boşalmak ve testesteron hormonu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hurkanyy tarafından 4 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. hurkanyy

hurkanyy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    merhaba, lütfen sorumu yanlış anlamayın, bilindiği üzere testesteron hormonunun kas gelişimine çok katkısı var, fakat bu hormon testislerde üretilmekte, sorum ise şu--> Sex, mastürbasyon gibi yollar la boşalmak testesteronu öldürür mü? eğer spordan sonra sex yapılırsa kas gelişimi 0 mı olur? vücut ne kadar besin kaybeder? testesteron kaybetmekten korkuyorum, testesteron olmayınca libido da olmuyo, sexten sonra libido kalmaması da bunun delli, çok aşırı libidom olduğu içi sürekli sex yapıyorum ve enerji kaybına neden oluyor, ayrıca çok fazla takviye kullanmam da libido mu arttırıyor.. takviyelerim şunlar--> arı poleni, kore ginseng,tribilus,gingko biloba, arjinin, chlorella, animal multivitamin, solgar çinko,bcaa,glutamin,casain,whey,lcarnitin, cla, balık yağı, koenzim q10 ,kreatin , resveratrol ( üzüm de bulunan antioksidan) ,sarımsak hapı,evening primrose oil, kalsiyum ve elektrolit takviyesi beslenmem ise şöyle= günde 3 litre su, kilomun 2 katı kadar protein( % 75 i hayvansal protein) ,0 işlenmiş ürün ( sıvı yağları,tereyağını, zeytin yağını ve el sıkımı meyve sularını bile işlenmiş kabul ederim)... libidoma dayanamıyorum.. antremanda sişen kaslarım sexten sonra yorgunlukla çöküp yumuşuyor...

2. kadri2323

kadri2323 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    18
    Sex yada mastürbasyon testesteron seviyenizi öldürmez zaten beslenmeniz çok iyi hiçbir etkisi olmaz takmayın kafaya.

3. Mr.ø

Mr.ø Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    Korkma sıkıntı olmaz,devam :D

YOU THINK BIG

YOU GET BIG

4. hurkanyy

hurkanyy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    peki sıklık ve zamanlama nasıl olmalı? spordan önce yapınca enerji kalmıyor :D antremanda normalde kaldırdığımın 4 te 1 ini zor kaldırıyorum...

5. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam sexden sonra uyunur :D antrenmandan önce kesinlikle yapmayın da ne zaman yaparsanız yapın

6. adarcetinbass

adarcetinbass Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Seksten sonra uyku gelmesi zat e n bilimsel bir bulgu. Testosteron seviyenin düşmesinin imkanı yok hiç korkma. Sadece elinden geldiğince antreman öncesinde yapma . Onun dışında bir sıkıntı yok hocam .

7. Mr.ø

Mr.ø Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    Yapma o zaman hahaha :D haftada 1-2 idealdir aşırısı sıkıntı olur

YOU THINK BIG

YOU GET BIG

8. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    Spordan önce sex yada mastürbasyon yapma. Bence bunları kardiyo olarak algılayıp ayrı bir gün yapsan güzel olur :) partnerini de güzel çalıştırmış olursun.
    Ayrıca 3 litre su yetersiz. Kan tahlili yaptırmanı öneriyorum.

9. emreozgun479

emreozgun479 Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    her gün 2-3 kere yapıyorum spordan sonra ama akşam yapıyorum rahatlatıyor bi sıkıntısını görmedim

Sayfayı Paylaş