Bisikletten sonra kuyruk sokumunda agrı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Leviathan tarafından 11 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Leviathan

Leviathan Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba,
    Galiba hassas bir insanım bilemiyorum hangi cardio yolunu denesem vücudumda bir sorun olusuyor. Koşu bandında 4-5. günümde sürtünmeden çok ciddi derecede beni yürüyemez hale getirecek şekilde pişik olmuştum forumdan arkadaşların önerileri ile geçti fakat birdaha yaşamıyım diye bu aralar bisiklete döndüm.

Bugün 40 dk lık bisikletle cardiodan sonra, kuyruk sokumu ve testisler arasındaki bölgede bir agrı yasıyorum hatta idrarda az da olsa bir yanıma oluyor, normal bir durum mudur bu ? Devam ettikçe alışarak geçermi ?

selamlar.

2. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Alışırsın da sanırım senin esas problemin biraz kilolu olmandan kaynaklanıyor.

En iyisi 45 dakika kardiyo yapıyorsan 15 dk eliptikal, 15 dk bisiklet, 15 dk koşu şeklinde çalış.

Pamuklu kıyafetler giy, hatta zenginsen climacool lisanslı sporcu kıyafetlerini tercih et.

3. Leviathan

Leviathan Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında aşırı kilolu değilim (bugun itibariyle 87 boy 85 kilo) ama genetikmidir bilmiyorum babmda aynı şekildedir çok terliyorum. Fakat bu bisiklet işinden ciddi şekilde tırstım, pişik hadi neyse pudra mudra hallederiz halletmesemde önemli değil de bu bisikletin agrıttıgı yer daha bi değerli Allah korusun :D

4. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bu arada eski bir bisikletçi olarak bisikletle ciddi ilgiliyimdir ki herkes o ince seleler sorun olmuyor mu gibisinden meraklanırlar. Ağırlığımızı sele yerine pedallara verdiğimiz için herhangi bir ağrı olmuyor derim, püf nokta bu işte burasıdır: Ağırlığınızı olabildiğince pedallara aktarmanız gerekiyor. Bunun için de sele yüksekliğinin doğru ayarlanmış olması çok önemlidir ki pedal tip noktadayken topuğunla pedala basabilecek kadar sele yukarı kaldırılmalıdır. Bir de sele ne kadar ince olursa bacak içine o kadar az vuracağından daha konforlu olacaktır.

Leviathan bunu beğendi.
  5. Leviathan

Leviathan Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Yükseklik açıklaması için sağol, hiç bir ayarlama yapmamıştım benden önceki kişi nasıl bıraktıysa ona bindim. Pedal tip noktadayken ne demektir acaba ? Ağırlığı pedala vermek için pozisyon öne eğikmi olmalı ? tşkr.

6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.786
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bence senın yapman gereken kı kosuda sorun yasadın bısıklet de de sorun yasadın en rahat cardıo aletı sana uygun uzay yuruyusu kı zaten oldukca ıyıdırde

7. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Pedal en dip noktadayken derken sana en uzak yere en yakın şekliyle dururken demek :) Pedal o konumdayken topuğunla bastığında bacağın gergin ve çok az bir şey kırık olmalı. Seleyi ayarlarken ki kavrama noktası o olması gerekiyor.

Ağırlığı pedallara vermek derken kendini seleye bırakmayıp bacaklarına ve pedallara vereceksin. Bisiklet sürerken popo kısmını çok az sıkmış olmak gerekir ki bu da seleye kendini bırakarak olmaz. Bu ayrıntılara dikkat edilip odaklanılırsa performans ve konfor da artacaktır. Bu da biraz zamanla öğrenilen bir şeydir ki çok da zaman almaz, öğrenirsiniz.

Leviathan bunu beğendi.
  8. Leviathan

Leviathan Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Evet benimde aklıma aynısı geldi, daha yeni başladım, hocamın verdiği program artık hafif gelmeye başladı ağırlıklarda artık sorun yaşamıyorum, ilk günkü ağrı dışında öyle şiddetli kas ağrısı yaşamadım çok hafif ağrılar oluyor ve hemen geçiyor.

Fakat bir türlü cardioyu oturtamadım, uzay yürüyüşü aletinden de var salonda bir sonraki seferde onu deniyim bari, sağol.

Sayfayı Paylaş