body başlangıç 40 gün...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve y.ş tarafından 2 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. y.ş

y.ş Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Arkadaslar herkese iyi forumlar aranıza yeni katılmıs bulunmaktayım...
    body yenı basladım 40 gun kadar oldu 23 yasındayım su an kı kilom 86.5 boy 1.85
    öncelikle başlamadan önce olculerım: omuz 120cm gogus 102 cm kol 33cm bel bölgesi 99 cm(göbek)
    40 gun sonra hocanın olcu almasıyla omuz 122 cm gogus 103cm kol 34,5 cm ve gobek yine 99cm kilo 86,5kg olarak olcu aldı...
    kısacası göbek basımın belası oldu eritemedim... bi turlu agırlık antramanı öncesi yarım saat kardiyo yapıp başlıyorum haftada 4 gun gıdıyorum bir gun dinlen bir gun antreman seklınde...
    takvıye kullanmıyorum her gun 6 7 yumurta yarısı beyaz yarısı sarı olacak sekılde ayarlıyorum ve 200 gr kadar tavuk yada kırmızı et tuketıyorum...
    fıtness hocasının bana demesıyle gobegı erıtmek ıcın karbondıhrattta uzak dur dedı (tatlı, beyaz ekmek, v.s) proteini bas göbegı erısıtrsın dedı ancak ben pek tatmın olamadım sızce degerli ustatlarım ne yapmam gerekır takvıye almalımıyım 40 gundekı gelısımım normalmi ve en onemlısı bu gobegı erıtmek için ne yapmam lazım kimileri amino asit diyor yag yakıcı diyor pek bilgim yok bu konuda... cevaplarınızı onerilerinizi beklıyorum saaygılar...

2. gReeNs

gReeNs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Programını Paylaşırsan Daha İyi Yardımcı olabiliriz ama en azından 1 ayda Kasların Ya şişerdi yada yagdan yakardın bir terslik var

3. y.ş

y.ş Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Program soyle ilk 1 ay genel adaptasyon tum kaslari çalıştıran bi program verdu hoca.. yaklasik 10 gundurde haftada 4 gunngun olmak uzere bi gun antreman bi gun dinlen yapiyorum ilk gun omuz on kol sirt ikinci gun gogus arka kol bacak olmak uzere 4 gune yayiyorum haftada.. her antreman oncesi 30 dak kardiyo...
    yani kaslarda sisme meydana geldi az da olsa olculernde belli ancak gobegi bel cevresimde hic bir değişme meydana gelmedi ve uzerine 2 kilo.aldim

4. gReeNs

gReeNs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Biraz göbek var anladıgım Kadarıyla Programda yazan Haraketleri tam Anlamıyla Yazarsan sevinirim Cardio Sırasında Bisiklet Yapıyorsan Pedal seviyesini 5-6 yani seni zorlayacak seviyeye getir eger koşubandında isen Yuksekligi arttır ve tempolu koş Bu Arada belirttigin programda karın haraketi görmedim Karın haraketi yoksa zaten bir incelme saglayamazsın karın çevresinde

5. y.ş

y.ş Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Karin hareketi var her antrmandan standsrt olarak kosudan sonra yapiyorum
    60 dips (diz cekme)
    60 mekik
    60 crunch
    50 ters mekik
    her kosudan sonra standart olarak yapiyorim 10 gundur yeterlimidr sizce

6. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yumurta sarısını azaltabilirsin birde ölçümlerde şöyle farklılıklar olabilir ölçümden önce yemek yeme su içme falan da değişiklik gösteriyor. En azından bende böyle, 5-6 cm farkettiği oluyor :D

7. y.ş

y.ş Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Iki olcumdede ac gitmistim=) bakalim bundan sonraki nolcaak su gobek gitsin de once

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Merhaba , şimdi vücudunuz belli bir yağ var , kas var , bunlar kilo olarak bulunuyor.Bunun %lik dilimine göre kas görünümünün görünüşü rahatlıyor.Misal %4 yağ oranında bir insan vücudu çok iyi kas görünümüne sahiptir ama kas kütlesi az ise çok zayıf görünür.
    Antreman öncesi kardiyoyu ben önermiyorum.Ağırlık programınızdaki performansınıza yansır heleki 30 dakika , hani 10 dakika olsa ısınma derimde , 30 dakika antreman öncesi performans düşüklüğü yapar az biraz olsada her zaman antremandan en iyi verimi almaya çalışmak en doğrusu.
    Kardiyoyu antreman sonrası veya günün başka saatinde yapmak daha mantıklı.
    Göbek sorunu şöyle birşey yağ yakımına başlamanız gerek , sadece karbonhidrat kullanmamak değil bu , belli bir yağ yakımına uygun beslenme programı düzeni oturtmak , belli bir antreman programıyla yağ yakımının üstüne gitmek demek bu ağırlık çalışmamak demek değil.
    Yağ oranını gitmesinde size yardımcı olucak supplementleride sormuşsunuz galiba Termojenik Yağ Yakıcılar , L-Carnitineler , CLA bu 3lü yardımcı olur.

9. y.ş

y.ş Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Oncelikle bilgilerniz icin tesskurler.. soyle anlatayim yarim saat kardiyo antrmandan once performansima etki etmiyor yani en azindan guc kaybi halsizlik veya performans dusuklugu yasamadim 40 gun icerisinde.. beslenme programı olarak onerrblceginiz bir program varmi acaba hem yag yakimi (gobegi eritmek icin) hemde guc kaybi yasamaksizn gerekli proteini alablmek namina.. su an kaebonhddrat almiyorum mesela tatli unlu mamuller cola ivir zvr hepsinden uzagim

Sayfayı Paylaş