Body Building ve Psikoloji ...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Crespo tarafından 26 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Bilmiyorum Benle aynı düşünceleri paylaşanlarınız olacakmı ... bu spor benim bi şeye çok canım sıkıldığında , artık hayatta yaşama isteğim kalmadığı anları yaşadığımda , kendimi yanlız hissettiğimde , hep haltere sarıldım , hep bi şeylerin acısını kaslarımdan çıkartmak istedim , bu spor yegane arkadaş gibi geldi bana .. başlarım böyle dünyaya dediğim her an kendimi steroid dolu bi şırınganın ucunda buldum , kaybedeğim neyim varki dediğim her an bunun acısını kaslarımdan çıkartmak istedim ... ve o dönemlerde yaptığım idmandan aldığım verimi açıkcası hiç bi zaman alamam ... bilmiyorum varmı aranızda benzer psikoloji yaşayan ...

Tripcan bunu beğendi.
  2. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı psikolojyi paylaşıyorum seninle. Acısını demirlerden çıkarıyorum hayatın. .
    Kimin lafı hatırlamıyorum " Hayat gelip geçicidir ancak 200lbs her zaman 200lbsdir"

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Yazının ilk yarısına katılıyorum, ikinci yarısı bana uygun değil..
    Dediğin gibi ben de bir takım sebeplerden ötürü sıkıntıya girdiğimde, sinirim veya moralim bozuk olduğunda ağırlık altına girmenin bana hep iyi geldiğini düşünmüşümdür.
    Bunun da nedenini spor yaptıktan sonra vücudumun saldıladığı dopamin hormonuna bağlamışımdır..

Hormonsal etkilerin yanı sıra, bir şeye sinirlendiğimde elimi duvarlara vurup sakatlamaktansa, evdeysem şınav-barfiks-mekik çekmemin veya salondaysam az ağırlık-çok tekrar setleri kaslarımı yakarcasına yapmamın bana çok daha şey kattığını farkettim.. :)

Ancak sinirli insan bazen sağlıklı düşünemez.
    O nedenle ağırlık altına girerken gereğinden fazla ağırlık kullanmanın geri dönüşü olmayan sakatlıklara götürebileceğini sağlıklı kafayla da düşünmek lazım ve bir sinir krizi anında oto-kontolümüzü her durumda sağlayabilmek önemli.

Bunun dışında şırınga konusundaki görüşüne katılmıyorum ve foruma örnek bir hareket olduğunu düşünmüyorum.
    Şırınga her ne olursa olsun çözüm olmamalıdır ve olamaz da.
    Ne kaybedebilirim ki sorusunun cevabını şırınga kullandıktan sonra acı olarak almak çok olasıdır.

O nedenle sana ve forum üyelerine tavsiyem de şırınga kısmından uzak durmanız yönündedir.

gaddarkemal, BOSNAK ve salvadore_xp bunu beğendi.
  4. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Evet benimde böyle hissettiğim oluyor. Steroid kısmı hariç. Zaten sen kendini bu işi yaparken mutlu hissediyorsan o salonun ötesinde hiç birşey önemli değildir. Sen spor yaparken mutluysan hacimin, ölçülerin o kadarda bir önemi yok. Önemli olan yaptığın işi disiplinli ve tam anlamıyla yapmaktır. Kendimden bir örnek veriyim; eğer motor sürmek beni mutlu ediyorsa. Motora binerim ve süremeye devam ederim. Bunun dışında nereye veya nasıl sürdüğümün bir önemi yoktur. Benim düşüncem bu. Herkesin fikirinede saygı duyarım..

5. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    ben sizin kadar şiirsel yazamıcam ama bende idmanlarda iyi hissediyorum idman öncesi ne kadar kötü olsamda idmanda herşey düzeliyo

6. Ferhat AYDIN

Ferhat AYDIN Yeni Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    0
    Katılıyorum... thums:

Katılmıyorum... Steroid kullanmadım, kullanmayı düşünmüyorum. Ayrıca kaybedeceğim çok şey var ki hiçbir şey olmasa bile, bir daha daha geri gelmeyecek canım var...

gaddarkemal ve bonatschi bunu beğendi.
  7. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    çok doğru yazmışın evet.ama steroid konusuna bende katılmıyorum.steroid'e karşı değilim ama 22 yaşında kullanman pek iyi olmamış kanımca.

8. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    evet dostum bende seninle aynı düşünceyi paylaşıyorum ve gelişmeyi normal antreman yaparken değil de sinirli ve öfkeli olduğum günlerde yaptığım antremanlardan alıyorum body benim için vazgeçilmez...

9. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    aslında steroit kullanmak doğal hormanlarına olan güvensizlik değilmi biraz ,ben bir kere kullandım fakat bunun hayat boyu ihtiyacım olan kendi testosteron seviyeme yan etki edecek olması beni tercih yapmaya itti. Neden kendi testosteron seviyenizi 5 kuruşluk sentetik ilaçlarla tehlikeye atasınız?

10. Tripcan

Tripcan Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul / Ataşehir
    Duygularıma tercüman olmuşsun , dertten kederden sigara içmek gibi...

11. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL
    sinirli olunca hırsını çıkarmak için güzel oluyor ağırlık kaldırmak.ama üzgün olunca en son yapacağım şeydir herhalde spor salonuna gitmek.spor salonu yerine bir arkadaşı tercih ederim.çünkü üzgünsem kolumu kaldırmak gelmez içimden.

12. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Bu düşüncen hariç, diğerlerinin tümüne katılıyorum. En iyi deşarj, kişinin en iyi yaptığı etkinlikle sağlanırmış. Senin de en iyi yaptığın spor da bu sanırım. Zaten vücudundan da bunu anlayabiliyoruz.
    Moralim bozuk olduğunda genellikle kitap okur ya da arkadaşlarımla volta atarım. Moralim bozukken salonda çalışamıyorum; salon ve aletler tahammül edilmez bir hal alıyor. Yalnız sinirli olduğumda (şiddet dürtülerimin baskın olduğu zamandan bahsediyorum) presslerde setlerin sonunda ve son setin tamamında hırsla bağırmak beni müthiş motive ediyor,rahatlıyorum.
    Gym başladığımda antremanda bağıranlar itici, agresif ve psikopatvari gelirdi. Bu bağırmanın sadece bir alışkanlık olduğunu ve sadece dikkat çektiğini düşünürdüm. Yalnız işin motivasyon, adaptasyon ve psikolojik boyutunu kavradığımda dişlerini sıkarak haykıranlar kadar haykırı oldum. Açış hareketleri ve az press içeren antremanlarda motivasyonum daha düşük oluyor. Pressler insana doya doya bağırma hakkını veriyor gibi. Lateral raise yaparken haykırmak ne kadar garip duruyorsa, Benc press de bağırmak bir o kadar normal görünüyor. Yani body'nin deşarj yönünü göz önüne bulundurduğumuzda sınırsız bağırma özgürlüğünü de vurgulamak gerekir.
    Psikolojim bozulduğunda ilk değişim değer yargılarımda oluyor. özellikle bedenimi hiç önemsemiyor ve genellikle bu sendromlarda kendime fiziksel zarar veriyorum. Yalnız kendimi toparladığımda bu fiziksel hasarlar hiçbir zaman hırsla vurulan steroidler kadar bariz ve baki zararlar vermiyordur.
    Çok güzel bir uğraş bu. Akıllı, bilgili ve insanı değerlerin yüksek olmasını gerektiren, bedenini seven ve değer veren, sabretmeyi ve kontrol etmeyi bilen bir insan olmanın en pratik yolu bu spor olsa gerek...

Son düzenleme: 28 Eylül 2008
    tranceaddict, everest ve gaddarkemal bunu beğendi.
  13. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    evet kaybedeceğin belki birşey yok diyerek bu mantıkla hareket ediyorsun ama kazanabilieceğin bir çok hastalık ve problemlerle karşı karşıya gelebilirsin Allah korusun .. peki ozaman neyapacan spor hayatın bitti sağlık problemleri başladı ,spor yapamayacağın için muhtemelen steroid de kullanmayacaksın eeee ..sana bir arkadaş tavsiyesi ; bu vücut herzaman böyle kalmayacak 5-10 sonra (umarım olmaz) ahlayıp vahlarsan nekadar büyük hatalar yaptığının farkına çok geç varmış olabilirsin.. bunu steroid kullandığın için söylemiyorum
    hayata bu gözle baktığın için söylüyorum;)

gaddarkemal bunu beğendi.
  14. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    45 sn ateşte yanıp, tüm vücudu yanmış, sadece nefes alarak yaşayan insanlar var hayatta. Onların bile kaybedecek çok şeyi var. Herşeyden önce onları, sizi, bizi kaybedecek çok kişi var.
    Yani bu işe savaş gibi yaklaşmamak lazım. Tabi öncedende belirttiğim gibi "ölümü" unutan insan bunları hayli hayli unutur.

Ancak açtığın konuda benimde yaşadığım olaylara değinmişsin. Bende pskilojimin çok bozuk olduğu bir dönem Vg'ye asılmış ve çok güzel sonuç almıştım. Kafayı dağatmak için gerçekten bulunmaz nimet Vg.

15. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    sinirli olmak değil de mutlu ve huzurlu olduğumda, aklımı meşgul edecek bir sorunum olmadığında benim için antrenman daha verimli geçiyor...

16. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Senin gibiler insanları bu spordan soğutuyor.
    Kullan bakalım o steroidleri, kullan bakalım ama bari bi işe yarasın git de bi derece yap.
    Erkenden başladığın steroid yolculuğunda sağlığını kaybettiğin günde foruma haber vermek dürüstlüğünü göster "ben ettim siz etmeyin" diye, tabi o kadar düşünceliysen...

Sen bu mantıkla hem bu sporu lekeliyorsun hemde adam gibi steroid kullanan herkesi...

Steroid ve psikoloji ilişkisi çok yerinde olmuş. Bu spora yabancı insanların; "psikolojisi bozukların iğne vurdurduğu" yönündeki önyargısını bir kere daha desteklemiş oldun crespo.

Son düzenleme: 29 Eylül 2008
  17. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Ya sen herşeye muhalefetmisin , ya benm mesaj larıma cvp verme mümkünse ya , bir değil 2 değil , herkez düzgün adam gibi bi cevap yazıyo bu adam her seferinde , polemik yaratmaya çalışıyo , sanane kardeşim benim steroidimden sağlımından ben bi konu açmışım bu şekilde hisseden varmı diye de sormuşum , sana mı kaldı benim sağlığım yeter ya

Son düzenleyen: Moderatör: 29 Eylül 2008
    Tripcan bunu beğendi.
  18. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Crespo, steroid ile ilgili cümleyi cümlenin akışına, akıcılığına uygun ve daha etkileyici olması gerektiğini için yazdığını düşünüyorum. Yalnız "bu zor günlerini steroidle atlatabildiğin" sonucunu çıkaran arkadaşlara kötü örnek olursun. Bahsettiğin şekilde bilinçsiz kürün faydadan ziyade zarar getirecegini bizden daha iyi bilirsin. Bu kontrolsüzlükle de gerçek anlamda kür yaptığını sanmıyorum. Ben bu konuda daha itinalı davranılmasını gerektiğini düşünüyorum; çünkü forum misyonu olarak kür tavsiye edilmez; yalnız illaki yapılacaksa bilinçli olarak doktor nezartinde ya da belirli bir bilgi ve tecrube seviyesnden sonra yapılması gerektiği salık verir, "Başlarım böyle dünyaya" dediğin zaman değil...
    gerçek anlamda da dediğini sanmıyorum; ama özen gösterilmeli bu konuda.

atakan_irresistable ve gaddarkemal bunu beğendi.
  19. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    cok abartıyorsunuz arkadaslar...steroide uyuşturucu gibi bakıyorsunuz ve cok yanlış yapıyorsunuz..bende cok kötü günler gecirdim ve vg ye sarıldım zor zamanlarımda...cok daha iyi beslendim o zor zamanlarımda, 2 kat daha cok hırslandım, belki de nefesim kesilene kadar agırlık altına girip kendimi cok zorladım...ben böyle geliştim..insanlar zor günlerinde birşeye sarılırlar, hemen bunu başka taraflara çekmeyin...,insanlar steroidleri kendi dogrularıiçin kullanmışsa sorun yok...bırakın artık bu steroid muhalefetini!...bir sorununuz varsa, "forum hakkında" başlıga konu acın ve sizi ne kadar kişi destekliyormuş gerçekte görün...sorununuzu burda halledemezsiniz, her konuyu da atışmalarla kirletmek size değil, hem başlık sahibine hem de bu konuyu takip eden üyelere yapılan bir saygısızlıktır...eger bir sıkıntınız varsa, özelden mesajlaş..burda insanları rencide etme...kimin ne yaptıgı kimseyi ilgilendirmez, insanlar örnek alacagı kişileri cok iyi biliorlar bu forumda...iki kelimeyle kötü örnek olunmaz kimseye endişelenmenize gerek yok, burası 12 yaş grubunun takıldıgı bir site değil, belli bir amacı olanların buluştugu bir nokta...

gaddarkemal, her kesimden insana mesaj yazdın forumda şu ana kadar...yeni başlayanlar için yardımların dokunmuş olabilir, ama birileri senden iyiyse ve daha köklüyse, bırakta onlar bildiklerini yapsın...bu şekilde suclamalara yer verme artık forumda...

Son düzenleme: 29 Eylül 2008
    Crespo, Tripcan ve ozzers bunu beğendi.
  20. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Nedense ben sıkıntılı olduğum günlerde vg ye gereken önemi vermiyorum, salona gitmeyi aksatıyorum..Benim disiplinli ve düzenli bir antrenman dönemi geçirmem için kafamın rahat olması gerekiyor..Demirlere düşman gözüyle bakıp bağıra çağıra çalışmadım zaten hiç..
    Aksine mutlu olduğum zamanlarda endorfinden midir nedir daha verimli çalışıyorum..
    Bu kesinlikle bir handikap, her gün ayrı bir psikolojide bile olsam bunu salona kanalize etmek isterdim..

Steroid ise kullanmadım, kullanmayı da düşünmüyorum, ancak kullanan kullanır..Bu kürü özendirmeyin korkusu nedir anlamıyorum..İnsanların aklı yok mu?Bilinçli ve bilgili olmak kaydıyla insan hedeflerine ulaşmak için küre girebilir ne olucak..Koskoca bodyforumtr bu bilince ve bilgiye ulaşabilmek için..Tabii ki önce naturellik diyoruz, ancak küre başvurulacaksa da doğru bilgiyi edinmek önemli olan..2 aylık vücutçu da girmesin küre bi zahmet..
    Crespo hayatın acısını çıkarmak için iğnenin ucunda bulmamış kendini, hedeflerine ulaşabilmek için küre başvurmuş, kendi tercihidir, bana kalırsa başarılı da olmuş..Eksi ve artılarını bilmeyecek hali yok herhalde..
    İnsanların düşüncelerini hep olumsuz yöne çekmeyelim arkadaşlar..

Sayfayı Paylaş