Birkaç Sorum Var

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ozge_cakir00(instagram) tarafından 2 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ozge_cakir00(instagram)

ozge_cakir00(instagram) Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Social Worker, Psychologist
    Yer:
    Ankara
    Süttozu ve maya kullanımı hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum. Beslenme konusunda oldukça titiz olduğum için bazı tariflerin içerisine bunları kullanamıyorum. Bu konuda 'gerçek anlamda uzman' birisinin yorumuna ve görüşüne ihtiyacım var. Bu arada vücuduma şekere dair hiçbir ürün almıyorum (bal,pekmez, rafine edilmiş şeker...) şeker ihtiyacımı sadece meyvelerden karşılıyorum.

2. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Maya zaten hamur islerinin ana maddesi degilmi süt tozuda kahvelerde kullaniliyo ama tatli bisey yediginize o kadar dikkat ediyosaniz bunlardan tamamen uzak durun bence sut tozu olmadan kahve vb yapilabilirde maya biraz sizi zorlaya bilir ortaya kotu seyler cikabilir ama bu sporda yemegin tadina onem verenler cokta basarili olamaz. Sekeri meyveden aliyorum demissiniz ama hangi meyve bende bu isin basinda insanlardan duydugumla biraz meyve bisey yapmazla kilo aldigimi hatirliyorum meyvelerin besin degerlerine balin elma seftali tarzi meyvelere yonelin ve 1 porsiyonu geçmeyin bence.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozge_cakir00(instagram) bunu beğendi.
  3. ozge_cakir00(instagram)

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Yer:
    Ankara
    Kahve beyazlatmak için süt tozunu değil doğrudan sütü tercih ediyorum. Yapay olan, işlenmiş her şeye karşıyım. Çok tahıllı, tam buğday, yulaflı... olarak ekmeğimi de kendim yapıyorum fakat içerisine yaklaşık 1 tatlı kaşığı kadar kuru maya girmeli sizin de dediğiniz gibi evet maya beni zorlayacak peki ne yapmalı? Süt tozunu da kahve beyazlatmak için değil bu tarz yiyecekleri hazırlamak için sormuştum neyse ki bunu sütle de halledebilirim. Meyve konusunda ise günde 1 en fazla 2 porsiyon meyve tüketiyorum ve fruktoz oranı yüksek (yeşil üzüm gibi) meyveleri tüketmiyorum. Yeşil elma, kiraz, muz sayılabilir.

frodobagins000 bunu beğendi.
  4. actual1985

actual1985 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    süttozu yağlı onun yerine yarım yağlı ya da yağsız süt tercih etmeniz daha iyi ,süt tozunda yapay maddeler var gerçi artık günümüzdeki kutu sütler de doğal değil ama süt tozuna göre süt tabi ki daha sağlıklı

5. ozge_cakir00(instagram)

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Yer:
    Ankara
    Artık yağsız süt tozu da piyasada satışa sürülmeye başlandı katkı maddesinden dolayı kullanmak istemiyorum

actual1985 bunu beğendi.
  6. actual1985

actual1985 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    maya konusunda ise ekşi maya kullanmanızda sakınca olmaz sanırım , tam bugday ekmeklerinde kullanılıyor diye biliyorum

7. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Sut tozu yerine sutu kullanmaniz sut tozunun yerine kapatir mayada 1 kasikta o kadar etkilemez ekmeginizi kendiniz yapmanizi ben cok takdir ettim bi ise bu kadar baglida kimseyi gormedim ve bence sizin bu bagliliginizi 1 kasik maya etkilemez ama bu 1 2 porsiyon meyve sorun yarata bilir mesela kiraz tam bi seker deposu muzda insülini yükseltiyo kilo vermenizi etkiliyo onlardan uzak durun başarılar.

8. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    maya ve süt tozu hakkında bilgim yok ama kilo vermekse amacın kattiyen sütten uzak durmanı öneririm
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Temmuz 2014 ---
    meyvede idman sonrası sadece abartmadan tüket 1 tane elma olabilir mesela

9. ozge_cakir00(instagram)

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Yer:
    Ankara
    Teşekkür ederim bikini model yarışmalarına hazırlandığım için çok çok daha dikkat etmeliyim. Muzu antrenman sonrası potasyum açısından zengin olması nedeniyle tüketiyorum kirazı ise yarım porsiyon yapıyoruz ;) Boy 165, kilo 48.

10. lefter

lefter Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Kahveyi sade icmeyi deneyebilirsiniz sonucta yaninizda herzaman sut tasimak zor olsa gerek. Antrenmandan sonra tuketeceginiz muz icinse ozellikle agirlik calistiysaniz araya biraz zaman koymanizi oneririm, muz lifli oldugu icin sindirim sistemine kan pompalanmasi gerekecektir. Antrenmanda kan kaslara pompalanir ve hemen sonrasinda muz veya kati yiyecekler tuketmek pek uygun olmaz...

11. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Ozaman ekmegi kesip kirazdanda uzak durup muzun yerinede balik tüketip gayet iyi hazirlana bilirsiniz ve boyunuzla kilonuzla orantili gibi

12. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Aslında forumumuzun Üye Fotoğrafları kısmı Kadın üyeler açısından epey fakir :) Yarışmaya hazırlanan biri olarak fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz. Forumumuzu takip eden bir o kadarda kadın üyemiz vardır sanıyorum

Ay.Ak. ve ozge_cakir00(instagram) bunu beğendi.
  13. ozge_cakir00(instagram)

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Yer:
    Ankara
    Ağustos ayından sonra belki... Şu an Ramazan'dan dolayı yaklaşık 2 kilo kaybettim toparlamalıyım ve tabii PT dersim bitince

RaPPeRuA bunu beğendi.
  14. GECMİSH

GECMİSH Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle süt tozu yağlı diyen arkadaş zaten yağlı süt tozu yok marketlerde onun dışında bende süt tozu tam alacakken besin değerine aldanmıştım yüksek protein falan filan karbonhidrat oranıda yüksekti nerden geliyor bu karb LAKTOZ dan yani süt şekeri ee sen ben şeker tüketmiyorum demissin kendini över gibi bide doğalcıyım falan demissin vücut ŞEKERİ AYIRT EDEMEZ muzu ayrı yerde balı ayrı yerde rafine şekeri ayrı yerde depolamıyor sonuçta.Evde kendi ekmeğini yapmakla kendini sağlıkllı besleniyorsun sanma.

Sayfayı Paylaş