Bir yardım edebilirmisiniz ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve rustembilgi tarafından 13 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. rustembilgi

rustembilgi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocalarım kardeşlerim, ben body'e geçen perşembe başlamış bulunmaktayım.

Yaşım:16
    Boyum:1,95
    Kilom:93

Pek bilgili sayılmayacak bir antrenörümün verdiği program ile en hafif kilolarla başladım. Yeni başlayanlar için verdiğiniz hareketleri zaten yapıyordum benim sorunum antrenörüm hafif ağırlıklarla başlatıp 2x10 ile tekrar ettirmesi, benim belli bir ölçüde kas yapmam için, ağırlığı mı artırmam lazım yoksa setleri mi artırmam lazım

Diğer bir soru eğer ağırlığı artırmalı isem ne zaman artırayım, her hafta belli bir düzeyde artırabilir miyim nasıl bir artış yapayım ?
    eğer set sayısını artırmalı isem ne zaman artırayım, her hafta belli bir düzeyde artırabilir miyim nasıl bir artış yapayım?

2. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    daha dur ilk 1 ay git bakalım bi ondan sonra başlarsın ağır çalışmaya ne bu acele :)

3. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Benim 4. ayım ve bazı hareketlerde hala 1 ve 2 kilo ile çalışıyorum.Acele etme sen hareketi nizami yapmaya bak.

4. rustembilgi

rustembilgi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaptığım program şu (Haftada 3 gün bir gün arayla)
    Sizce nasıl ? ilk ay için uygun mu ?

10 dk koşu+ biraz egzersiz
    Bench Press 2x10
    Dumbell Fly 2x10
    Standing Alternate Dumbell Curl 2x10
    Deltoid Machine Press 2x10
    Dumbbell Side Lateral Raises 2x10
    Leg Extensions 2x10
    Leg Curl 2x10
    Lat Machine Pulldown Behind Neck 2x10
    Close Grip Cable Rowing 2x10
    Triceps Pushdowns 2x10
    Crunch 2x15
    Mekik 2x15

5. sofi-kadiri

sofi-kadiri Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    2x10 az,3x10 yap. hacim için 8 tekrarı geçme diyolar. bence kolu,omzu ve göğsü 8-8-8-10 tekar yaparak çalış,ona göre kiloyu çok dikkatli seç,ters piramit yap.son 2 tekrarda çok zorlanman lazım,3.bi tekrarın çıkmaması lazım,kas böyle gelişir,kasın kapasitesini iyice zorlıyıcaksın.ilk sette baktın 8 tekrara rağmen 2-3 tekrar daha yapabilecek gücün var,o zaman yapmaya devam ediceksin,sayıya takılmıyıcaksın.en kısa sürede verim almaya bak,1 ayın bile kıymetli,neden boşa gitsin

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:56 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:50 ----------

hocana sor hocam 2 set yapmamdaki amaç nedir de,vücut yapım ektomorf mu bunu mu ölçmek istiyosunuz de.burdan okuduğum kadarıyla galiba vücudun ektomorf ise 2 set yapman bile yeterli olabiliyomuş ama 2 set yapan bi vücutçu görmedim hayatımda,hepsi 3-4 set yapıyo.

göğüs programına üst göğsü de ekle dambıl fly'dan sonra.ben senin yerinde olsam hepsini 4 set yapardım.hocana bi sor neden her hareket 2 set.sanki dünyaya yeni gelmiş,kemikleri kırılmaya müsait bi bebeksin de...

6. rustembilgi

rustembilgi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sofi-kadiri daha yeni başladığım için k.bakma pek terimlerle aram iyi değil 8-8-8-10 dediğin, yani 4 set yap ilk 3 seti 8 şer son seti 10 tane mi yap diyorsun.Ters piramit derken ? eyvallah abicim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:57 ----------

Aslında yaşadığım şehir büyük bir köy olduğu için ceremesini çekiyoruz, o yüzden hocam bilgisiz biri, forumdan edindiğim bilgilerle kendim yapmaya çalışacağım,

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:00 ----------

Bu aradada gayet yapılı biriyim :) hoca benle dalga geçiyor heralde

7. sofi-kadiri

sofi-kadiri Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    evet 3 set 8 tekrar,4.seti 10 tekrar yap omuz,kol ve göğüste. hocanın bir bildiği olabilir,programın hep böyle olucak değil ama bana çok yetersiz geldi ilk ay için bile olsa. şu biceps programını uygula 4 set olarak,barbell curl,hummer curl,scott curl(z barla dar tutuş). 3 ay sonra da bunu uygula,barbell curl,reverse curl(barla ters tutuş),geniş tutuş barbell curl ve scott curl.3 ay sonra da barbell curl,hummer curl,scott curl,consantreyşın curl uygula.(4 hareket fazla olur diyosan 6.ayında scott curl'ü çıkar) 9 ay boyunca böyle çalış bicepsi.kol ile omuz küçük kas grubuna giriyo.bu kaslardan önemsediğini haftada 2 gün çalışabilirsin daha çabuk sonuç almak için.bicepsi haftada 2 gün çalışıcaksan,scott curl(sehpada)ü bi gün barla,diğer çalışma gününde dambılla çalış tek kol olarak. çalıştığın salonda scott curl hareketi için sehpa yoksa,ayakta z barla dar tutuş olarak yap

8. dustoz

dustoz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam sen salondaki hocanı dinle, tüm vücut idmanı yaparak başlarsın iyidir, antrenman sonunda çok yorgun olmuyorsan setleri 1'er set artırabilirsin (antrenman sonu çok yorulmak zorunda değilsin bu arada yanlış anlama, günlük işlerine devam edebilecek kadar enerjin kalmalı ama halı sahaya gidecek kadar kalmamalı örneğin). ağırlık artırmayı düşünme, çalışırken elindeki ağırlığa değil ağırlığın altındaki kasa bak, iyi beslen, güzel uyu, ağırlık artmaya başlar zamanla.
    sofi-kadiri yanlış anlama hocam da parçalı antrenman makrosu veriyorsun sen bu adam çok çok yeni başlamış, kondüsyonu yok bu adamın o kadar ağır idmana girsin, kas yapacağım derken kas yıkımına uğrar bu adam. haksız mıyım?

Son düzenleme: 13 Ocak 2013
  9. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş