Body Boy Kısaltırmı ? [Bilgilendirici]

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Equity tarafından 31 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Equity

Equity Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Evet Kardeşlerim Abilerim Üstatlarım belki yeni bir üye olabilirim fakat günümün büyük bir çoğu bilgisayar başında geçtiği için forumun belli bir kısmını gezmiş oldum özellikle benimde bir korkum olan ''body boy uzaması engellermi ? '' konusu kafamı karıştırıyodu bunu gerek forumda gerek diyer paylaşım sitelerinde tek tek aradım herkez ufak tefek bilgiler veriyo ama bunun için ayrı bir konu olmadığını gördüm eğer vardıda ben gözümden kaçırdıysam Çok çok özür dilerim

Hemen başlamak istiyorum forumda bir çok bir çok bununla ilgili soru soran üye var benim bile yeni olmama ramen ben bile görmekten bıktım bu soruyu sizi düşünemiyorum

Öncelikle FleXoR adlı üstadımın bu konuya '' yeni başlayanların merak ettikleri '' başlığında bir kısa açıklaması var

Şimdi herkez diyorki ben şurdan duydum annem söyledi abim söyledi gibi şeyler vardır ve bu kesinlikle yanlıştır öncelik ile mantık yönünden bakarsar bir body ci nin hayatı tamamen bir düzen içindedir bundan kastım düzenli uyku , kahvaltı ve spor bunlar normal bir insanın uzaması için pek bilinmesede en önemli faktörlerdir eğer çok ağır eğzersizler yapmadığınız sürece (ergenlik dönemindeki bir body ci için söylüyorum bunu ) bir sorun değil bir yarardır body
    ama yinede ben sizin için bir bilgiyi daha paylaşmak istiyorum

''Grow Taller eğzersizleri ile 7 haftada 5-7 cm uzamanız mümkün ''

Yinede bir sorunuz olursa bilgimin yettiği kadar yardımcı olmak isterim

cemoli12345 bunu beğendi.
  2. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Dikkat ettimde mr. olympiadaki vg'cilerin geneli kısa :)
    18 yaşındayım bende bu konu hakkında çok araştırma yaptım.boyum 1.80 şu an.dediğin gibi boy uzatma egzersizlerine başlayıp bir kaç cm daha atsam yeterli.çok uzun boyda iyi değildir zaten.sonra çalışmaya devam dumbelllls

3. Equity

Equity Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    aslında boyun o kadar kısa değil ama uzun olmak her zaman iyidir :) Bu soruyu çoğunlukla ergenlik dönemindekiler yöneltiyo ve çok stres yapıyolar senin yaşında 18 miş daha gelişimin tamamen durmadığı için 5-7 cm sende daha fazla ola bilir :) bi faydam olduysa ne mutlu bana

4. Panoraya

Panoraya Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Ergenlik Çağındaysan Asla Boy Kısaltmaz.Aksine Uzatır.

5. Equity

Equity Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
  6. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    621
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Bi sorum var yaşım 16 boyum 1.84.Çok değil 3-4 cm daha uzamak istiyorum.1.87-1.88 ideal benim için.Boy uzatma egzersizlerinin bana yararı olur mu?

7. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Tabiki.konudada yazdığı gibi araştırmalar sonucu Grow taller (boy uzatma) egzersizleri ile 7-8 haftada ortalama 4-6 cm atmak mümkün.

Equity bunu beğendi.
  8. Equity

Equity Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Umut arkadaşımında belirttiği gibi bu egzersizler uzamana yardımcı olur ben senin yerinde olsam 3-5 cm değil de 190 ı zorlamaya bakarım :)

9. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Bende 17 yaşındayım boyum 177 bugün ölçtüm:) Bende bi ara grow taller yaptım geçen 4-5 ay önce ama 7 hafta yapmadım 3.haftada bıraktım boyum 3 cm uzamış 174'dü 177 olmuş şimdi gene başlıycam amacım 5 cm uzamak inş olur.Bide Futbol oynuyorum haftada 3 gün bide şimdi body başlarsam çok ağır olurmu?

10. Equity

Equity Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    işe yaradığı kanıtlandı yani :)

11. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    621
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Babam annem hep benden kısa bu yüzden diyolarki sen spor sayesinde uzayabileceğin maksimum düzeydesin.Çünkü ben küçüklüğümden beri spor faaliyeteri içindeyim.2.sınıftan 7.sınıfa kadar düzenli yüzdüm bu sürede aynı zamanda basketbol oynadım tabi bi kulüpte felan değil arkadaşlarla spor salonuna giderdik.Ayrıca okulun atletizm takımındaydım.7.sınıfın başından 8.sınıfın yazıda dahil bi kulüpte 2 yıl basketbol oynadım.Lise 1.sınıfın başında boksa başladım yarı döneme kadar gittim sonra ayak parmağım tırnak batması vardı operasyon geçirdim o sürede gitmedim sonra onuda bıraktım.Yani hep böyle bişeylerle uğraştım bu yüzde dediklerinede biraz inanmadım değil.Ama bi yandanda genetik olarak düşünüyosak dayım olsun dedem olsun boylu poslu insanlardır.Kafamı bu kurcalıyo.:confused:

12. Equity

Equity Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşım Tam olarak anlamasamda anlatmak istediğini :) bu aileden gelen birşey ola bilir ama bak ben 16 yaşıma giricem annem 156 ben 172 abim 177 diğer abim 189 :) dedem 2 metreye yakınmış :D belki bir örnek ola bilir bu işler çok karışık :D

13. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.305
    Ödül Puanları:
    0
    onun sebebi kısa olmanın vg için avantaj olması... dememle ayrı bir tartışma olacak ama öyle :D bir de boya kafayı takmamak lazım çok insan bilirim 18-19 una kadar 170, 24 ünde 175-177. zaten doğru çalışan adam da boyunun kısalmasına izin vermez.

14. V0LV0

V0LV0 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ant dan sonra dambıla asılın cekın bırakın cekın bırakın kendınızı 20 kere yapın yeter. dambıl cekmekten bahsetmıorm resmen halı silker gibi sallanın iyidir :)

15. xyz1995

xyz1995 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Peki arkadaşlar 16 yaşındayım boy 170 kilo 60 ve flexor un verdiği evde çalışma propanını uygulayacağım bu grow taller egzersizlerini ne zaman yapmalıyım çalışmadan önce mi sonra mı birde hareketlerin daha etkili olması için geçe mi sabah mi çalışmalıyım

16. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Zamanı farketmez sadece hareketleri sürelerine uygun olarak yap zaten 14-15 dk'da bitiyor Ben de Başlıycam yarın 7 hafta hergün yapmam lazm Boyum 177 hedefim 3 cm uzamak.

17. xyz1995

xyz1995 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    yaptığın hareketlerin bir linkinı veya resmini verir misin çünkü birkaç tane çeşidi var bu egzersizlerin

18. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Bende daha indirmedim.Google ye grow taller yaz indir

19. Bİ0

Bİ0 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Bende şunu belirteyim "grow taller" egzersizlerini 2.5 3 ay yaptım.Boyum 162.5'dan 165'e yükseldi. 3 ayda mükemmel.ama benim programımda günde 300 tane zıplama güneş altında 2 saat kalma ve 3 tane 50 metre depar atma.Boyum da hala kıpırdanmalar var egzersizleri özelliklede sırt olanları çok sıkamadım,belim de ağrı olmuştu biraz.Yaşım 16 inşallah 10 cm daha uzayabilirim.Ergenliğe 15 yaşımın son çeğreğinde girdim tam olarak.Babam 170 Annem 151

20. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    180
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar neyin kısasından bahsediyorsunuz anlamadım:

Arnold 1.86, Ronnie 1.80, Lee Haney 1.80. Kısa aklıma bir tek 1.70 boyuyla Dexter geliyor.

Evet body nin boy uzamasını yavaşlattığı doğrudur, ancak boy daki en önemli faktör genetik yapınızdır.Eğer kısa boylu geni taşıyorsanız sizin bunu sporla uzatabileceğiniz maksimum 3-6 cm dir. Aynı şekilde body de bence en fazla uzamasının 3-6 cm azaltır.Bence çekme hareketleriyle boy olması gerekenden bir kaç santim uzatılabilir. Barfiksin de boyu uzattığı zaten bilinir.

Yoksa bakınız: Nate Robinson adamın boyu 1.75. Muggsy Bogues 1.60. Spud Webb 1.68. Bunların 3 de NBA oyuncusu.

Saygılar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş