1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Body building de 2 yıl

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Karakul3s tarafından 9 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. Karakul3s

Karakul3s Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba

Başlıkta da belirttiğim gibi bu sporda 2.yılıma girdim.Şu an vücudumda biraz yağ var önümüzdeki yaza kadar bulk gitmeyi düşünüyorum.Önümüzdeki yaza 3-4 ay kala definasyona gircem.Kilom 74 , boy 1,78.

Resimlere burdan ulaşabilirsiniz ;

http://img714.imageshack.us/gal.php?g=pic0569.jpg

2. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    iki yıllık çalışma kötü değil ama daha iyi olabilirdi bence

Karakul3s bunu beğendi.
  3. aŞoT34

aŞoT34 Yeni Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Vucut genel olarak iyi! Sadece 2 seneye göre yetersiz gibi geldi. Beslenmeni merak ettim, sorun büyük ihtimal orda bana göre. Ama dediğim gibi vucudun güzel. Kanatlarınıda beyendim.

Karakul3s bunu beğendi.
  4. nerfbod

nerfbod Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    yine başladık 2 seneye göre yetersiz yorumlarına. Lütfen bilimsel ölçekte bi çizelge warsa aylara / senelere göre olması gereken gelişim hepimizi bilgilendirin. Nerden biliyosunuz arkadaşın hedeflerini. 2 senede herkes Arnold mı olacak? Herkesin genetiği, beslenmesi, spora ayırdığı zaman farklıdır.

Bozo-Baku, year2004, Karakul3s ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    evet katılıyorum..

6. bypala03

bypala03 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    daha iyi olabilirdi biraz daha irileş estetik açıdan kafanla vücudun iyi durmamış

7. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Göğüs ve kanatlar iyi ama kollara biraz daha özen göstermelisin. ;) Tebrikler.

Karakul3s bunu beğendi.
  8. semih1235

semih1235 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    tek istedigim bu şekil göğüs ya... Vücut güzel bence...

Karakul3s bunu beğendi.
  9. aŞoT34

aŞoT34 Yeni Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38

Bu süre 2 ay değil 2 sene. Eğer arkadaşın hedefi 1 sene önceki vucut hali ise bu konu 1 sene önce açılırdı ve "o baba şahane olmuş" gibi yorumlar alınırdı. 2 sene sonra açtığına göre bu üyenin hedefi resimdeki gibi değil. Çünki resimdeki vucut 1 senelik görünüyor. Vucuda kimsenin de kötü dediği yok. Kimseninde ondan 2 senede Arnold olmasını beklediği yok zaten. Bak sende diyorsun. Herkezin beslenmesi, genetiği, spora ayırdığı zaman farklıdır diye. Beslenmesi büyük ihtimal yetersiz, ki öyle görünüyor. Beslenmesi daha güzei olsaydı o resimdekinden daha iyi olabilirdi. Bunu kişinin kendini daha iyi geliştirmesi ve bazı şeylere dikkat etmesi için diyoruz. Kimse yıkıcı yorumda bulunmadı şu ana kadar ;)

Son düzenleme: 10 Haziran 2010
    Karakul3s bunu beğendi.
  10. nerfbod

nerfbod Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    ben de onu soruyorum. mesela 2 sene çalışma sonrası olması gereken vücut nasıldır? Böyle bir bilimsel çalışma var mıdır? Arkadaş başlangıç resimlerini de koymamış. 150kg'dan bu kiloya düşmediğini nereden biliyorsunuz? O zaman da yetersiz mi diyeceğiz? Yetersiz görece bir kavram. Bana göre yeterlidir, başkasına göre yetersiz.

11. thebarley

thebarley Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    nerfbod evet dediğin göreceli bi kavram ama hani genel olarak baktığında 2 sene içinde çok çok iyi olanlar var herkesin kafasında farklı bi resim var 6 aydır yapıyorum deseydi 6 aya göre gayet iyi derdik ama nitekim 6 ayda bile şu ankinden daha iyi vücut yapmış olan var forumda var ama nasıl var suplementlere ayda500-600 tl para ayırıyor+beslenme v.s ha arkadaş hangi şartlar altında yapmış oda var bende evde çalışıyorum misal ömrümde protein tozu kutusunu dahi görmüş değilim çünkü maddi durumum el vermiyor.zar zor tavuk alıyorum. hiç resim koymadım gerçi ama herhalde genetik olsa gerek vücudum baya iyi gelişti (düzenlide yapmıyordum yoğunluktan dolayı)dediğin gibi herkesin genetiği beslenmesi dinlenmesi farklıdır.2 yıla göre daha iyi olabilirmiydi olurdu ama nasıl olurdu çok iyi beslenme dinlenme çalışmayla olurdu.yazı uzun oldu ama son noktayı şöyle söyliyeyim herkesin maddi durumu el vermiyor ama bence en önemlisi elimizden geleni yapıp gerisini olurunu bırakmak.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:10 ----------

karakul3s fotoğraflarda gördüğüm kadarıyla omuzların biraz az gelişmiş gibi üst göğsü doldurmuşsun ama göğsün altınıda çizersen çok iyi olur.decline press yada dips yap(programını bilmiyorum gerçi..)omuzlar içinde bol bol yana açış benim en faydasını gördüğüm olmazsa olmazlardan ve gerilimi maksimum tutmakta fayda var.yani dinlenme araları kısa olacak ve tekrar sayısı çok..esenlikler.

Karakul3s bunu beğendi.
  12. Karakul3s

Karakul3s Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Tüm yorumlar için teşekkürler.

aŞoT34 ;

Beslenme 0 diyebiliriz.En son 1 hafta önce tavuk yedim.Yumurtayı filan da arada bir yerim yesemde zaten 2 yi geçmez.Kahvaltı bal reçel peynir zeytin normal bir kahvaltı ediyorum,öğle yemeğide evde ne var sa o , akşamda yemeğide aynı şekil.

nerfbod;

İlk resimlerim evde mevcut.Şu an evde değilim eve geçince buraya ekliyeceğim.

zigbog ;

Kol konusunda haklısın kollarım 1.5 sene boyunca boşa çalıştım diye bilirim. 4 -5 hareket ve 4 set 10 tekrar şeklince boşa bi çalışma oldu.Şu an toparlamaya başladım.

thebarley ;

Omuz konusunda haklısınız.Omuzlarımı bende beğenmiyorum.Hareketleri tam olarak yapıyorum ama biraz zor gelişiyorlar sanırım.

Alt göğüs ise salonda decline bench press yapabileceğim alet yok.Alt göğüs çalışamadım hiç.

Bu zamana kadar Optimum nut. 5 lbs,Twiblab 5lbs ve MRM Creatine kullandım.Creatine kullanmaya devam ediyorum.Beslenmese aynı şekil hala berbat.Ama bu durum kısmetse bu sene okulum bitiyor.Bir işe girip para kazandıkdan sonra umarım daha iyisini yapacağım.

13. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle önemli olan senin ne düşündüğündür.Gerisi yalan.Ama sorduğuna göre demek seninde 2 yıllık çalışma sonunda kuşkuların var.beslenmenin iyi olmadığını zaten kendin belirtmişsin ,ama 2 yıllık bu işi yapan adam olarak en önemlisinin beslenme olduğunu,üstatların beslenmezsen olmaz dediğini sende çok iyi biliyorsun.

Suplement takviyesi kullandığın halde bence de bu vücut yetersiz.2 yıl az süre değil.Emeğine ve zamanına yazık etmemek adına çalışmanı ve gıdalarını iyice etüd et.

Karakul3s bunu beğendi.
  14. Karakul3s

Karakul3s Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Beslenmenin çok önemli olduğunu tabi biliyorum ancak okul da 10 saat ders için durunca yemeğe zaman kalmıyor.Yemekhanede ne çıkarsa onunla yetiniyorum.

Supplement hakkında dediğine ise katılmıyorum.Çünkü supplemetin tek başına pek bir yararıda olmaz.

15. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Beli gayet güzel yapmışsın kanatlarla uyumlu olmuş. 2 senede daha iyi bir vücud çıkarabilirdin kolay gelsin.

Karakul3s bunu beğendi.
  16. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    kanatlar iyi, belinin kalın olmaması avantajın iyi değerlendir.
    beslenme zaten kötü demişsin, onu yoluna koyarsan çok
    daha iyi olacağına emin ol..
    yine de 2 yıldır bu sporun içinde olmak güzeldir, aynen devam...

Karakul3s bunu beğendi.
  17. Karakul3s

Karakul3s Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Yorumlarınız için teşekkürler.

Belimden bende memnunum.Son 3 ayda yağ olarak 4-5 kilo almama rağmen hiç kalınlaşmadı.

18. JohnnyTog

JohnnyTog Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Toghan
    Yer:
    İstanbul
    Bence iki senede olsa Güzel bir Vücut yapmışsın özellikle kanatların iyi olmuş yalnız anlamadığım nokta ilk mesajında ikinci yılıma girdim demişsin fakat mesaj başlığında bodybuilding'de iki yıl demişsin. Hangisi ? Benim anladığım ikinci yılıma girdim demek 1.yılımı tamamladım 2.yılın içindeyim.

Karakul3s bunu beğendi.
  19. Karakul3s

Karakul3s Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18

Haziranın 13'ünde 24. ay dolmuş olcak. :)

20. mrgrowth

mrgrowth Yeni Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    akademisyen
    gayet başarılı bir vucut.tebrikler.

Karakul3s bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş