Bitkisel olarak neler kullanıyorsunuz? Veganlar özellikle

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve CursedChico tarafından 25 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. CursedChico

CursedChico Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    Yer:
    Istanbul
    Yüzde şu kadarı kullanılabiliyor olayına girmek istemiyorum. O ayrı bir konu zaten.

Yeşil mercimek ve maş fasulysinde 24 grama yakın protein var. En ucuzu bunlar. Yeşil mercimek kilosu 4 lira. benim ana besinim yeşil mercimek, her gün yiyorum 100 200 gram ama 40 50 grama yakın da karbonhidrat var.

Kinoa var, 10 gram her gün en fazla alınabiliyor, onda da 1-2 gram geliyor. Kenevir tohumu da öyle.

Yulafın 100 gramında 15ti sanırım, ama 40 50 gram da karbo var. Eskiden günde 400 500 gram yerdim, bayağı kilo aldım. Ben, bu karboya bağladım o kiloları.

sarı leblebi 10 0gramda 20 civarı gösteriliyor protein. AMa onda da yüksek karbo.

Ben genel olarak bunları tüketiyorum. Yapay şeyler kullanmıyorum.

Spirliuna tozu ve soya ve tempeh tofu gibi şeyler var da pahalı biraz, o yüzden alamıyorum. Ya da soya sütü.

S

Ben mesela yeşil mercimeği pişiriyorum 1-2 kilo. Buzluğa koyuyorum hpsini. Hger gece 100 200 gramını çıkarıp ertsi gün yiyorum. Yani fazxla uğraşmıyorum.

Yulafı suya koyuyordum şip şak. Onda da uğraşma fazla yoktu. Ruşeym de var bu arada.

izin bildiğiniz var mı yağı az ve spor yapılan her gün yenebilecek ve koaly pişecek? VBayağı yeri taradım da , yabancı siteler garip şeyler söylüyor, onların burda olduğundan emin değilim. Sitede de fazla göremedimzaten tavsiye.

Sayfayı Paylaş