Bitkisel ve hayvansal protein hakkinda

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve erenusc tarafından 3 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. erenusc

erenusc Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar öncelikle merhabalar.Benim sorum şu.şimdi ogunlerimizde protein alımının 30 ile 40 gram olması gerekiyor ya(bunun fazlası kullanilamadigi için) bu değerin tamamı hayvansal mi olmali.yani şimdi şöyle bi örnek ile açıklamak gerekirse antrenmandan geldik ve bir süre sonra yemeğimizi yiyicez.yemegimiz de 200 gram (cig halinin gramaji) tavuk göğüsü, 150 gram(kuru halinin gramaji) beyaz Princ lapasi.tavuk gogusunden gelen protein 2x%22= 44 gram ve princden gelen 1.5x%7,4=11,1 gram bitkisel protein.toplamı 55.1 gram etti... Ve kafam aşırı karıştı doğrusu.işin inceligini bilen varsa bi el atabilir mi acaba ?

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Bitkisel proteini de almak lazım fakat öncelik hayvansal olmalı , yaptığın hesaba gelince fazla protein ediyor evet ama şu şekilde olabilir 150 tavuk göğsü, 100 gr pilav, biraz sebze veya salata , daha da sağlıklı olur emin ol.

3. erenusc

erenusc Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Sebze tercihim.brokoli havuç falan.Ben örnek olarak hesapları net bi sekilde gösterebilmek için 200 ve 150 gram değerlerini verdim bu arada ilginiz icin çok teşekkür ederim

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş