Bir Veda Da Benden...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve B.B. King tarafından 4 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    arkadaşlar,bodyforumtr ye 2 ay önce üye olmuştum...

2 ay içerisinde 200 küsür mesaj attım..40 küsür teşekkür aldım.3-4 yıldır üye olup benim kadar mesaj atmamış,teşekkür almamış üyeler var.2 ayda daha iyisini yapamazdım herhalde.ve de özelden herkesin sorularını yanıtlamaya çalıştım.bir sürü kişiye yardımcı olduğuma inanıyorum.olabildiysem ne mutlu...burada güzel dostluklarımda oldu.guardbody hocama özel selamlarımı,saygılarımı gönderiyorum.gerçekten baba birisi.

gönül isterdi ki burada senelerce yazayım,öğreneyim,öğreteyim.hatta bu sitede görev alayım,mod falan olayım.bunları gerçekten istiyordum ve hedefliyordum.ama olmadı...

veda sebebime gelince...

4-5 haftadır özel mesaj kutuma Excursion isimli üye tarafından eşcinsel içerikli taciz mesajları,küfürler ve tehditler geliyor.4-5 hafta önceki ilk eşcinsel içerikli taciz mesajına cevap yazmamıştım ve de başta saygıdeğer Flexor hocam olmak üzere 4-5 forum yöneticisine vaziyeti bildirmiştim ve de kullanıcı şifremi göndermiştim.Flexor hocam verdiği cevapta merak etmememi ve gereğini yapacağını söyledi.fakat gereğini yapmadı.

Flexor hocama ikinci kez mesaj göndererek,bu mesajlara artık katlanamayacağımı ve bu üye forumdan uzaklaştırılmazsa bodyforumtr'deki üyeliğimi sonlandıracağımı söyledim.cevap vermedi.gereğini de yapmadı.

fakat üyeliğimi sonlandırmak istemedim ve Excursion isimli üyeyle konuşarak anlaşmaya çalıştım.o küfür etti,ben cevap yazmadım.o tehdit etti,ben alttan aldım.o daha da cesaretlendi,daha da coştu.

bana "delkanlı,"genç adam" şeklinde hitap ediyordu."yaşın kaç senin" diyordu. (23 yaşındayım...)

her geçen gün forumdan soğuyordum..telefon numarasını istedim.meseleyi forumdan uzaklaştırmak istemiştim..aradım,sahte numara vermiş...

en sonunda kimmiş,ne değilmiş bir araştırayım dedim.bulup,meseleyi kapatacaktım.18 yaşında olduğunu ve psikolojik tedavi gördüğünü öğrendiğimde vazgeçtim.

forumu terketmedim,ingiltere'ye gittim-geldim."mesele soğumuştur" dedim.soğumamış..!2 günde,4-5 mesaj...söyledim ki,"senden özür-mözür istemiyorum,mesaj atma başka bir şey istemiyorum..." nafile...

pes ettim...

4 Nisan 2008,

sizlere vücut geliştirme sporunda ve hayatta başarılar dileklerimle veda ediyorum.kendinize iyi bakın.steroid kullanmayın. ;)

eyvallah...

2. gazilikurt

gazilikurt Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    B.B. King tabiki senin kararına saygı duymaktan başka bişi yapamam fakat sende çok hassas davranmışsın manyağın teki deyip iplemesen daha ii olurdu

3. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    burda ozelden mesajlarda bizim yonetim olarak yapabilecegimiz birsey yok,sadece rahatsiz oldugunuz bir durum varsa ozel mesajlarinizi kapatabilirsiniz.

eger durum forum icinde olsaydi durum farkli olurdu,yonetim olarak hemen mudahale ederdik ama bu durumda bizim yapabilecek hicbirseyimiz yok,neden dersenizde tek bir mesaj bizim icin yeterli degil cunku konuyu geriye donuk inceliyemiyoruz bu yuzden de sorunun kimden oldugunu bulamiyoruz.

4. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    saydam bence geriye dönük inceleyemiyoruz diye bir şey olmaması gerekir, eğer bi taraf küfürlü özel mesaj alıyorsa bunu delil olarak kabul etmelisiniz. Tabi eğer karşı tarafta ilk olarak kendisine saldırıldığını kanıtlayacak kanıtı varsa durum değişir. Kimsenin burada özelden ya da genelden küfür işitmek için burada bulunduğunu sanmıyorum.

B.B King mesajlarını, konularını yakından takip eden, zevkle okuyan biriyim. Manyağın biri yüzünden bence forumu terketmemelisin, saydam'ın dediği gibi özel mesajlarını kapatırsın ortada sorun kalmaz. Kararını tekrar gözden geçirmeni rica ediyorum.

5. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    BB King
    En basitti Print Screen yapıp ,
    Yöneticilere gönderirdin,
    Sonucta kanıtın var, (Print Screen göndermiş olabilirsin tabi )
    Eğer karşı tarafında kanıtı varsa o da gönderir,
    Ve gereği neyse yapılırdı
    Bodyforumtr.com 'u diğer vucüt geliştirme forumlarından
    Ayıran en önemli özellik ,Özel olmayan üyelerine de, En az özel üyeler ve mod lar gibi ayrım yapılmamasıdır ,
    Tepkini net bir şekilde ortaya koymanada,
    saygılıyım ,
    Bence
    özelden msj bile olsa gereği yapılmalıydı mutlaka .

6. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    "Bodyforumtr.com 'u diğer vucüt geliştirme forumlarından
    Ayıran en önemli özellik ,Özel olmayan üyelerine de, En az özel üyeler ve mod lar gibi ayrım yapılmamasıdır "

Bu düşünceye katılmıyorum. Yönetim kurulunda çok değerli birkaç hoca var ve onlar bunu göz önünde bulunduruyorlar.
    Özel olmayan üyelerin yaptığı yorumlara daha ciddi ve eleştirel bakılıyor. Diğerlerine ise daha esnek ve ılımlı yaklaşlılıyor. Bunu bizzat ben de yaşadım.

7. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    arkadaşlar;
    4-5 yöneticiye birden vaziyeti bildirmemin sebebi "biri halletmezse biri halleder" düşüncemdi.VE DE 4-5 YÖNETİCİYE KULLANICI ŞİFREMİ DE VERDİM.ve gelen-giden 1 tek mesajı silmedim.forum yöneticileri "konu nereden doğmuş,ilk kim mesaj göndermiş,kim cevap vermiş,kim cevap vermemiş,sonrasında kim mesaj göndermiş,ben ne cevap vermişim,ne cevap almışım,kim ne demiş,ne dememiş" KENDİ GÖZLERİYLE GÖRMELERİ İÇİN.söylemek istediğim,copy paste,print screen bir tarafa KULLANICI ŞİFREMİ VERMİŞTİM ZATEN.aradan da 1 tek mesajı silmemiştim.şu anda mesajların bir kısmı silindi,sebebi ise gönderilen mesajların 50'yi geçmesidir.

niyetim ortalığı karıştırmak değil.sessizce geldim,sessizce gidiyorum...

herkese saygılarım ve sevgilerimle.

B.B. King

Son düzenleme: 5 Nisan 2008
  8. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    önce sehzadecelik sonra sen aslında foruma ilk basta bilgi almak için giren biriydim üzülüorum yazılarını okudugum insanların çeşitli biçimlerde forumu bırakmasına...
    Anlamadıgım bi insan bi insanı bu kadar çok rahatsız ederken rahatsız eden kişi neden banlanmaz? bu cesareti nerden bulur... Sadece merak ettim...Genede BB.King gerek yok gitmene tabi gidersen de saygım var ama... gitmesi gerekenler gitsin...

9. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    B.B king mesajini yine ayni sekilde baslatmissin.
    2 ay içerisinde 200 küsür mesaj attım..40 küsür teşekkür aldım.3-4 yıldır üye olup benim kadar mesaj atmamış,teşekkür almamış üyeler var

Yani kendini özel biri olarak hissettigini acik acik bu cümlelerle gösteriyorsun. Hayir bu forumda HIC kimse özel degildir.

Defalarca forum kurallarina uymayanlar Uyarilar alir. Bu forumda disciplin var. Bos mesajlara izin verilmiyor, buda bir cok kisiyi rahatsiz ediyor vede rahatsiz edecektir.
    Salvadore, özellikle senin bu laflari söylemen beni sasirtti. Bu forumda kurallari en cok cigneyen üyelerden birisi sensin. Yinede bu laflari söyleyebilmen cok garip. Kurallara uymayan HER bir üye uyarilir.

Bunun disinda, DEFALARCA bunu forumdada belirttim ve bir cok üyeye bana özelden küfür ediliyor laflarina. "Forum disindaki olaylara biz müdahale etmiyoruz" dedim. Daha öncede belirttigim gibi kimse bu forumda özel degil, onlara nasil müdahale etmediysek bu konudada müdahale etmeyiz %100 hakli olsan dahi.

Bir cok forumda özeldeki olaylara yöneticiler karismaz. Neden karismazlar? Cünkü herseyin bir yerde siniri var. Kurallar forum icinde gecerlidir. Nerde Stop diyecegiz ? Daha önce forumda xxx kisi bana msnde küfür etti, atilmasini rica ediyorum, yoksa forumdan ayrilacagim dendi. Bizene ? Her kizana, her dövüsene biz müdahale edemeyiz. Forum dışındakı olayları kontrol edecek olsaydık, başka işe zamanımız olmazdı sanırım.
    Forum disindaki sorunlarinizi kendiniz halledin. Bizlerin görevi forum kurallarinda yazili olan kurallarin, forumda cignenmesini önlemek.

Bu forum herkesin sayesinde HERKESE hizmet veriyor. Biz yönetim olarak cogumuz yaklasik 5 senedir, forumdaki olan olaylardan bir cok deneyim kazandigimizi düsünüyoruz.
    Bu kararda 1 yönetici degil, her bir yönetici ayni fikirde oldugunun altini cizmek isterim. 4-5 yönetici olayini unutun, her olayda ORTAK karar aliyoruz, ekibiz. Bir üye forumdan 1 kisi tarafindan atilmiyor bu forumda, yönetimde karar veriliyor.
    Mesajlarini okumak istemediginiz üyeleri engelleyebilirsiniz. Nasil mi yaparsiniz?
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/profile.php?do=editlist
    Yasakli listenize mesajlarini görmek istemediginiz üyeleri eklersiniz.

Son olarak bir baskasi nedeniyle forumdan ayrilmanin mantigini anlamama ragmen, her fikire saygi duyarim.

Bahsedilen diger forum üyeside bu basliga kendini savunmak adina mesajlar atacagini tahmin edebiliyorum. Bu basligin nereye gidecegini simdiden tahmin edebiliyorum. Acikcasi yazmis oldugun su cümle:
    "18 yaşında olduğunu ve psikolojik tedavi gördüğünü öğrendiğimde vazgeçtim."

Bu forumda KIMSEYI ilgilendirmez

Saygilar

wrestler, JR.hulk, Excursion ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  10. Enigma

Enigma Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    küfür edilen admin,mod yada elite üye olsaydı da aynı prosedür mü uygulanacaktı peki?

11. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Cevabını kendinde biliyorsun bunun Enigma. İlk mesajımı okursan belki anlarsın, nedenini.

diez bunu beğendi.
  12. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Geriye yönük derken(?) Bildiğim kadarıyla admin panelden tüm özel mesajları inceleyebilirsiniz...

*********************​

Bu forum sizin forumunuz olduğu için kuralları siz belirlersiniz...

Ancak birçok forumda özelden edilen küfür veya tacizler yönetime bildirilirse; bunu yapan taraf forumdan uzaklaştırılır... Buradaki uygulamanız (özel mesajlara karışmıyoruz tutumunuz) alışılmışın dışında bir uygulama olmuş...

zuzu bunu beğendi.
  13. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Despo haklı,
    Engelleme olayını bilmiyordum açıkcası,
    özelden msjlarını gelmesini istemediğin kişiyi engellersin ,
    olay çözülmüş olur,

14. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Vbulletin forumlarinda öyle bir özellik yok Opasan.

15. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    özel mesajlar yönetimin sorumlulugu dışında derseniz birçok probleme yol açabilir en basiti supplement satışı yapmak isteyenler türeyebilir forumda

16. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    Arkadaslar bilgiğiniz gibi bende forumdan ayrılıyorum aslında hiç mesaj atmıyordum ancak bu baslıkta mesajları görünce hem çok şaşırdım hemde çok üzüldüm.Burda biraz daha ileri gidilse yönetici-üye taraflasması çıkacak gibi bir ortam olacak.

üye arkadaslarım ;

burda yani forumda yöneticilerin kurallarında mantık aramamız lazım tamam bizim mantığımıza ters gelen şeyler olabilir ama her kuralda bir mantık ararsak burda disiplin nasıl sağlanır.özel mesajdan zamanında banada küfür tehdit geldi bunların benle alakalı olanların hiç birini yönetime bildirmedim neden çünkü "özel" sadece bir baska üye hakkında bana yanlıs bir şey geldiği zaman onu bildirdim mesaj atan bir ceza alsın diye değil yönetim bilsin diye.

eğer bi şeyler sorgulanacaksa tek taraflı değil iki taraflı sorgulanmalı ve kimseyi haksız dahi olsa küçük düşürecek yada rencide edecek cümleler kullanılmamalı.

saygılarımla

enigma bunun cevabımı ben sana evet olarak verebilirim ve garantide ederim.

17. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Öncelikle olayın nasıl geliştiğini size izah ediyim, kim haklı kim haksız değerlendirmeyi yaparsınız.

http://www.uzmantv.com/doping-ilacla...-sebep-olur-mu

altını çize çize söylüyor adam, BİLİNÇSİZ KULLANILAN diye...
    cambridge üniversitesi diyorsun da, bilimsel makale yollarmısın?

ben B.B. King nickli şahsa bu mesajı attım.

Bana gelen cevap ise;
    ve ya yapay testestoronları nasıl bilinçli kullanabileceksen söyle bakayım???vücuda dışarıdan yabancı testesteron girdiğinde vücut testesteron üretimini bırakır.halk arasındaki "bodyciler gay olur" efsanesi de bu yüzdendir ve kısmen doğrudur.senin gibi düşünenler,testestoronları vurdurup,sonra da başka bir şey vurdurmaya başlıyorlar... :)

Sonrasında ise, olaylar gelişti zaten.
    Siz olsaydınız, bu tür mesaja nasıl bir karşılık verirdiniz?
    Ondan sonra bu arkadaş, İzmir'denmişsin, git Kale'ye Gökhan gönderdi beni de seni bi zayıflatsınlar dedi.

Ben İzmir'den taşınalı 2.5 sene oldu. Ama akrabalarım, kuzenlerim orda, eğer varsa bi sorunun git kuzenimle görüş dedim, kuzenimin telefonunu verdim.(Kendisi git şuraya git buraya diyor, sonra delikanlıyım ayağı yapıyor, e bu halde benim de olayı başkasına havale etmem gayet normal) Aramamış, tabii ki, ama boş durmuyor devamlı konuşuyor. Sonra dedim sen numaranı ver. Tabi cevapta yine numara yok, boyuna konuşuyor arkadaş.

Bu yazdıklarımın tek kelimesinde bir yalan yoktur. Moderatörler istediği gibi bakabilir özel mesajlara.
    Kim kime saldırmış muhakemesini siz yapın.

18. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Excursion eski üyelerden zaten
    Durduk yerde neden böyle şeyler yapsın ?
    Çok mantıksız ,

Her iki üye de print screen yapsın göndersin ,
    kimin kalıp kimin gideceğine biz üyeler belirleyelim ,:D

Excursion ve ulasmen bunu beğendi.
  19. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Ben izah ettim B.B. King nickli şahsa, saldırgan bir kişiliğim yoktur benim.
    Konu steroidler öldürür olayından çıktı, o öldürür dedi, ben öldürmez dedim, insanlar fikir ayrılığına düşebilir, bu olağan bir durumdur. Ancak her fikir ayrılığına düşen birbirine hakaret mi ediyor?

burakula01 bunu beğendi.
  20. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    "18 yaşında olduğunu ve psikolojik tedavi gördüğünü öğrendiğimde vazgeçtim."

Bunu görmemiştim.
    Bu davranışlarda asıl kimin psikiyatrik tedaviye ihtiyacı olduğunu görüyoruz açıkca.
    Çok şükür ben tedavi oldum, üstünden 6 ay geçti tedavimin biteli, artık çok rahatım, relaxım. Bunu başkaları düşünsün :)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş