Bisiklet ve Body

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve GhOsTTT tarafından 2 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. GhOsTTT

GhOsTTT Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Yazılım Müh.
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar Öncelikle herkeze merhabalar,

Yaklaşık 12 aydır vucut yapmaya çalışıyorum.
    ilk 6 ay yağ oranım ve kas oranım fazla değişmedi(yemekde genelde salata yemeye çalıştım tavuklu ton balıklı) yağ oranım %22 ve üzeri idi.96kg
    Sonra bisiklet aldım Nisan ayında bisiklet binmeye başladım aynı zamanda salonada gidiyorum bir anda yağ oranım %12 lere kadar düştü. Kas oranına dikkat etmedim fakat kas oranım genelde hep aynı kaldı 70 kg 84 kg kendi kilom.

Geçen ay kas kütlemi arttırmak için kendime whey protein aldım, fakat kas kütlem değişmedi.(1 ay içinde) gerçi fazla sporda yapmadım ama. en azından 2 hafta yüzdüm daha sonra bisiklet ve vucut yapmaya çalıştım.

ne ise geçen hafta arkadaşdan bir saat aldım kendi bilgilerimi girdim ve kalp atışıma göre kaç kalori vs yaktığımı öğrenmek için.
    Cumartesi günü 1500 kalori yaktım bir bisiklet sürme ile.
    Pazar 2 saat içinde 2500 kalori yaktım 6km tırmanış. bunun tam saatini tutamadım ama 1,5 saat te olabilir.
    Ama aynı gün 35 lik rakı bir gün önce 2 burn ve votka içtim.

1 hafta ile yağ ölçümü yaptırıp denemek istedim,
    yağ oranım %0,5 artmış kas oranım aynı şekilde düşmüş.

Hocalarımla konuştum bu durumu tamam beslenmene göre yağ alman normal dedi, fakat kas kaybını yapmamak için bisiklete 1 saatten fazla binmemelisin dedi.
    Bende ne yapacağımı şaşırdım, moralimde bozulmaya başladı ne yapsam ne etsem bilemiyorum bana yardımcı olabilir misiniz?

Konuyu fazla karıştırdım kusura bakmayın
    Şuan ki fizik durumum resimdeki gibi

Ekli Dosyalar:

• as.jpg
      as.jpg
      Dosya Boyutu:
      97,9 KB
      Görüntüleme:
      334
  2. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    fazla kardiyo kasları yakacağından dolayı öyle demişlerdir, 1500 kalori yakıyorsan çok süper bişey bence :) ama onun gerçek olduğuna emin misin? whey proteini alınca kas oranında neden artma bekliyorsun?

3. GhOsTTT

GhOsTTT Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Yazılım Müh.
    Yer:
    Ankara
    Hocam gerçek olduğunu yada gerçek olmadığına emin değilim, ama kalp atışlarına göre ortalamayı gösteriyor.
    O yüzden doğru olmasını bekliyorum açıkcası.

Whey Protein için de daha önce kullanmama rağmen olduğu için söyledim yani en azından değişmiş olması gerekmiyor mu?
    İki haftadır da BCAA kullanıyorum spordan sonra hemen içiyorum 1 saat sonrada protein içiyorum.

4. eci

eci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Forumda veya internette whey proteinler ile ilgili bir araştırma yapın bence, kullandığınız ürünlerin önce ne işe yaradığını öğrenin daha sonra kullanmaya başlayın daha faydalı olur.

5. GhOsTTT

GhOsTTT Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Yazılım Müh.
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle zaten benim whey protein kullanmamın amacı kas yıkılmasını azaltmak.
    Whey Proteinden beklediğim dediğim gibi şekersiz 30gr saf protein alıyorum / almadığım zamanla kıyaslayınca problem yaşıyorum:)

Sayfayı Paylaş