Boş Kalan 2 gün ne yapabilirim ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cordelia tarafından 16 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cordelia

cordelia Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar 1. gün göğüs pazu 2.gün omuz bacak 3. gün arka kol sırt çalışıyorum ancak geriye 2 gün boş kalıyor onda da hep başa dönüyorum acaba başka çalışma durumum olabilir mi ? kardiyo ya bir gün ayırsam örneğin 15 dk koşu 15 dk bisiktek gibi o gün başka hiç bir şey ayırmasam yağ yakmada yeterli mi ?

Bir de ben mesela omuz göğüs vs çalışacağım gün 10 dakika koşuyorum bu faydalı mı ? Koşmalımıyım ağırlık öncesi ? Teşekkürler.

2. mhmd0021

mhmd0021 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    ağırlık antrenmanı sırasında karb. rezervleri boşalmış olduğundan yağ yakımı başlamış olur ve antrenmandan sonra kardiyo yaparsan direk yağ yakımına başlarsın ama normal zamanda nabzının belli bir aralığa gelmesi ve karb. rezervlerini biraz tüketmen gerek ki yağ yakımı başlasın. Ağırlık antrenmanı öncesi kardiyo sana enerji harcatacağından ağırlığı tam verimle çalışamazsın yani mümkün olabildiğince ağırlık çalıştıktan sonra yap kardiyonu, dinlenme günlerinde de sadece dinlen.

3. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    Bu konuda kesin bir bilgi yok...antremandan sonra yaparsan kas yıkımını hızlandırırsın; antreman öncesi de karbonhidrat kaynaklarını tükettiğinden enerjin azalır...en güzeli ayrı bir günde yapmak...yani boş kalan o 2 günden birinde yap...

4. cordelia

cordelia Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Mesela arkadaşlar ;

Pazartesi:Bacak-omuz

Salı:Göğüs-pazu

Çarş: Tatil

Perşembe: Arka Kol-Sırt

Cuma: Kardiyo

Cumartesi: Ortaya karışık mı yapayım :)

5. mhmd0021

mhmd0021 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Bazı görüşler de aksine alınan oksijen miktarını arttıracağından kas yapımına yararlı etkisi olur diyor. Ayrıca yarım saat ağırlık yarım saat de kardiyo şeklinde yapılacak antrenmanın çok ta zararı olmaz thums:

6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Hic bisiy yapma dinlen!kaslarinin o yaptiginin antremmanlardan daha cok dinlenmeye ihtiyaci olucaktir.

Sayfayı Paylaş