body building ve boy ...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hakonek tarafından 10 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaslar boyum 1.82 kilom 78 18 yasındayım ama sekilsiz bi vucudum var.body building e baslamayı dusunuyorum ama hacim amaclı deil sadece sekil amaclı yani manken vucudu gibi yuzucu vucudu gibi. boyumu gostermiorm herseyden once bunun icin omuza agırlık verip genisletmeyi ve yukseltmeyi dusunuyorum ama bazı yerlerden omuz calısmanın boy uzamasına olumsuz katkıda bulunacagını duydum 20 yasından once body yapma dedi bi arkadasım.yasım 18 oldugu icin benide dusunce sardı 1 2 cm daha uzayabilme ihtimalim var cunku.gercekten body building boy uzamasını engellermi ?

2. cyberugur

cyberugur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    şüphesiz bu konu hakkında değişik görüşler belirtilecektir ama;
    Birincisi sen omuzlarımı genişletmek ve yükseltmek istediğini söylemeişşsin bunun için yapacağın hareketlerde özellikle press hareketleri boyunun uzmasında negatif bi etki yapacağı aşikardır.
    Ama örneğin kol kanat vs.. gibi yerlerini geliştirmek için yapacağın hareketler vucuduna yukarıdan bir baskı oluşrurmayacağı için boy uzamansıı engelemez
    Ayrıca body ve diğer spor dallarında vucudun testo seviyesi yükselir bu da boy uzmasınıa yardımcı olmaktadır
    Asıl noktaya gelirsek sen vucudumu şekilli bi görüntü istiyroum diyosan fazla ağırlığa girmezsin ve çok ama çok önemli olan(tam senin istediğin doğrultuda vucuda kavuşmana yardımıc olacak olan)
    sınav ve barfix i öneririm bu senin tamda ilacın
    Not: boyun bence yeterince uzun 182 hiçte fena değil öle bi sölüyosunki sanki 183 yada 184 olmazsan dünyanın sonu gelice k:)

3. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Ağır shrug,omuz press,squat,leg press gibi hareketleri hafif girersin uzaman engellenmez.Bu konu forumda çok tartışıldı ve genel kanı bu hareketlerin hafif girilmesiyle bodynin boy kısaltmayacağı yönünde.

4. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    hheh hocam olmasada olur boyumdan memnunum tabiki de olacagı varsa da onune gecmek istemem acıkcası :) dedigim gibi ya esas derdim düzgün bi vucut yani sekil duruş ole buyuk agırlıkların altına girmek istemiorm ztn ... ya bide press hareketlerini hafif gir den kasıt kac kilo gibi yani sınır nedir kac kilo yuklenmem lazım en fazla bilincsiz bişiler yapmayalım dimi :) tesekkur ederim bilgilendirdiginiz icin

Sayfayı Paylaş