Bitmek Bilmeyen Göğüs Ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve dali24 tarafından 2 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dali24

dali24 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler

Sorunumu bu forumda çokça araştırmama rağmen net direk cevaplar göremedim. Onun içindir yeni bir konu açmayı gerek gördüm. Lütfen bilgisi olan yardımcı olabilirse sevinirim.

Yaklaşık 3 aydır body yapıyorum. Bundan 15 gün önce iyi ısınmadan ağırlık(Bench press) kaldırınca sol göğsüme bir ağrı indi. Normaldir deyip devam ettim. Normalde body'ye alışmış vücudumda olmaması gereken ağrı öylece diğer programa kadar devam etti. Diğer programda ağrının üstüne yine çalıştım(bu son çalışmam oldu)

Ondan sonraki gün ise gecenin bir yarısı ağrı dayanamayacak şiddete gelince belki de kalp korkusu ile acile gittim. Doktor benim acile gelmemden hoşnut bile olmamış tavır sergileyip senin bir şeyin yok dedi. Sorun muhtemelen kaslarda deyip(film milm çektirmedi) Kas gevşetici(cabral) verip eve geri gönderdi. 2 güne de bir şeyin kalmaz dedi.

Bu arada da ben internetten kendimce araştırmalar yaptım. Kas zorlama/yırtılma derken spora ara vermeye karar verdim. Kas gevşetici kullanmamla beraber oldu 10 gün değişen hiç bir şey yok. Ağrı yine aynı.

Sol göğsümde dinlenirken uyurken otururken sürekli ağrıyan bir ağrı. Mekik gibi hareketlerde ise daha da sancılaşıyor.

Bendeki tam sorun nedir acaba?(Öğrenci olmamla beraber memlekete dönene kadar farklı doktoro gitmeyi düşünmüyorum. Maddi durum olayı:) o yüzden doktora gidene kadar şimdi ki tavsiyeler benim için çok önemli. Keza burdaki doktorlara da çok güvendiğim söylenemez.

Kas yırtılması olabilir mi ? Ödem olabilir mi ? Veya ne olabilir. Bu gibi sakatlıklar ise kendiliğinden geçer mi? Bu acıya rağmen body'ye tekrar başlasam mı başlamasam mı diye kararsız kaldım. Sizce başlarsam ne gibi zararları olur? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kolay gelsin

2. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Tekrar başlamadan önce ağrının geçmesini bekle. Yerinde olsam başka doktorlar ile de görüşürüm, iyice bir incelesinler. Ağrı var ama sebebi belirsiz, böyle iş olmaz.. Ne olduğunu anlaman lazım.
    Kas ya da lif yırtılması da olabilir, kaburganı çatlatmış da olabilirsin...

Geçmiş olsun.

dali24 bunu beğendi.
  3. dali24

dali24 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ozbirik cevabın için teşekkürler.

Bundan 1 hafta önce özel bir hastahenede kontrola gittim. Ortopetiye muayene olmayı düşündüm ama doktor olmadığından fizik tedavi doktoruna muayeneye girdim. Benim göğüs ağrısı baya derinlerde gibi. Doktor şöyle yapınca böyle yapınca ağrıyormu dedi hayır dedim. O zaman film çektirelim kan testi yaptıralım dedi. Ve bi de kalp doktoruna görün dedi.

Test sonuçları gelene kadar kalp doktoruna girdim. Her türlü test yapıldı kalpte bir şey yok. Sonra kan testi kanda da bir şey yok. Film çektirdim fizik tedavi doktoru filmde sorun olan bir şey gözükmüyor. Ve muhtemeln kas ağrısıdır deyip yine es geçti(aynısnı acil doktoru yapmıstı) ve ekledi grip hastalığı geçiriyorsun dedi bunun için de kas ağrıları bu dönemde kendini belli eder dedi. Bir şeyin yok dedi.

Malum yine kas gevşetici ilaçlarını reçeteye yazdı. Yine kullanmaya başladım. Ama doktorların bir şey yok demesne rağmen ısrarla göğsümde bitmek bilmeyen sancıyı hala yaşıyorum. Oldu 1 aydır değişen bir şey yok.

Ne yapmam gerekiyor onu da anlamadım. Body'ye tekrar başlasam mı başlamasa mı veya bu ağrı kronikleşecek mi diye hiç bir fikrim yok.

Az bilgisi olan arkadaşlar yol gösterebilirse veya durumum hakkında fikir belirtebilirse çok sevineceğim.

Lütfen arkadaşlar bir iki dakikanızı ayırıp yardımcı olabilirmisiniz? Durum benim açımdan çok vahim gibi. Body'ye ara vermeme rağmen 1 aydır göğüs ağrısı çekiyor ve ne yapacağımı da bilemiyorum.

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. Umarım az da olsa ilgi olur.

4. dr.ismael

dr.ismael Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    kalpte okadar uzun ağrı olamaz. sorun kalbının kanlanmasında olsaydı şimdiye kadar mutlaka kötüleşirdin. muhtemelen derin kas guruplarında m.intercostales externi yada m.intercostales internide olabilir. nefes almaktada zorlanıyosan aldığında batma hissediyorsan buda benim tezimi destekler. mutlaka konusunda uzman bır sporcu hekimine mumknse ortopediste görün.
    yada akciğer zarında bir zedelenme olabilir. derin bir nefes al bide yüzeyel bir nefes . bak bakalm fark varmı ağrıda. ama şunuda düşünüyorum. söylediğim kas gurupları çok aşağıda zedelenmesi bayağı zor.. yinede doktorun dokunması görmesi gerek..
    Allahtan senin için acil şifalar dilerim

5. ZeHiRR

ZeHiRR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı sorun bendede var, doktorlara gidince ağrı varmı şimdi diyorlar yok deyince kas gevşetici verip gönderiyorlar. Arada batma hisside oluyor, sol kaburganın şeklide biraz çıkık ama hiçbirşey yok diyorlar. İnternette birkaç kişi daha aynı şeyi söylemiş, ama hiç çaresini yazanı görmedim.

Sayfayı Paylaş