bir yerde hata yapıyorum ama nerede ??

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve primadonna tarafından 16 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. primadonna

primadonna Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba. 1 aydır tepe nautilus teki sports international da fitness yapıyorum. daha önce hiç düzenli spor yapmadım. boyum 187 kilom 75.

hocanın verdiği ilk 6 haftalık program şu

*10 dk. koşu bandı 6.0-7.0 km/s

**leg extension 40kg.
    **leg curl 40 kg.
    **vertical chest press 55kg.
    **lat pull down 55kg.
    **butterfly 40kg.
    **shoulder press 45kg.
    **biceps press 25kg.
    **triceps press 45kg.

***crunch
    ***leg raise

****15 dk. bisiklet 70-75 rpm
    ****15 dk. koşu bandı 7.0-9.0 km/s

bütün çalışmaları 3er set yapıyorum. ağırlık çalışmaları 12şer tekrar karın çalışmaları 25er.

1 aydır haftada 3 gün(pazartesi çarşamba cuma) düzenli olarak programı uyguluyorum hiç aksatmadım. ancak ölçülerimi almadım ama vücudumda bacaklardaki sıkılaşma ve omuzlarda genişleme dışında pek de bir değişim olmadı.

aksine yağ oranım artmış metabolizma hızım yavaşlamış ve kas ağırlığım azalmış :S
    geçen ay bu ay
    ağırlık 75.5kg 75.6kg
    kas ağırlığı 37.4kg 36.7kg
    vücut yağ ağırlığı 9.3kg 10.9kg
    bmi 21.6 21.6
    pbf(yağ oranı) 12.3 14.4
    whr(bel kalça oranı)0.83 0.84
    bmr(met.hızı) 1801 1768

herşey normal değerlerde ama benim hedefim yağ oranını yüzde 10un altına çekmek ve 4-5 kg kas şeklinde almak. vücudumda büyüme istemiyorum. bu şartlarda yağ yakma ve kasları şekillendirmek istiyorum.

beslenmeye pek de dikkat etmiyorum. ne bulsam yiyorum. özellikle spordan çıktıktan sonra eve gitmiyorum ve dışarıda fast foodla beslenmek zorunda kalıyorum. uzman protein tozu önerdi.

önümüzdeki hafta yeni program alacağım. sizin tavsiyelerinizi almak istedim. hedefime ulaşabilmek için en verimli şekilde bir program olmasını istiyorum ve bu bir aylık süredeki kayıpların nedenini açıklayabilecek olursa sevinirim. her türlü tavsiyenizi bekliyorum teşekkürler...:)

2. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Kayıpların ya da kazanımın olmamasının nedeni kendin belirtmişsin. Bu sporda yüksek protein, düşük karbonhidrat ( her zaman değil ) alımını unutmayalım.

Yemek yeme düzeni ise bambaşka bir mesele. Ne kadar sık ve az yersen metabolizma o kadar çok hızlanıyor. 5 öğün ama doymuyacak kadar yemek ile, 3 öğün tıka basa yemek arasında çok fark var. 2-3 öğün yiyen birisi unutmamalıdır ki mide genişlemesi kaçınılmazdır.

Fast food tüketmek zorunda kalıyorum demişsin ama buna kesınlıkle inanmıyorum. Kendin istediğin için fast food a yöneliyorsun.

Sports International, zaten kendini kanıtlamış bir yer. İzmir'deki öyle en azından. Personal trainer zaten vermişlerdir. Onunla bir konuşup isteklerini söyle, özellikle yemek yeme konusunda sana bir program oluştursun ve programı takip etmeye gayret et. Bu sayede sorunların düzelecektir diye düşünüyorum.

primadonna bunu beğendi.
  3. primadonna

primadonna Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam sağol da asıl merak ettiğim şey benim beslenme alışkanlığım değişmedi. spor yapmadan önce yüzde 12 olan yağ oranı bir ayda hem de spor yapmama rağmen nasıl 14.5a fırladı. sonuçta değişen birşey yok beslenmede hem de spor yapıyorum ilk defa ve oran artıyor kaslar azalıyor. anlayamadığım o oldu...

4. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ

Bunun nedeni yağ ölçümünü yaptırdığınız tartı şeklindeki yağ ölçüm cihazından kaynaklanıyor.
    Aldığınız kası yağ olarak hesaplıyor.Daha güvenilir yağ ölçme tekniklerine yönelmenizi tavsiye
    ederim.
    İlk başladığınız 1-2 ay berbat beslenseniz bile kas kütlesi kazanımı olur ama 3.aydan itibaren fast-food beslenme düzeninizi değiştirmeniz gerekmekte hem sağlığınız hemde spordan fayda görmeniz açısından.
    Kolay gelsin.

Son düzenleme: 16 Mart 2010
    primadonna bunu beğendi.
  5. MeteAoglu

MeteAoglu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    eski bir konu ama denk geldim, okuyacak yeni arkadaşlar için tavsiyede bulunmak isterim. beslenmesiz bu işin olmayacağını bilmen gerek. özellikle yağ oranının azaltılmasında bir yandan beslenme yanlışlarına devam ederken bir yandan da amacına ulaşamazsın. cardio programınız ve seçeceğiniz karın kası egzersizleri önemli. dayanıklılık antrenmanları yerine yüksek yoğunluklu HIIT yapabilirsiniz, benim tavsiyem ilk ayı tamamen güç kapasitenizi artıracak egzersizlere ve cardio antrenmanlarına ayırmanız

6. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-26)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş