Biraz karışık bir durum arkadaşlar yardım edin?

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve legend1907 tarafından 29 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. legend1907

legend1907 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba arkadaşlar öncelikle biraz karışık bir konu dedim çünkü cidden çok karışık bir spor hayatm var o yüzden başlığa sığdıramadm. Öncelikle yaşım 17 boyum 1.80 ve kilom şuanda 68 yağ oranımsa %16 yani en azndan ölçm öyle söylüyor.

Benim olayım şu ben yaklaşık 2 senedr fitnessla uğraşıorum ki tek sorun şu çok düzensz bir şekilde mesela 3-4 ay düzenli gdiyorsam 2-3 ay minumum böyle çok seyrek düzensiz giderek geçirdim.. Geçen sene bir ara güzel bir form yakalamıştım protein takviyesinin de yardımıyla her ay 1 2 kilo alarak kastan ağrılaşıp 75 kiloyu görmüştüm ancak şuanda oldukça zayıfladm fakat görünürde pek anlaşılmıyor öyle bir fark..ve yaklaşık 2 aydır tekrar başladım düzenli olarak..protein kullanamıyorum çnkü lisede son senem oldğu için bir kaç ay sonra spora çok nadir gidecek hale gelcm.. o yüzden şuanda sadece liqiud amino asit içiyorum spordan sonra..

Asıl olaya geldiğimizde ise 2 aydır ölçümlerde hiç bir gelişme yok tamamen yerimde saymışım fakat görünürde bir iyileşme çarpıyor gözüme özellikle de kolumda..Onun dışında bastığım kilolarda da gözle görülür bir artış söz konusu.. 2 ay önce bench presste maks. 35 görürken şuanda maksimum 55 gördüm.. Ancak özellikle ölçümde hiç bir deişiklik görülmemesi oldukça moralimi bozdu.. Beslenmem ise protein ağırlıklı kötü denecek gbi deil çok muazzam deil biliyorum ancak kötü de değil her fırsatta tavuklu etli bişeyler yemeyi tercih ediyorum..

Sizce arkadaşlar sorun ne olabilir? bu durum için ne yapılabilir ne değiştirilebilir?

Programımı özetle yazarsak..

genelde her sefernde tüm bölge çalışıyorum çnkü ders durumuma göre değişiyor olur da mesela göğüs çalıştıktan sonra 3 gün gelemeyip geldiğimde sırt çalıştığımda bi dahaki göğüs sırası geldğinde ilk göğüs çalışmamın üstünde yaklaşık bir hafta geçmiş olabilecği ihtimalinden korkarak tüm bölge çalışıyorum..

3 tane temel göğüs hareketi
    3 tane omuz
    2 tane sırt
    3 tane kol
    2 tane karın
    2 tane bacak

olmak üzere çalıştığımı hissettren hareketlerimi yapıyorum...

Şimdiden teşekkürler...

2. sorisaspor

sorisaspor Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    denizli
    öncelikle mümkün mertebe ara vermemeye çalış dostum. ayrıca bil ki ilk başladığın hızda büyümez vücudun, ne yaparsan yap büyüme hızın mutlaka azalacaktır. arıca bence amino yerine whey pro al.

3. legend1907

legend1907 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    protein tozu almak istiyorum ancak össden sonra girişeblcem tekrar protein olayına şimdilik düzenli beslenmeyele idare etmeye çalışıcm özellikle de bundan sonra daha dikkat edcm beslenmeme..

4. sorisaspor

sorisaspor Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    denizli
    zaten aslolan beslenme. elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacaksın. ne kadar iyi beslenirsen vücut da o kadar guzel tepki veriyor. eğer beslenme iyiyse antrenmanda da zorlayacaksın kasları.

Sayfayı Paylaş