Birkaç sorum var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Hayvanus tarafından 26 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Hayvanus

Hayvanus Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Denge ve jimnastik ağırlıklı vücut çalışmak istiyorum ama bunu yaparken kas kütlemi olabildiğince yüksek tutmak istiyorum.Çelimsiz ve zayıf bir vücut değil, daha çok seri ve hızlı olmak istiyorum.Hantal bir vücuda sahip olmak istemiyorum.
    Denge hareketleri için ağırlıklarla çalışma antrenmanları var mıdır?
    Bir de street workout ile ilgilenen arkadaşlarla da iletişimde kalmak isterim.
    Daha doğrusu bir karma sanatlar ile vücut ortaya çıkarmak istiyorum.

Bir de aşağıda gördüğünüz gibi kullanılan bent arm planhe olarak hareket ismi geçmekte.Resimdeki aleti nereden temin edebilirim?
    Bu tür aletler önerirseniz ve bu kıvama gelebilecek hareketleri adım adım gösterir iseniz çok memnun kalırım.
    Herhangi bir konuda cahillik etti isem affola, herkese teşekkür ederim.

2. yeye

yeye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba dostum. Yazın iki ay calisthenics çok heves etmiştim ve yapmıştım. Daha sonra kişisel sorunlarim yüzünden devam edememiştim. Ama o 2 aylık süreçten çok memnunum. Hem güç hem çeviklik hem de vücut açısından. Ozellikle güç konusunfa baya yol katetmistim. Ben 2 ay fullbody calisthenics yaptım. Temeo hareketleri yapmaktan vazgeçmedim ve bu da beni baya ilerletmisti.

İstediğin planche hareketi bu sporun en ileri seviye hareketlerinden birisi. O kıvama gelene kadar hevesini kirmak için söylemiyorum ama baya zaman ve çalışma gerekecek. Bütün kaslarini çalışıp guclendirmen lazım. Ozellikle triceps kasın cok saglam olmasi lazım.

Benim 2 ay uyguladigim ve cok memnun kaldigim fullbody antrenmanini yazayım istersen.

Wide grip pull up:3 set max tekrar
    Push ups:4 set 15 15 12 12tekrar
    Dips: 4 set 12 12 10 10 tekrar
    Destekli handstand push up:3 set max tekrar
    Pistol squat: her bacak için 3 set 10 tekrar
    Mekik+ hanging leg raise+ plank üçlü süper set: 3 set 10 ar tekrar.

Ben bu programı uyguladim. Barfiks sayim 6-7ydi 14-15 e kadar çıkartmıştım tam nizami.
    Destekli handstand push up 2 3 tane yapabiliyordum 7-8e kadar çıkarmıştım. Güç artışının yanı sira vücudum yağsız bir şekilde tam seninde istediğin gibi sekile girmeye başlamıştı.

Eğer calistenics istiyorsan serbest ağırlıklara girmeni önermem. Zaten fullbody vücut agirliginla çalışacaksın ve temel hareketleri yapacaksin bu yüzden gidipte dumbell biceps curl yapman cok gereksiz çünkü zaten barfiks ve türevleriyle bicepslerin dahi gelişecek. Ayrıca senin istedigin guc gerektiren hareketler için bu compound hareketleri yapman lazim. Benim programimdan bakarak kendine ornek program yapabilirsin veya daha profesyonel kişilerin yazdığı programlarida uygulayabilirsin.

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayvanus bunu beğendi.
  3. Hayvanus

Hayvanus Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Sayın yeye dostum paylaştığın bilgiler için gerçekten çok teşekkür ederim öncelikle.Beni çok aydınlattın ve program çok güzel, detaylı inceleyeceğim hareketleri.
    İnternetten videolara bakacağım.Bahsettiğin gibi doğal kendi vücut ağırlığımızla yaptığımız bir gelişme.Vereceğin önerilere her daim açığım.Umarım sen de en kısa zamanda tekrardan başlarsın dostum.
    Tekrardan çok teşekkürler.

4. yeye

yeye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Dostum kendi eksiklerine göre programı sekillendirebilirsin. Ilk zamanlar full body yaparsin daha sonrasinda bu hareketlerin daha zorlayici varyasyonlarini yapmaya başlarsın. Zaten vücudun sana ne zaman değişiklik yapman gerekecegini ve ilerlemen gerektigini söyleyecek. Bir iki ay sonra 20 den fazla sinav cekmeye başlayacaksın. Bu da seni daha ileri götürmeyecek. Bu sefer dsha zor ve güç gerektiren sinav varyasyonlarini araştırıp bakacaksın. Ama dedigim gibi öncelikle seni güçlendirecek temel compound hareketlerine odaklanman ve bu hareketleri tam nizami yapman gerekir.

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayvanus bunu beğendi.
  5. serkan2234

serkan2234 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    L-Sit, L-Sit Tuck, Planche Tuck, plank bu hareketlerle başlayabilirsin.

Hayvanus bunu beğendi.
  6. Hayvanus

Hayvanus Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Tamamdır dostum.Gönderdiğin mesajları kelime kelimesine not defterine kaydediyorum.Dediklerini uygulayacağım.Gerçekten bu cevaplar ilaç gibi geldi.Tekrardan sağ olasın.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Eylül 2016 ---
    Önerileriniz için sağ olun.İnceleyeceğim.Program oluştururken işime yarayacaklar.Teşekkür ederim size de.

yeye bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş