Blonde Antreman Günlüğü (Home workout)

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Blonde tarafından 17 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar merhaba.Şubatın 1 indendir ağırlık idmanı yapıyorum. Daha önce başla-bırak şeklinde en fazla 2 ayı geçmeyen deneyimlerim oldu en sonunda adam akıllı başlayabildim spora.Evde idman yapıyorum.Bench sehpam ağırlıklarım halterim vs herşeyim var.120 kg da ağırlık var.Daha önce talihsizlikler yüzünden sporu yapamadım.Sağ dizimde sakatlık yüzünden 8 ay ara verdim üniversite sınavı vs derken devam ettiremedim. Aletleri geçen sene almıştım evimin bodrumunda çalışıyorum.Spora yabancı değilim bilgim var kullanmak kalmıştı kullanıyorum şuan ve güzel gelişim sağladım.Günlük tutuyorum çünkü gelişimimi görmek açısından iyi olacaktır eminim.

Ocak 20 de 10 günlük keto yaptm 75 kilodan 73 e düştüm glikojen depoları boş halde ve su atılmış halim 73 dü. Ardından bulka başladım biraz dirty yaptım çünkü hem powerlifting tarzı hem bodybuilding yapıyordum. Biraz yağlanmak yardımcı olur bana dedim.Başlarda powerliftinge ağırlık vermiştim bu aralar bodybuildinge daha fazla ağırlık veriyorum. Kaldırdığım kilolar çok azdı o yüzden öyle yaptım.1 Haftadır daha dikkatli besleniyorum 3400 kalori civarı alıyorum.Beslenmem carb backloading.Şuanki kilom 81 bundan sonra çok yağlanmadan şubat ayına kadar 85-86 kg olmayı hedefliyorum. 3 aydır kreatin kullanıyordum 1-2 güne bitecek kutu . Başka supplement kullanmadım-kullanmıyorum. İleride maddi durumum yeterse bir kutu whey alırım belki.

Şuanki Ölçülerim

Boy : 178
    Kilo:80-81
    Vücut tipi:Skinny fat (Yağlı ektomorf- Göbek kalça yağlı fakat kolları ince vücut kassız demek)
    Kol:37.5
    Göğüs:105
    Omuz:125

4 ay oldu spora başlayalı biliyorum ama nedense çok güzel gelişim sağladığımı düşünüyorum yakında fotoğraf paylaşıcağım.Dediğim gibi bilgi seviyem yüksek sadece uygulama yoktu nasip olmamıştı düzenli spor yapmaya.Babam da sağolsun tanıdığı birkaç profesyonel bodyci arkadaşlarıyla tanıştırdı beni onlarla zamanında çok konuştum birlikte antreman yaptık.Umarım yine bir aksilik çıkmaz ve sporda devamlılığı sağlarım.

İdman programı olarak push // pull // legs yapıyorum haftada 5 gün

Pazartesi:Off
    Salı Push
    Çarşamba Pull
    Perşembe:Off
    Cuma Push
    Cumartesi Pull
    Pazar:Legs

Bugün legs day'di detaylar şöyle

Deep Squat 5x5 82 kg
    Sumo deadlift 5x6 80 kg
    Good morning 3x10 50 kg
    Standing Calf raise 4x20 60 kg

3/4 sit up 3x15 15 kg
    Leg raise 3x15
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Mayıs 2015 ---

İdmandan bir kesit Squat son seti 82 kg

Son düzenleme: 17 Mayıs 2015
  2. Sezginn-

Sezginn- Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Günlük hayırlı olsun, takipteyim.
    Konuyu okurken kendimi gördüm, yaklaşık 1.5 yıldır fittness ile ilgileniyorum bi türlü tam anlamıyla spora başlayamadım.
    - Keto diyeti için belli bi seviyeye gelmek gerekiyormu ?

Blonde bunu beğendi.
  3. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Her seviyede girebilirsin farketmez ben yazın da 2 ay yapmistim guzel sonuc veriyor fakat önermem aşıri etkili bir sistem yarismaci degilsen 0 karba girme derim zararlari cok oluyor etkili ama psikolojik olarakta fiziksel olarakta zararli

4. Sezginn-

Sezginn- Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Üzerimdeki etkilerini görmek açısından denemek istiyorum aslında ama ramazanada 1 ay kaldı, ramazandan sonrasına kalıcak artık. Psikolojik olarak tamamda fiziksel olarak ne gibi zararları gördünüz ?

Blonde bunu beğendi.
  5. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Fiziksel olarak söyle soyliyim diyet vucuduma cok zarar verdi . Diyeti 10 gun keto 1 gun yukleme seklinde yapiyorsun. Diyete girince baskalarindan duyup alay ettigim olmaz dedigim kabızlık ciddi saglik sorunu oldu benim icin. Ayrica gun icinde gözlerimin 10 15 saniyeli kisa kisa kararmasi gibi durumlar yasadm. Tamamen fiziksel olarakta bitmiş oluyorsun hani hicbisi yapmak istemiyorsn psikolojik olarak ama fiziksel olarak da zaten yapamiyorsn. Karbonhidratsizligin verdigi sinir, ani patlamalar gerekziz gereksiz seyleri gozunde dağ yapip evde kavgalar falan cok fazla. Ilk basladigimda 7 gun keto 1 gun yukleme yaptm hicbi sikinti yoktu 2. Ve 3. Kez ketosise girislerimde yasadm bunlari normalde onlarda 1 2 gunde gecmesi lazimdi bende gecmedi nedense. Deneyip görmek lazim ama etkili mi dersen hic abartmadan soyliyorm dunyadaki en iyi yag yakici diyet. Baslarda hizli kilo veriyorsn vucuduna gore 7 8 kilo 1 haftada . Su ve karb atiyo vucud. Dene derim en azindan 1 kerelik 10 gun keto 1-1.5 gun yukleme tarzi begenirsen devam et. B3nde baslardaki gibi sorunsuz olsaydi yine yapardm. Ha yazın hele disari cikicaksan cok daha dikkatli ol gözlerin kararmasi vs bana araba carpma tehlikesi atlattim 2 kez ustuste :D söför inip dovecekti beni karisi zor tutmustu

Sezginn- bunu beğendi.
  6. Sezginn-

Sezginn- Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Aslında ilk hafta zor geçip daha sonralarında kolaylaştığı yazıyor da sizin tam tersi olmuş :) Öyle mükemmel anlattın ki diyeti hemen başlayasım geldi, denemek görmek lazım.
    Ramazana kadar keto yapıp ramazanda diyeti bozmam gerekicek, kararsız kaldım. Sizin fikriniz nedir ? bilgilendirme için çok teşekkür ederim

7. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ben ketoyu ramazanda yapmistim zaten bir sikinti olmaz diye dusunuyorm
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Mayıs 2015 ---
    Eski konulari bulursam buraya koyarim ramazanta keto yaptigim zaman 2 ay spor yapmistm o donem ketoyla birlikte sakatlik yuznden 8 ay biraktm o zamanki yag yaktigim resimleri koyarm idmandan sonra bakiyim bi

Sezginn- bunu beğendi.
  8. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Idmandan ciktm 2 saat oldu tricepslerim hala agriyo.

Push day
    Bench press 5x5 70 kg
    Incline bench press 1x8 4x6 54 kg
    Military press 3x6 1x5
    Lateral raise 2x10 cift kol 2x10 tek kol son 2 tekrarlar cheat 7 kg
    Dencline triceps extension 1x12 2x8 27 kg
    close grip b3nch press 3x6 50 kg

Lateral raisede eskiden 5 kg ile yapardm hafif girerdm bugun 7 kg ile deniyip tekrari azaltiyim dedm daha etkili oldu sanki. Tricepslere sira gelmeden tricepsler bitiyo zaten calismaya gerek yok aslinda. Triceps extension duz sehpada yapiyordm bugun 15 derece dencline yaptm guzel hissettiriyor bundan sonra boyle yapcm programi degistirme hedefim vardi yavastan degisiyo. Close grip b3nchi de bugun ekledm pek hissetmedim ama neyse kiloyu azaltip denicem. Ppl baslarken 50 kg bench yapiyordm 70 kg a cikarttm bu programla cok iyi bir program ama artk kilolar ve tekrarlae artmiyor duzgunde dinlenemiyorm. Bench presste 70 de bilerek duruyorum biraz alissin vucud kiloya die ama pek alisamadi. Inclinede da tam olmuyor hareketi yediremiyorm artik. Bakalm köklü degisiklige gidecem heralde programda. Military presste bacak kalcayi kasiyorum quadsa cok fena bicak agrisi gibi agri giriyor 3 gun oldu bacak calisali :(

Sayfayı Paylaş