Bira Mayasi Gobek Yaparmi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Desperado tarafından 14 Temmuz 2005 başlatılmıştır.

1. Desperado

Desperado Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bira mayasi vucutta yag depolanmasina yardimci mi oluyor. Yani gobek mi yapiyor. Steroid kullanan insanlar alkol kullanmamali .Peki bira mayasi kullanirlarsa gene tehlikeli olur mu? Bira mayasi kas gelisimini engeller mi, yardimci mi olur?

2. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    En son birayı ağzıma koyduğumda 2 sene evvelinin yıl başı kutlaması falan idi sanırım...
    Bende merak ediyorum bira vücudu nasıl etkiler?(steroid kullanmıyorum)

3. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    hocam bu soruya gülüyorum yaa heralde göbek yapar ama steroid alan insanlar bazıları arada bira iciyo çünkü bira vücutdaki toksitleri azaltıyomuş kulakdan duymayım :D

4. Guest

Guest Guest

Bira mayasi ile Biranin kendisi arasinda cok farklar vardir. Ikisini karistirmayalim. Mesela ilginc noktalari belirteyim.

BIRA MAYASI: bitkiden elde ediliyor ve icinde degerli aminoasitler ve b komplex vitaminlerle bircok mineraller bulunuyor.

BIRA: Birada alkol ve kimyasal etüderle karismis yabanci etken maddeler vardir. Bunun disinda aminoasit icermemektedir ama bira mayasindan kalan B. komplex vitaminlerini ihtiva etmektedir. enerji degeride oldugu icin karni tok tutmaktadir.

Bira mayasi göbek yapmaz cünkü saf dogal aminoasit ve vitaminler icermektedir. Bunun disinda normal hamur mayasi gibi yag icermez. Biranin kendisinde farkli kimyasal maddeler vardir. göbek yapma sekli baska yönlerden gelmektedir.

biranin toksit etkiyi azatltigi yönündeki fikirlere ben katilmiyorum. o zaman toksiti önlein diye azicik bir raki yudumlamakda ayni etkiyi bulur diyebiliriz sonucda alkol etkisi daha kuvvetli.
    Alkol vücuttaki önemli hücreleri ve savunma mekanizmasini saglayan vücut icerisindeki miktoplari yok etmektedir.

5. Guest

Guest Guest

Önemli bir aciklamayi atlamisim.
    Bira mayasi sulu ve kuru olmak üzere iki cesittir. SUlu olan tipte alkol bulunma olasiligi vardir. Kuru cesidinde(örnegin tablet formunda) ise alkol bulunmamaktadir. Her türlü hamur islerinde kullanilmaktadir.

Bira mayasi icinde genellikle yabanci madde katilirsa daha aktiv etki saglanabilir. Bundan dolayi sulu bira mayalarina yabanci maddede katiyorlar. Burada Bira mayasinin Pure olmasina dikkat edilmelidir ve en saglamida kuru olan cinsi kullanilmalidir.

6. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    bira içmek, hamallıktan başka birşey değil. Zırt pırt insanın tuvaleti geliyor, böbrekler acayip çalışıyor. Ama bazı tipler var, adam 1 kasa bira içiyor anca tuvalete çıkıyor. Ben 1 bira içeyim bir süre sonra tuvalet git gel başlıyor :D o yüzden bira içmiyorum. Zaten içkiyle aram iyi değil, kırk yılda bir işte okadar...

7. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    öyle icerim öyle icerimki..........ortamda lakabım sünger.sünger gibi cekerim allahıma

8. Xploit

Xploit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Göbek yapiyor diye bişey yok, cok enerji verici oldugu için harcayamazsan yag olarak depolanıyor. Vucut yagları ilk olarak karın bolgesinde depoladıgı için de o sekilde gozukuyor haliyle. 500 ml lik bir bira yaklasık 250 kalori. 3 bardak içersien 750 kalori alıyosun bence cok fazla.

Sayfayı Paylaş