Body Bulding ile omuz başları kac cm şişirilebilir?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve salvadore_xp tarafından 9 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Arkadaşlar, benim çok ilgili olduğum ve çok önem verdiğim bir bölgeye dair kafama takılan bir problemlemi sizlerle paylaşmak istiyorum.
    Özellikle dar bir kalçaya ve ince bir bele sahip değilseniz omuz başları sizin için daha bir önemli oluyor elbet.

Doğal yollarla yapılan body bulding sonucunda omuz başlarına kac cm ekleyebilir?
    Omuz başlarına eklenilen miktarı cm cinsinden ölçmenin bir pratiği var mı? Omuz başı tepesinde trapezin bittiği yerin biraz ilersinde bir kemik var. Sanırım orayı çatı genişliği olarak alabilir miyiz?
    Omuz başına başarılı birşekilde ekleme yapan Vin Diesel'in bir fotografını koyuyorum.
    Bana bu konuda gayet sınırlı olunacağını düşünüyorum. Çünkü omuz başı, gögüs ya da kanat gibi kocaman ve presslerle 3-5 katı kadar büyüyecek bir potansiyele sahip değil gibime geliyor.
    Heralde başarılı geçen bir kaç yılın akabinde 3-5 cm civarı ekleme yapılabilir gibime geliyor. 5 cm ekleyebildiğimizi düşünürsek 5+5=10.
    Sanırım bu da bayağı ileri bir seviye oldu.

Ekli Dosyalar:

2. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    "çok santim" şeklinde yuvarlak olarak cevap verilebilecek bir soru aslında, zira omuz başlarımızda yuvarlaktır..

bu yüzden gelişmeyide üç boyutlu olarak düşünmelisin, sonuçta sadece yana doğru bir gelişim olmuyor omuzun üstü, yanı önü ve arkası bombe yaparak hacimlendiğinde eski görüntüsünün dört hata beş katı bir görüntüye bürünebilir rahatlıkla, işin içine definisyon ve hat keskinliğinide katarsak olduğundan çok daha hacimli görünecektir..

tabi üçgen bir görüntü elde etmek için ters orantılı olarak omuzları geliştirirken beli de inceltmek gerekir böylece olduğundan çok daha heybetli bir görüntü elde edilebilir..

http://www.yourownhomegym.com/images/before-after2.jpg

Son düzenleme: 10 Haziran 2008

Sayfayı Paylaş