Bisiklet sporu için.

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve antalya_07 tarafından 10 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. antalya_07

antalya_07 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar bisiklet sporu için uygun bana göre hangi proteni almamı tavsiye edersiniz? uzun biisklet şidetli idmanalrımız var bunun için en uygun protein benim için hangisi olmalı idmanlardan sonra tüketebilecğim diğre güne hazır olabilmem için tavsiyelrinizi bekliyroum.

2. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    bisiklet heralde vücut geliştirmeye en uzak sporlardan birisidir. bir bisikletçinin vücut geliştirme sitesinden yardım istemesi pek mantıklı değil diyeceğim ama 90 mesajınız var çok tuhaf.

antalya_07 bunu beğendi.
  3. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bisiklet protein ne alaka.
    Kreatin kullanın.

antalya_07 bunu beğendi.
  4. dr.ismael

dr.ismael Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    saatlerce pedal çevirip yorulan bacaklar tabiki proteine ihtiyaç duyacak ki bacağın en büyük kas olduğunu unutmamamız lazım vucuttaki. protein tozu önerisine gelince kana hızlı karışan karbonhidrat destekli güzel bir proein seçebilirisin okadar büyük bir ayrım bulunmamakta bana göre

antalya_07 bunu beğendi.
  5. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ne alaka ya.
    Ağırlık çalışmıyo o bacaklar,belirli bir çalışma şiddetini geçmiyorlar,süre değişir sadece.
    Bisikletçilerin kreatin kullandığı bilinen bir durum.
    Biraz daha saçmalasanız yürüyen adama da protein tavsiye edeceksiniz.
    Bisikletçilerin performansı sürekli yüksek tutacak gıdalara ihtiyacı vardır,kreatin gibi.

Son düzenleme: 10 Ocak 2011
    antalya_07 bunu beğendi.
  6. antalya_07

antalya_07 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar keratin bizlere tavsiye etmiyor hocalarımız milli takım kampında su tutuyormuş hücrelerde proteine ve performans artırıcıya ihtiyacım var.bende portein acaba performans artırımı gibilerinden sormak istedim aslında gerçi protein ve performans için ne tavsiye edersiniz önmeli bu ben milli sporcuyum türkiye cumhur başkanlığı turnu duydunuzmu bilmiyorum ama bu sene koşucam fakat yardımalrınıza ihtiyacım var performasn için protein için lütfen ne alayım

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:40 ----------

biz ayda 1500-ile1700 km yapıyoruz her ay günde idmanalr değişiyor yokuş sürat uzun mukamevet gibi yüksek tempoda geçiyor idmanalrımız bana neler tavsiye edersiniz?

7. antalya_07

antalya_07 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    günceldir...

8. antalya_07

antalya_07 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    güncel.......

9. antalya_07

antalya_07 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    güncel arkadaşlar hala tatmin edici bir yanıt lamadım of ya

10. antalya_07

antalya_07 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    yokmu bilgi verecek olan ya

11. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    bisikletçisiniz hemde milli takımdasınız. hocalarınızdan tavsiye isteseniz daha mantıklı olmaz mı? ayrıca forum kurallarını ihlal ediyorsunuz.

10.1.2 Başlığınızı güncel tutmaya çalışmak için “kimse cevap yazmayacak mı?", “güncel!” gibi ifadeler yazmak yasaktır. Lütfen sabırlı olun, başlığınız kurallara uygun olduğu sürece cevap gelecektir.

antalya_07 bunu beğendi.
  12. antalya_07

antalya_07 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    teşekür ederim sabırla bekliyorum

13. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    Genrisenin Pcv ürünlerini tavsiye ederim bir porsyonu 80 gr olarak geçiyo ama sen antrenmandan yarım saat önce 40 gr ve bittikten hemen sonrada 40 gr içersen etkisini kısa zamanda görürsün. Kompleks bir ürün içerisinde protein creatin glutamin vitamin v.b birçok şey bulunuyor complex ürününde l- carnitin falanda mevcut şahsen ben kullanıyorum etkisi çok iyi. Türk yapımı bir firma fabrikası burda fakat iyi reklam yapamadıkları için fiyatları ucuz ve bu yüzden Türkiyede yapılıyo ucuz diye hiç kimse yanaşmıyor... genriseshop yazarak aratabilirsiniz kataloğundan içeriğine bir göz gezdirin derim

antalya_07 bunu beğendi.
  14. antalya_07

antalya_07 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    teşekür ederim başka yanıtı olan

15. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Weight gainer tarzı ürünleri kullanmanız lazım. Örnek vermek gerekirse Optimum nutrition serious mass gibi. Sonuçta bacaklar gerçekten bir kalori yakma canavarı. Ayrıca weight gainerlar mineral ve vitamin de içerdikleri için sizin atreman sonrası ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Ayrıca yukarda keratin hakkında su tuttuğunu yazmışsınız ama o creatine monohidrat ta geçerli bildiğim kadarıyla. Farklı creatine türleri bu tarz etkiler yapmaz. Forumda kreatin hakkında birkaç makale çevirisi var onlar gerçekten bu konuda işinize yarıyacaktır.

antalya_07 bunu beğendi.
  16. antalya_07

antalya_07 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    teşekür ederim fakat hocalrımıza danışamıyoruz vitamina lın geçin diyor kimisi.yarışlarda kamplarda yabancı sporcuların odasına giriyoruz bazen muahbete abi adamalrda resmen bir çanta suplment var bize hiç bilgi verilmiyor bu yüzden okuyup bilgilenmeye ve bana ne faydalı onu bulmaya çalışıyorum bu forumdaki kişiler dikat ediyorum çok bilgili bu yüzden burda arayışımın içindeyim...

17. antalya_07

antalya_07 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    ????............

18. penny

penny Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    proteinden ziyade yulaf gibi kompleks karbonhidrat kaynaklarını, antremanlardan 2 saat önce tüketirsen oldukça faydasını görürsün.

antreman sırasında da intra içecekleri tercih edebilirsin. xtend, purpla wraath, purple intrain gibi.

19. Kasva

Kasva Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İcra Memuru
    Yer:
    Sakarya
    Sporcular en çok depo ettikleri karbonhidratlardan fayda görürler. Karbonhidratlar hızlı enerjiye dönüştürülür ve sindirim zorluğu yaşatmaz. Kompleks karbonhidrat açısından zengin besinlerden pirinç, makarna, patates, bulgur ve diğer tahılları, basit karbonhidratlardan kuru-taze meyve, süt, bal, pekmez, şeker gibi besinleri yeterli oranda tüketmeni tavsiye ederim. Aynı zamanda günlük bol su tüketimine de dikkat etmelisin.

antalya_07 bunu beğendi.
  20. penny

penny Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    pirinç kompleks karbonhidrat değildir. hatta beyaz pirincin glisemik indenksi 85 civarındadır.

antalya_07 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş