Body başlıycam bu konuda herkes olumsuz yönlerini söyliyip duruyor sorularım var???

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 23 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Evet arkadaşlar bu pazartesi salona yazılıcam.Ama hala kafamda soru işaretleri bırakıcak sorular var.Mesela dün otobüste gidiyorduk amcamla konuşuyoruz bodye başlarsan 40 yaşında veya 50 yaşında bıraktığında vücudunda sarkmalar yaşıycaksın dedi.O an arkadan 19 yaşında bir veledde evet doğru söyliyor bende yaşadım dedi.Ben 17 yaşındayım bu arada bende body hakkında belli bir bilgim var bende bu konu hakkında 40-50 yaşına gelmediğim halde şöyle bir yorum yaptım eğer streoid veya herangi bir hap kullanmıyorsam bırakmam vücudumdaki kasların sarkmasını sağlamaz dedim.Ama amcam hergün body yapıp vücudunu çalıştırıyorsan birgün bıraktığında çalıştırmadığın kasların sarkar dedi baka kaldım:( gerçekten öyle mi ? arkadaşlar bir sorum daha olucak ben 17 yaşındayım 2 sene sonra okulum biticek üniversiteye başlıycam hayırlısıyla oda 4 sene sürücek ben body buildingi bırakmadan devam ettirmeyi planlıyorum ileriye dönük biraz düşüncemde var mesela konuşmamızda bahsi geçen bir konuyu açayım ben bodye devam ettiğim süreçte uzak doğu sporu öğrenmek istiyicem.Ama amcam body yapan insan biraz ağırdır uzak doğu sporları hareket ister ve böylece bir uzak doğu sporuna başlarsan kas yırtılması olur dedi.Mesela bir karete , aikido vbz...böyle birşey olurmu?ayrıca bu pazartes salona başlıycam.Boyum biraz kısa uzamakta istiyorum başladığımda boyumun uzamasının önüne geçebilecek hiç bir hareket yapmadan ilerlemek istiyorum çünkü 21 yaşına kadar gelişme çağında geçen bir süreçte body building yapıcam ve şuan 17 yaşında olduğuma göre bu 4 sene içersinide hiç bir zaman boyumun uzamasına engel hareketler yapmak istemiyorum bunun için ne yapmalıyım sizce ? gittiğim salondaki kişiye söyliyicemde o ayrı konu onun bilgisi ne kadar bilemeyiz ayrıca barfiks çekemiyorum bunuda başarmak istiyorum bunun için neler yapmalıyım?

2. dw0rdx

dw0rdx Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    diez : bu spor birden bırakılmamalı demişti.

forumdan okuduklarıma göre de body bıraktıktan sonra yağlanma oldugundan sarkma görülebilirmiş. ama sarkması için devasa bir vucut olmalı imiş.

yanlışsam düzeltin.

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    dw0rdx saol...Daha kapsamlı ve detaylı açıklama yaparsanız sorular konusunda çok sevinirim...

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    body yapan karatete boxta kosuda yapabılır orda amcanız dogru soylememıs kısıye baglı adam body yapıp tum gun oturursa o adam nasıl fıt olsun body yapan futbolcular var gayet hızlılar c ronaldo örneği bende body ve kondısyon yapıyorum amacım fıt gozukmek her body yapan sısıcek dıye bırsey yok parcalı olmak yeter bana gore benım ıdealım bu

occaner bunu beğendi.
  5. occaner

occaner Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya
    50 yasına gelmıs ve bel,göbek,kol vb. bölgelerınde sarkma olmamıs kısı yok denılebılır neredeyse..
    onlarda mı VG yapmıs acaba ?

SiR_Arawn bunu beğendi.
  6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    katılıyorum :) ama göbek ve yağlar yanı sıra yapılan kasın sarkma durum oluşurmu? bıraktığında

7. Rooter

Rooter Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Tabiki fit olur adam body yaptıktan sonra ister otursun ister yatsın sonuçta çalışmasını yapıyorsa o adam fit görünür body yapanlar 7/24 ayakta gezecek diye birşey varda bizmi bilmiyoruz ? :)

tropicalpunch ve occaner bunu beğendi.
  8. occaner

occaner Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya
    bu durumu daha cok yasamıs kısıler cevaplasa daha ıyı olur ama forumda okuduklarıma gore sadece kaslarda küçülme oluşuyormuş.ee artık o kadarıda dogal.kas çalışarak gelişiyorsa ,çalışmayarakta kuculebılır :)

---------- Post added at 22:31 ---------- Previous post was at 22:26 ----------

ayrıca VG yapıp daha sonra bır karate,box tarzı bir spora başlamak hiç ama hiç tavsiye edilmez.çünkü vücut geliştikçe ağırlaşıp o yogun sporlara gore hantal kalabilir.
    jay cutler'in karete yapmaya çalıştıgını bi düşün..:)

9. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
  10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    arkadaş jay cutler mı :) o kadar olcak degılya her bodycı oyle olucak dıye bı seyde yok herkezın bir ideali vardır

Ben fit dedıgım konu kosucak yuze bılıcek hantal olmıycak anlamında body yapan futbolcular gıbı body yapar oturur fıt gorunur ama kum torbasına 2 dk yumruklasa yorulur koşsa yorulur anlamında soylemıstım

11. occaner

occaner Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya
    o zaman derecesını belırtecektın cabarov.
    sen arkadasın ıdealını bılmeden boyle bır genelleme yaparsan onu yanlıs yonlendırmıs olursun..

tropicalpunch bunu beğendi.
  12. qp34

qp34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    45-50 yaşındaki herangi birinden daha sağlıklı olacağın kesin ...

13. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    arnold a bak..o yaşta biri için zinde duruyor..vücududa her o yaştaki insan kadar sarkmış.daha fazlasını görebiliormusun..bıyıklı amca bıraksın bu işleri

14. esen32

esen32 Yeni Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    bence herkes kendi işini yapmalı bilen bilmeyen herkez body buıldıng hakkında yorum yapıyor

15. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bir disiplini devam ettirmezseniz o disiplinde ilerlediğiniz gibi gerilersiniz de. "Ömür boyu yapacağım" ya da "şu kadar zaman yapıp bırakacağım" gibi düşünceler yerine hedefler koyup gerçekleştirme çalışın. Özellikle bu konuda gerçekçi olmak da önemli...

SiR_Arawn bunu beğendi.
  16. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    doğru diyorsunuz ama ben yarın bodye başlıyıcağımdan önceden burda bilgi almak istemiştim...

17. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    1. si kollarını göğüsünü omzunu şişirip dar t shirt leri giyip kaya parçasından ayrılmış gibi yolda dimdik yürürken 45-50me gelince sarkıcakmıyım? diye sormazsın kendine. "iyiki başlamışım be"

2. si parçalı vücut yapmaya bak. aşırı şişme. heryerin ortantılı parçalı olsun. fit bir vücudun 1 adım ilerisinde ol. öyle olursan mekik şınavla bile korursun bodyi bıraktığında.

18. Fantastix

Fantastix Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
  19. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    "vg ", yapacaksanız çok dikkat etmeniz gereken ana noktalar:

-spor ,türü ne olursa olsun "müsabıklık anlamında "yapıldığı zaman "zararlıdır" !...müsabık ,her zaman her durumda kendini ,sınırlarını, limitlerini "bedensel ve ruhsal" anlamda yıpratmaya maruz kalır....bu nokta bir kere çok iyi kavranmalı...eğer , vg'yi yarışmacı gibi yapacaksanız ,sorunlar daha fazladır...istisna değilidr..

-vg , geniş kapsamda "anaerobik yüklenmeleri" de içeren ve aynı zamanda "oksijen borçalnmasının " oldukca fazla olduğu bir spor türü...bu nedenle, türü ne olursa olsun "kardio" açısından "aerobik fazda "seyreden sporlar ile mutlaka desteklenmelidir...eğer, desteklenmeden "hardcore "olarak yapılırsa, kalp,damar ,dolaşım sorunları oluşma ihtimali çok yüksektir...

-beslenme üzerinde aşırı yüklenme yapıldığından ve genelde çok yendiğinden ,sporu bırakırkn ,yerine ikame decek sporla yapılsa dahi " yeme alışkanlıkları" yani beslenme aşırılığı devam ettiği zaman kilo alma, yağlanma vb oluşur...

-ayrıca, beslenmede aşırı protein alınıp, hatta enerji kaynağı olarak proteinler de kullanıldığından şeker oranı çok düşük seyretme durumlarında karaciğer tahribatı szö konsu olup, yeterli şeker türevleri kullanımına da dikkat edilmelidir...

ancak, çok titiz ve programlı bir şekilde ileriki yaşlarda geçiş çerçevelerinde fazla bir sorun olmayacaktır...)

jkdo bunu beğendi.
  20. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ara verirseniz ya da bırakırsanız, o ana kadar elde etmiş olduğunuz vücut yağlanmaya başlayacak ve görünümünüz bozulacaktır. Ki bu forumdaki üyelerin %90ı belki daha fazlası müsabık sporcu olmayıp, plaj görünümü, parçalanmış adele görünümü yani özetle "görünüm" istediği için, o görünümleri bozulacaktır.

bunun adı sarkma değildir. kas sarkmaz sadece yağlanır, sarkan yağlardır...ama olacak olan budur.

BB nankör spordur. izin gereği 15 gün ara verdim, ilk antremanda beni resmen dağıttı.

Sayfayı Paylaş