body boy uzamasını nasıl etkiler

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve kobecanberk tarafından 6 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kobecanberk

kobecanberk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    3 ay sonra 17 yaşında olucam 94 ocak doğumluyum boyum 181 kilom 60 babam 176 annem 167
    Body e başlayalı 4 ay oldu boyumun uzamasını durdurmasından korkuyorum yardım edebilirmisiniz?

2. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    cevap tek kelime: etkilemez

çok zıplamak, basketbol oynamak, çok süt içmek vsvs...bunların hiçbirisi boy uzamasıyla ilgili değildir. o zaman herkes zıplar, herke sbasketbol oynar herkes günde 5 litre süt içerdi...sonradan yapılan şeyler boy uzatmaz...böyle bir şey yok.

boyunun uzayıp uzamayacağına karar veren şey hormonlardır. yani senin genetiğindir.

yaptığın hiçbirşey boyuna etki etmez, sadece kilona etki eder.

kobecanberk bunu beğendi.
  3. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    bu nasıl bir cevaptır nasıl etkilemez spor yapan düzgün beslenen bir insanın boyu nasıl olur da uzamaz benim vucut geliştirme yapan bir kuzenim var bizim aile hep kısadır 165 ortalamalarında ama kendisi 7 yıldır vucut geliştirme yapıyor 195 boyu var bu nasıl oluyor? anne tarafı baba tarafı hep kısa yani 165 ort. dediğim gibi ve kendisi çok süt içerdi 18-19 yaşına kadar sürekli süt içerdi hiç aksatmazdı yani demektirki sporun vucuda yararı çoktur canberk sana tavsiyem squat hareketlerini yapma yani halteri ense arkana alıp yere inip kalkma boyunu çok etkiler mesela barfiks demirine asıl sarkıt kendini çok iyi beslenirsen elbet yararını görürsün.

4. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Sevgili furkan yazımı dikkatli okumanı tavsiye ederim; adam ne sormuş, body boy uzamasını etkiler mi, ben ne demişim etkilemez....dengeli beslenme ile bir laf etmiş miyim-hayır.

genetiğin ne ise o olur. hormonların ne derse o olur...

Bak Tübitak araştırması ne demiş:

Boy uzamas›, kemiklerin uç k›s›mlar›ndaki büyüme plaklar› denen k›k›rdak
    dokunun geliflmesiyle meydana geliyor. Ergenlik döneminin sonunda bu büyüme
    plaklar›n›n kapanmas›yla büyüme de duruyor ve kifli eriflkin boyuna ulaflm›
    fl oluyor. Büyümeyi etkileyen en önemli unsur, kişinin genetik yapısı.
    Anne ve babadan geçen genler birbirinden ba¤›ms›z olarak büyümeyi etkiliyor.
    Büyük ölçüde genetik flifre, çocuğun ilerideki boyu, kilosu ve ergenlik
    bafllama yafl› gibi büyümenin temel hatlar›n› belirliyor.
    Büyümeyi sa¤layan di-¤er bir etken de beslenme. Beslenme,
    özellikle ilk yafllarda olmak üzere tüm yafllarda büyümeyi etkiliyor. ‹yi bir beslenme
    kiflinin ilerideki boyuna olumlukatk›da bulunuyor.
    Büyümeyi sa¤layan baflka bir etken de hormonlar. Beyindeki
    hipofiz bezinden salg›lanan büyüme hormonu, cinsiyet hormonlar› ve tiroid
    hormonlar› büyümeyi düzenliyor. Bu hormonlar›n eksikliklerinde büyüme gerili¤i görülüyor...

yani neymiş genetik şifrenmiş, hormonlarınmış...

sen genetik şifrenle 170 boya olaşabilecekken, dünyadaki en harika beslenme rejimini de uygulasan üzerine her gün 10 litre süt de içsen hatta ellerini tavana asıp havada saatlerce de sallansam bu seni en fazla 1 cm daha uzatabilr, hatta o kadar bile olmayabilir...bunları yapayım da 170 olacak olan boyumu 180 yaparım diye hiiç düşünme sevgili kardeşim...

araştırmadan konuşmayalım...

fevri reaksiyonalr da vermeylim...

*

bu forumun çok ciddi bir şekilde takip edilmesi ve fevri davranan üyelerin dikkatinin çekilmesi gerekiyor...

Son düzenleme: 7 Ekim 2010
  5. kobecanberk

kobecanberk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler arkadaşlar kemikleri baskı olduğundan korktum o yüzden sordum

6. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    öncelikle kişi demiş ki body yapıcam bu demektir ki doğru beslenme sizce beslenme olmadan body olur mu? ve doğru beslenme sadece 1 cm uzatmaz kendini saatlerce havada sarkıtacak gücün var diyelim bunu 25+ birisi için demiyorum ergenlik çağında kendini sarkıttın tübitak demişki kıkırdaklar o büyüme kırkırdakları nasıl kapanır yük binerse nasıl açılır tabiki sarkıtılarak süt yada benzeri faydalı şeyler genetikten +10 cm bile uzatabilir bunları okuduğum için biliyorum kişi ama tam tersi kıkırdaklara ağırlık bindirirse arası kapanır ve boy gelişimi durur hipofiz salgısı sadece normal boyu belirler yani genetikteki boyu onun dışında kemikleri süt güçlendirir güzel sağlıklı besinler güçlendirir ve geliştirir. o sadece 1 cm etki eden basketbol sporudur...

7. kobecanberk

kobecanberk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    uzman arkadaşları göreve davet ediyorum noktayı koyalım

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/boy-uzamas-durur-mu-t4173.html?t=4173&highlight=boy
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum...amlar-t929.html?t=929&highlight=boy+uzamas%FD
    Arama Kelimeleri : boy, boy uzaması

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş