birden güç patlaması???

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve jarhead tarafından 16 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    geçen sene çok sağlam beslenirdim 7 ayımda felan 80 kilo tek başıma bench basıyordum o zamanlar beslenmem çok iyiydi okul olduğundan. daha sonraları yardımla 95 kilolara çıkdım ki 6 tekrar ın 2 si nizami diğer 4 ü yardımlaydı. universite bitti koşdurmaca başladı beslenme pek iyi değildi.gücüm tükeniyordu son piramit 4 tekrarda 90 kilo basıyordum oda yardımsız ama ıkına ıkına. salon değiştirdim fst idmanına geçdim bench press i 1 2 aydır yapmıyordum. geçen gün dar bench yaparken bakdım 100 kilo 6 tekrar çok rahat çıkardım yardım edecekde kimse yok salonda kimseye güvenemiyorum yardım konusunda.neyse şaşırdım rahat basdım. biceps triceps idmanından sonra salı boş günüm dedim dar benchde 100 basdıysam benchde kaç basarım acaba diyordumki 6 tekrar 110 kilo takdım yine rahat basdım 130 agirdim bir sonraki set 6 tekrar sadece son tekrarı nizami yapamadım yani yinebir sorun olmadı fakat son tekrarda tam göğüse 2 parmak bırakmadım 5 parmak kadar kaldı sadece son tekrarda. şaşırdım 1 haftadır beslenmemi düzene sokdum birden bu kadar güç patlaması beni şaşırttı bu arada 130 kilo nizami bench basarken bundan sonraki press hareketinde 35 kglik dumbellarla üst göğüs pressde zorlanıyorum hemde fecii. ama yinede moralim yerindebu ara güç konusunda ki bu press hareketleri olunca mutlu etti beni. acaba neden birden 2 ay içinde 40 kiloluk bir artışı beklemezdim. pump forever in bir yazısında okumuşdum adamda 100 kilo üstü basacak vücut var ama denememiş diyordu zorladım girdi çıkardı demişdi. ben geçen sene hap kilo arttırımına önem verirdim benim için herşeydi akışına bırakdım 5 6 aydır girdiğim kilolarıda yazmadım birden deneyipde partnersiz çıkarabilmem o güveni bulabilmem şok etti beni. paylaşayım istedim neden oldubu patlama?

yeni sistemde göğüs idmanımda şu şekilde

bench press: 14-6-6-12-12
    incline fly: 6-6-12-12
    incline dumbell press: 6-6-12-12
    flat fly: 6-6-12-12
    dips: 3*max ( 3 tekrar bile zor çıkdı yapmadım cable crossover 3 set girdim)

Son düzenleme: 16 Aralık 2009
    deathlifter bunu beğendi.
  2. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    jarhead kilonu yazabilir misin?
    ben bench press özürlüyüm anlamadım gitti. tricepsler zayıfsanırım.
    boy 176. kilo 80.
    bench 12 x 55, 12 x 75, 10 x 85, 8 x 95, 4 x 100, 2-3 x 105
    100-105 arasına takılıp kaldım. geçemiyorum bir türlü. 95 i rahat yaparken 100 lere gelince duvar itiyormuş gibi geliyor. arada 5 kilo da olsa uçurum varmış gibi.
    fly ların kilolarını yazmıyorum zaten ağır girmek mühim değil onlarda flat ve incline fly lar 3 x 12

ist göğüste ise 34 kiloyu 15 tekrar yardımsız, tam nizami yapabilyorum, daha sonra 42 kilolar ile de 8 tane çıkıyor. bu kiloda üst göğüs yapanlar (aynı program sırası) bench de 100 kiloyu 8 tane temiz çıkarıyor.

dipse gelince nizami şekilde 3x25 çıkıyor. hatta ilk tekrarda 30 u bulabilirdim.

özeti üst göğüs ve dipse göre bench zayıf ilk hareket olmasına rağmen. keşke böyle bir güç patlaması ben de yaşasam. 130 kilo 6 nizami bench hayal gibi benim için. program sonu olmasına rağmen bu kadar dips yapabiliyor isem, bir yerlerde bi saçmalık var, gerekli zorlamayı yapmamışım gibime geliyor belki triceps veya sırttaki bir yerdeki zayıflık yüzünden bench engelleniyor.

Son düzenleme: 19 Aralık 2009
  3. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123

16 sında mesajı yazdım 3 gun gecdi hala göğsümde ağrı fena. çok sağlam protein almama rağmen ağrı devam ediyor. ben 3 aydır üst göğüsle başlıyordum o yüzden benchde (flatta) gücüm düşüyordu. bench i başa alınca sorunu çözdüm fakat dar benchde farkettim bunu söylediğim gibi. dips 3 tekrardan fazla çıkaramıyorum . bu idman sonunda.

ama yaptığım değişikliği söyliyeyim. asıl önem bence burda kilit rol oynayan yer burası. pazartesi biceps-triceps çalışdıktan sonra kesinlikle salı günü sağlam proteinle tricepslerimi dinlendiriyorum salı off gün yapdım yani. çarşamba göğüse giriyorum perşembe yine off gün. cuma bacak kanat, cumartesi omuz ve pazar yine dinlenme. off günlerde evde yarım saatlik cardio yapıyorum. dinlenme çok önemli.

bu arada boy 1.88 kilo 101.

deathlifter bunu beğendi.
  4. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    bende de benzer program var tek farkı bacak - kanat da ayrı. ikisi aynı gün çok yoruyor hem squat hem deadlift hem lunge hem barfiks hem barbell row hem de diğer hareketler. bacak büyük kas 5 hareket giriyorum ee sırt da büyük ona da 4 hareket. antrenman oluyor 1 bucuk saat. bu şekilde de 5 gün on 2 gün off yetmiyor gibi. acaba bi hafta 8 günmüş gibi mi yapsam ille mesela biceps triceps pazartesi olacak diye şart mı bir gün kaya kaya gider.

5. MURO

MURO Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    jahead Vücut ölcülerini yazmamissin ama zaten sende var olan gücü yeni kesfediyorsun birkac yil Body calisan bir sporcu icin bu boy ve kiloya göre 130 kg. bench gayet normaldir

ayni boy ve kilodaki yeni baslayan birisi ancak 70 - 80 kg bench yapabilir

Sayfayı Paylaş