Birkaç sorum var yardıma ihtiyacım var.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve _CeMo_ tarafından 2 Mart 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. _CeMo_

_CeMo_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar,

Arkadaşlar sorularımın cevabı forumda var biliyorum, sürekli forumu takip ediyor ve okuyorum fakat birbirine benzeyen o kadar çok soru ve cevap varki okumaktan beynim sulandı resmen, kafam iyice karıştı yazılan yorumları birbirine karıştırır oldum. Bu sebeple ben de sormak istedim.

Yaşım 37. 16 yaşımda 1 yıl, 24 yaşımda 1 yıl, 30 yaşımda 6 ay, 34 yaşımda 6 ay ve son olarakta 3 aydır bu sporu yapıyorum. Şimdi 3 ayda vücudum hemen şekillenmeye ve sertleşmeye tekrar başladı. Protein tozu falan hiç kullanmadım, beslenmemi gramlar ölçerek hiç yapmadım, fakat artık bu sporu çok özenerek ve bilnçli yapmaya karar verdim. Pzt - Çrş - Cuma günleri salonda antreman yapıyorum.

Sorularım;

1- Aynı gün çalışılması en uygun egzersizler nelerdir? Göğüs+biceps mi yoksa triceps mi gibi

2- Üst göğüste çok zorlanıyorum, antremanlarda hep önce bench press sonra üst göğüs yazarlar.. Üst göğüste daha güçlü olmak için önce üst göğüs sonra bench press çalışılır mı?

3- Üst göğüs gelişiminde en iyi verimi almak için barı dar mı yoksa geniş mi tutmak gereklidir? Ayrıca üst göğüs için tavsiye edeceğiniz egzersizler nelerdir?

4- Kasları büyüteyim derken küçülmesine sebep olacak hatalar nelerdir?

5- Tekrar sayısı nizami yapılmaz ise sıkıntı olur mu? Mesela son sette ağırlık arttırdınız 6 tekrar yapmak istiyorsunuz ama yemedi ve 4 te kaldınız ama bir yandan sınırları da zorlamak istiyorsunuz.. bu durumda nizami tekrar sayısı bozuluyor diye sınırları zorlamamak mı lazım?

6- Son olarak, antreman öncesi almak için performans arttırıcı ve antreman sonrası için protein tozu tavsiyenizi rica ediyorum.

Yardımcı olursanız ne mutlu.. saygılar hürmetler..

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :

En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    BodyForumTR Kullanım Kılavuzu - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Göğüsler fora | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    nasıl antrenman yapıyorsunuz? | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Gelişme = Kaslarda; (Agrı + Acı + Kasılma) | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Antreman Ve Yanılgılar | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Linklerde istediğiniz bilgiler mevcuttur. Lütfen inceleyiniz.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş