Birkaç sorum var?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ReaL_WorlD tarafından 26 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ReaL_WorlD

ReaL_WorlD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kusura bakmayın ben forumda yeniyim en uygun yer burayı buldum :( Vücudum tipim ile ilgili birkaç soru sorucaktım benim vücut tipim Endomorf benim boyum şuan hatırlamıyorum ama en son ölçtürdüğümde 1.62 veya 1.65 civarı çıkmıştı ama yıllar önce ölçülmüş hali şuan boyum kaç bilmiyorum ölçücem tekrar. Kısacası Endomorf tip bildiğiniz üzere kilo yani yağı çabuk depolar yakması zordur diye biliyorum. boyuma görede yaşıma görede kilom fazla dolayısıyla vücut hatlarıda fazlası ile yuvarlak, sivri ve kilolu duruyor. Spor salonuna yazıldım haftada 5 gün istediğim kadar kalabiliyorum program verdiler ona uyuyorum göbek olduğu için sırt biraz içe göçük düzeltmek için sırtı bench, bench press vs. gibi hareketler çalışıyorum aynı zamanda mekik felan da çekiyorum dolayısıyla 94 kiloydum fazlada ağırlık wermedim spora işte gene yiyordum sporumu yapıyordum ama az yiyordum 86 - 87 kilo arasnda oynuyor kilom şuan yani yaklaşık 7-8 kilo kaybım oldu ama hedef 70 kilo amaç vücut hatlarımın sivriliği yuvarlaklığı boyuma orantılı olsun aşırı olmasın vücuttaki yağlar erisin kas olsun. Bunun için spor salonunda önce kardiyo (koşu bandı, bisiklet'e biniyorum 20 , 15 er dakika, evde eliptik bisiklet olduğundan spor salonundaki eliptik bisiklete binmeye gerek duymuyorum çünkü günde zaten boş kaldıgım zamanlarda yarım veya 1 saat eliptik bisiklete biniyorum) Spor salonunda kardiyom bitince ağırlıklara geçiyorum ağırlık derecesi beni çok sıkmayan derece çünkü şuan kas yapmak değil amacım 70 kiloya düşüp sonra kas yapmak hatta kol kaslarım sertleşmeye başladı :p Yemeklerime dikkat ediyordum lakin bende bir huy var açlık asla hissetmem diyet yemekleri yiyeceğim zaman yerim çekinmem ama tatlı veya unlu mamüllü şeyler yediğim zaman dahada yiyesim geliyo :D 1 taneyle baslıorum 10 bazen başka yiyecekler yiyorum neyse yiyecek konusunada özen gösteririm sorun değil azimliyimdir boğazımı tutarım :p Choq konuştum neyse sizce bu anlattıklarım yani spor salonunda yaptıklarım sizce doğru program mı yani önce kardiyo sonra ağırlık? Ayrıca 70 e Düşmek için Hedeflediğim Ay 4 5 Belki 6 ay ;) Spora başlayalı 1 1.5 ay oluyor işte 94 den de 86 87 e bu zaman içerisinde düştüm :D diyette yapmadım sadece öğünleri azalttım :) Supplament olarak da L-Carnitine Kullanıyorum vücuttaki yağ depolarındaki yağları eritip enerjiye çevirmeye yarıyor antremandan önce 1 ölçek antremandan sonra 1 ölçek alıyorum spora gitmediğim 2 gün de sabahları kahvaltıdan yarım saat önce alıyorum... Dediğim gibi amacım 70 kiloya düşüp göbeği fln eritip sonra kas yaparak 75 civarına çıkmak veya 70 de kalmak aşırı şişkin kas da istemiyorum göğüsler karın biceps triceps fln normal derecede kaslı olsun yeter :) Yağ ve Sarkmada olmasında :)bench_O

Sayfayı Paylaş