech iso whey gibi whey+casein içerikli protein tozlarına yönelmelisin.
    antremanda birşey içmek istiyorsan bsn volumaize,all stars volu-tech,controlled labs purple wraath gibi intro-workout içecekler içebilirsin.çünkü bu ürünler hipertrofiktir.

9. cengoo

cengoo Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Bununla ilgili verebileciğiniz bilimsel bir kaynak var mı ?
    Dozunda alınan protein tozunun karaciğeri yorduğuna inanmıyorum zira 7 aydır aralıksız kullanıyorum, hiçbir sıkıntı görmedim. Testlerimi de sürekli yaptıran bir insanım. Kreatinde bile 6 hafta ardından dinlenme veriliyor. :)

10. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    gcinar sporda ve forumda yeni olduğun her halinden belli. Forumda yeni başlayanlar bölümünde bu konular tartışıldı tekrarlamanın manası yok. Oradaki konuları oku öğren. Buraya yazılacak olanlarda orda yazanların aynısı olacak sonuçta. Ayrıca kimseyi ne kadar bu spordan anlıyor anlamıyor diye ayıramazsın. Konun kurallara uygun olmadığı için kilitlenecektir.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş