bitkisel proteinlerden maksimum yararlanmak

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve V.Aydın tarafından 21 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. V.Aydın

V.Aydın Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ogretmen
    Yer:
    Istanbul
    hayvansal proteinlerin yanında bitkisel proteinlerden de yararlanmak için kuru fasülye, yeşil fasülye, mercimek, bezelye haşlayıp salatayla karıştırp yiyorum sabah kahvaltıda da yulaf yiyorum

bitkisel proteinlerin eksik zincirlerden oluştuğunu ve çeşitli bitkisel besinlerin karıştırılarak yenmesinin bu eksiği giderebileceğini okumuştum

benim uyguladığım karışım yeterli midir? değil ise ideal bir bitkisel besin kombinasyonu önerebilir misiniz?

bitkisel proteinleri hayvansallar ile birlikte mi almalıyım yoksa ayrı öğünlerde mi tüketmeliyim?

bilgili üyelerimizden yardım bekliyorum iyi forumlar...

2. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Ben bitkiselleri hayvansallarla tamamla derim yani şöyle Nohut,mercimek,fasülye gibi yemeklerin yanında yoğurt, yulafa süt,salata makarna gibi yemeklere lor ilave ediyorum bitkiselleri kendi aralarında kombine edebilirsin ama hangisi hangi amoinoyu içermediğini bilemessin en sağlamı bitkislleri hayvansallarla kombine etmek.

zrb20 ve V.Aydın bunu beğendi.
  3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
  4. V.Aydın

V.Aydın Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ogretmen
    Yer:
    Istanbul
    çok teşekkürler BeachBoy forumda böyle bir konuyu nasıl atlamışım bilmiyorum
    gerçekten çok işime yarayacak

Sayfayı Paylaş