Body,Boks,Yüzme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve dert tarafından 15 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dert

dert Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.Yaşım 18 boyum 1,68 kilom 85 sizinde anlıcağınız gibi kilo problemim var..Deyim yerindeyse canıma tak etti zayıflamak ve fit bir vicuda sahip olmak istiyorum..Bunun için body yaptım ancak çok faydasını görmedim..Salonda elimde kağıt onu indir onu kaldır pek dogru gelmedi açıkçası..Bu yüzden 3 ay olmadan bıraktım..Şuanda boksa gidiyorum 2.ayımdayım kilomda bi değişme yok..
    Forumdaki bilgili tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum..Bu kiloyu atıp fit bir vicut için boks yeterli olurmu boksun yanında yüzme yada body yapmalımıyım ? Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler...

2. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    zayıflamak için herşeyden önce düzenli beslenmelisin eğer kötü bir beslenme alışkanlığınız varsa maalesef istediğiniz sporu yapın sonuç alamazsınız

ağırlık çalışması kilo vermede yardımcı olur daha çabuk kilo verirsiniz ve üstelik sıkı ve güçlü bir fiziğe sahip olursunuz

ağırlık çalışmasının yanında cardio gereklidir ip atlama bisiklet sürme koşu bandında tempolu yürüyüş gibi yüzmede iyi bir cardiodur bu arada

boks ile kilo verilir tabiki beslenmene dikkat ettiğin sürece

vücut geliştirme ağırlığı kaldır indir sporu değildir bilimle içiçe ve yaparken bir yandanda beslenme ile ilgili olsun antremanla ile ilgili olsun araştırma yapılması gereken bir spordur
    yaşam biçimidir öyle sadece salona gidip ağırlığı kaldırıp indirirseniz sonuç alamazsınız

sonuç olarak forumu bol bol okumalısınız iyi sporlar

Son düzenleme: 15 Kasım 2012
    mr_dblue bunu beğendi.
  3. sthammer

sthammer Guest

mr_dblue ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  4. dert

dert Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Beslenme alışkanlığım maalesef berbat.Bunu düzeltmek için diyetisyenemi gitmeliyim ? Şuanda boksa devam ediyorum verdiğiniz bilgiler doğrultusunda yanına yüzme yada body eklemelimiyim?

5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    sitede hem boks yapan hemde ağırlık çalışan üyelerimiz 3 gün boks 2 günde ağırlık çalışmasını öneriyorlardı
    diyetisyene gidecekseniz beslenme dünyasındaki yenilikleri takip eden başarılı biri olmalı
    forumdada beslenme ile ilgili konularda var araştırırsanız çok şey öğrenirsiniz iyi sporlar

6. dert

dert Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bugun boksuda bıraktım maalesef istediğim sonucu alamadım tabiki bunda en büyük etken benimdir..Beslenme vs.. Ama bırakmamın sebebi benim amacım boksör olmak değil daha çok kardio çalışmaya ve kas kaybetmemek için ağırlıkta çalışmam gerektiğini düşünüyorum bu yüzden boksuda bıraktım...Anlaşılan herşeyden önemlisi beslenme...

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Boksu cardio olarak yapmak yerine cardio yapmanın yollarını çeşitlendirmek daha mantıklı gibi geliyor bana.

Değerli Üyemiz;
    Lütfen üyelere kullanıcı adları dışında kelimeler kullanarak hitap etmeyiniz. (kardeş, usta, abi, dostum vb. )
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Aralık 2012

Sayfayı Paylaş