Body & Basketbol :(

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve NorthWolf tarafından 1 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. NorthWolf

NorthWolf Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Arkadaşlar açıkçası ben Body e başladım gibi bireşy dambıllarımı yaklaşık 2 ay önce aldım arada sırada canım sıkılınca onları kaldırıp vakit geçiriyorum programım yok.Fakat bu aralar içimde basketbol hevesi başladı ve basketbol salonlarına gidicem ve işi ilerletmek istiyorum ama size asıl derdimi anlatayım biliyorsunuz ki body boyu durdurur, lakin basketbol ise boy isteyen bir spor dalıdır ne yapacam yaa :):)

2. prayer

prayer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    sana kesin birşey söyliym eğer profesyonel değilsen body basketbolunu mahveder mesela kolda 2 cm ölçü almışsan sahaya gittiğinde şutlarının berbat olduğunu farkedersin ama eğer fazla vaktin varsa nba oyuncularının özel programlarına bakabilirsin ama her ağırlık antrenmanı için bir de şut antrenmanı yapmak zorundasın bunun için :) boya gelince doğru yöntemle çalışırsan boy uzamanı asla engellemez iyi bi salona gitmeni tavsiye ederim :)

NorthWolf bunu beğendi.
  3. NorthWolf

NorthWolf Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    'prayer' çok teşekkür ederim yardımından dolayı.Dediklerini deneyeceğim.

4. BLACKFLASH

BLACKFLASH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    Türkiye
    Body sporu kesinlikle boy uzamasını engellemez. Ancak sen haftada 3 kere ağır squat ve omuz pressler yaparsan bu etkiler(halterciler gibi). Kaldı ki birçokları haftada bir kere bile ağır squat çalışmaz yani bizim ülkede bu sorun yok:p

Basketçiler de body çalışır. Zaten çalışıyorda. Bende kendimce basket oynuyordum kondisyonel çalışma için. Sonuçta body de ekledim ve faydaısnı gördüm. Ama prayerin dediği nokta bence şu, body dediğimizde bildiğimiz 6-8 tekrarlı çalışmalar olursa bu olumsuz etkiler. basketbol hızlılık ve atış sağlayan spor. Bir kere hızını kesiyor. Sonra şut atarken performansını etkiliyor.
    Ne mi yapmak lazım? bence tekrarları hızlı hızlı uygulamalı. Aşırı ağır idman yapmamalı. Böylece dengeli ve basketbol atletik vücudu elde edilir. Bu konuda bir makale buldum http://www.vucutbilim.com/antrenman/makaleler/130-basketbol-agirlik-programi.html belki işe yarar

5. prayer

prayer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    ama sonuçta bu senin tercihin...eğer body yaparsan içeri penetre ettiğinde daha etkili olursun yapmassan şutların birazda olsa daha iyi olur. bana kalırsa ağırlık çalış derim çünkü bu şekilde hem daha iyi bir görüntün hem de havan olur bu da sana özgüven getirir :)

ayrıca sana bir örnek vereyim kevin durant bu çelimsiz uzun kollarla geçen yıl nba in en genç sayı kralı oldu ama bu fizikle hiçbir zaman bi kobe ya da jordan havasına sahip olamayacak :D

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      373,2 KB
      Görüntüleme:
      359

Sayfayı Paylaş