bize onerilen besinler

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Berk1 tarafından 6 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Berk1

Berk1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Edirne
    Arkadaslar uzun suredur takip ediyorum tavuk gogsu , yumurta beyazi,lor peyniri,bal,ton baligi birde protein tozu bize tavsiye edilen besinler koskoca dunyada baska hic bir sey yemeyecek miyiz şeker yok kizartma yağ yok o karbonhidrat kalitesiz su protein kalitesiz ben hic bi sey anlamadim

2. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Yedinde engel olan mı oldu

3. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Karbonhidratlar kalitesiz değil , basit karbonhidratlar kalitesiz yani şeker içeren ürünlerden bahsediliyor. Yulaf - bulgur - pirinç - makarna gibi karbonhidrat kaynakları Basit değil Kompleks karbonhidratlar grubuna girer ve son derece kalitelidirler . Sorunun cevabına gelirsek ; istediğin her şeyi yiyebilirsin , örneğin ben spora basladigimdan beri çikolatayı bırakmadım , dışarıya çıktığımda tatlı yememezlik yapmadım ve buna rağmen hiçbir dönem belimin kalınlaştığını hatırlamam çünkü bunların belli bir sınırı var , eğer o sınırı aşarsan sadece şekerli ürünlerin değil proteinlerin ve karbonhidratların da zararı olur

doxux, Eresbos ve columbu bunu beğendi.
  4. Berk1

Berk1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Edirne
    Tesekkur ederim , sekeri tamamen kesmistim ekmek yemiyordum marketten su disinda bi sey almadim 1 ay sonra ailrmin yanina geldim yuzunun rengi gitmis dediler tatli yedirdiler

5. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Ekmek yememeye , yiyeceksen de beyaz ekmek dışındaki ürünleri tercih etmeye özen göstermelisin ve makarna-bulgur-yulaf gibi ürünleri özellikle de makarna veya bulguru yeteri kadar tüketmelisin ki hem kilo alabilesin hem de vücudunun ihtiyaci olduğu enerjiyi toplayabilesin.Ailenin rengi gitmiş söylemi muhtemelen yeterli kompleks karbonhidrat alımı yapmadığından kaynaklanıyor

6. Berk1

Berk1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Edirne
    Dogru ailemden uzakta yasadigim icin beslenmemi kendim yapiyorum bundan sonra bulguru 1 seferde yapicam stoklayacagim ogunlerime.

Sayfayı Paylaş