bitkisel yağlarla boy uzatma?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve devolam tarafından 5 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. devolam

devolam Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 25 yaşına kadar bitkisel yağlar omurgalara sürüldüğü zaman boy uzamasına faydalıymış.ömer coşkun çemen yağını önerdi.araştırdım ibni sinanın şifalı bitkiler kitabındada var bu yağ.ama çok kötü kokuyor.sizin önerebileceğiniz veya kullandığınız alternatif bir karışım varmı?

2. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    382
    Ödül Puanları:
    73
    Yok artık daha neler ya.

Bitkisel yağı vücudunun dışına, deri üzerine sürüyorsun ve boy uzamasına yardımcı oluyor ha?

Napıyor, deriden, asit gibi vücuda giriyor, HGH'yi salgılatıyor, onla da kalmıyor kemiklere geçiyor, kemiklerin hepsini çekiştirip uzatıyor mu?

Bırakın koca karı ilaçlarını da bilimsel olarak yaklaşın şu konulara.

3. devolam

devolam Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ibni sinayı biraz araştırırsan nasıl bilgili bir insan olduğunu görürsün ve günümüzde hala onun formülleri işlev görüyor.çemen yağı ibni sinanın kitabında var.ense kökünden kuyruk sokumuna kadar omurgalara sürüllürse boyu uzatacağı yzaıyor.ayrıca boy uzaması sadece bacakta olmaz.bacaktaki eklem yerlerindeki kıkırdaklar 18 yaşında kapanır.ama 22 yaşına kadar omurgadaki büyüme çekirdekleri açık olur.bu yüzden askerde barfix sebebiyle insanlar gövde boyundan 2 cm civarı uzuyorlar.

Wills71 bunu beğendi.
  4. Wills71

Wills71 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Deriden hiç bir şekilde vücyda faydali bir şey olmazmı yani?

E vitamini nasıl deriye geçiyor?

Eklem burkulmalarında deri üzerine sürülen ilaçlar nasıl kemiklere etki ederek ağrıyı geçiriyor o zaman?

Kalsiyum ve fosfor kemiklere etki eder hormonlara değil.Kemik gelişimini pat diye hormonlara bağlamak ne kadar doğru acaba?

Bunları açıkla ondan sonra bitkisel yağlar işe yaramaz de lütfen.Sanki bana profesörsünüzde herşeye kesin net yanıtlarınız var.

5. devolam

devolam Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bitkisel yağlarla boyun uzatabileceği kanısındayım.bunun yanında besin desteği ile birlikte.

6. Bolvadin

Bolvadin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

O doktorun sizin kadar aklı yokmuş demekki..

7. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    382
    Ödül Puanları:
    73
    İbn-i Sina'nın ölümünden bu yana yaklaşık 1000 sene geçti. İnanın tıp 1000 senedir aynı değil.

İbn-i Sina dışında verdiğiniz isimleri Google'da arattığınızda haklarındaki iddialar karşınıza çıkacaktır. Kaldı ki, ismini verdiğiniz bu insanların bu işten gelir elde ettiklerini, bu işi ticarete döktüklerini, web siteleri açıp, boy uzatma iksirleri sattıklarını göremiyorsanız benim diyecek lafım yok.

Deriden hiçbir şeyin emilmediğini söylemedim. Sürdüğünüz yağlar deriden içeri girecek de HGH'yi mi salgılatacak diyorum bana genel bilgi veriyorsunuz.

Wills71 söyle bakalım hangi yağda mineral var? Ben vereyim size birkaç bilgi;

Zeytin Yağı 100 Ml: 14.3 Mg E Vitamini, 60.2 Mcg K Vitamini. Fosfor 0 Mg. Kalsiyum 1 Mg.
    Susam Yağı 100 Ml: 1.4 Mg E Vitamini, 13.6 Mcg K Vitamini. Fosfor 0 Mg. Kalsiyum 0 Mg.
    Fıstık Yağı 100 Ml: 15.7 Mg E Vitamini, 0.7 Mcg K Vitamini. Fosfor 0 Mg. Kalsiyum 0 Mg.
    Soya Fasülyesi Yağı 100 Ml: 8.2 Mg E Vitamini, 184 Mcg K Vitamini. Fosfor 0 Mg. Kalsiyum 0 Mg.
    Keten Tohumu Yağı 100 Ml: 17.5 Mg E Vitamini, 0 Mcg K Vitamini. Fosfor 0 Mg. Kalsiyum 0 Mg.
    Badem Yağı 100 Ml: 39.2 Mg E Vitamini, 7 Mcg K Vitamini. Fosfor 0 Mg. Kalsiyum 0 Mg.

Örnekler çoğaltılabilir. Çemen yağıyla ilgili ben bilgi bulamadım. Fakat aynı doktorun yine boy uzatmak için verdiği başka bir "iksir"de zeytinyağından bahsediliyor. Zeytinyağının değerleri yukarıda.

Çemen yağının faydaları arasında bugün hiçbir sitede (yabancılar dahil) boy uzatmaya iyi geldiğine dair birşey yazmıyor.

Bunun haricinde bitkisel yağlarda boy uzamasında etkisi olduğu söylenen minerallerden çinko ve bakır da bulunmuyor. Aslına bakarsanız bitkisel yağların neredeyse hiçbirinde kayda değer miktarda mineral bulunmuyor. Vitamin anlamında da genellikle E vitamini için zenginler.

Boy uzamasına etki eden maddelerin D Vitamini, K Vitamini, A, C Vitaminleri, kalsiyum, fosfor, iyot, çinko ve bakır olduğu söyleniyor.

Bu bitkisel yağlarda bunlardan hangisi var? Sadece K Vitamini... Sadece K Vitamini boy uzatıyorsa, daha yüksek miktarlarda, yutarak tüketirsiniz daha iyi etkisi görülür.

FleXor vakti zamanında, yine İbn-i Sina'dan söz eden bir arkadaş için bu konuda şöyle bir yorum yapmış zaten. Bütün başlık burda.

Dünya'nın bazı yerlerinde yağlarla masaj yaparak boy uzattığını iddia eden birçok şarlatan işletme var. Ve herkes bunların sizin paranızın peşinde koşan insanlar olduğunu iyi bilir.

Varsa bir bilimsel çalışma bu yönde, gösterin, ben söylediklerimi geri alayım. Ancak bu yolla boyun uzadığını söyleyenler sadece herbalistler. Örnek olarak da adam "Benim 13 yaşında yeğenim var ona sürdük, zamanla uzadı biraz" diyor. Gelişme çağındaki çocukta boyun uzaması ne büyük mucize.

Deneyin arkadaşlar, işinize yarıyorsa ne ala. Ama günlük beslenmeyle birlikte bunu yapıp da, boyunuzu uzatan şeyin oranıza buranıza yağ sürmek olduğunu düşünürseniz, bana mantıklı gelmez, kusura bakmayın.

Anlıyorum, boy uzatma konusunda herşeyi deneyebilecek durumdasınız ama komik oluyorsunuz. Adam gibi düzenli beslenmenizi ve sporunuzu yapın, oranıza buranıza yağlar sürüp, dolaşmanıza gerek kalmaz.

Her tıp mezununun peşinden koşturacaksanız, buyrun yol sizin...

Son düzenleme: 6 Şubat 2011
  8. devolam

devolam Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bu bitkisel yağlar direk olarak boy uzatmıyor.aomurga aralarını açmaya yarıyor.barfixle ve beslenmeyle desteklendiğinde işe yarayacağpını düşünüyorum.

9. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Peki bu yağın ismi ney aktarlarda satılırmı fiyatı nedir acaba?

Sayfayı Paylaş