Bir Utanç Tablosu Daha

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve CENTAUR tarafından 25 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. CENTAUR

CENTAUR Guest

2. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Bu haberi daha önce duymuştum ve görüntüleri izlemiştim.Gidişatımız iyi değil,her yanda dayak,işkence,taciz.Nereye acaba bunun sonu nereye???

3. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde yaşanan olaylar insanın ruh sağlığını bozuyor. zaten ruhsal olarak pek de iyi olmayan bu insanlar orada çalışan bu zorbalar tarafından iyice hasta ediliyor. osmanlı döneminde bu günki ruh ve sinir hastanelerinden çok daha iyileri varmış en azında bu insanlara müzik terapisi uygulanıyormuş. şimde ise dayak terapisi....

orada çalıştırılan elemanların oraya hasta olarak yatırılanlardan daha hasta oldukları hal ve davranışlarından açıkça görülüyor. ben o insanları değil onları oralarda çalıştıranları suçlu buluyorum. makamında oturupta bu hastanede ne olup bitiyor diye araştırma yapmayan başhekim bey başlıca suçlulardan birisi. ikincisi o zır cahil insanları oralarda çalıştıran ve onları işe alanlar... adamlar çoban dahi olamayacak nitelikte insanlar... ki çobanlık bile belli nitelik ve beceri gerektirir...

ülkemin sağlık politikası çökmüş. bunu bu camiyanın içinde olan birisi olarak söylüyorum. yetersiz eleman ve hizmet binası ile bir yandan da ancak bu kadar olur diyorum.

yeterince yatırım yapılmıyor. yeni hastaneler açılmıyor. yeterince sağlık elemanı alınmıyor. hem doktor hem de yardımcı sağlık personeli açığı çok fazla. insanlara çoğu zaman haddinden fazla mesai yaptırılıp nöbet tutturuluyor. kendimden biliyorum. acil serviste çalışırken psikolojim bozulmuştu. ardı ardına nöbet tutuyorduk. yeterince dinlenmeden tekrar hastanedesin. ellerimde psikolojik nedenlerden dolayı egzama oluşmuştu. şuan 112 de yim. daha rahatız. en azından karışan eden fazlaca yok ve nöbet sayısı daha az. ellerim de iyileşti.

herşey yatırım ve nitelikli insan gücüyle düzelir. sen mezun olan onca insanı kapıda beklet. onlara iş verme. onların yerine böyle ne idüğü belirsiz kişleri çalıştır. onlar hastada döver, sana da söver.

4. cNyT

cNyT Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    adi şerefsizler ya

5. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Bir sağlık çalışanı olarak aldığın ücretten memnun musun?Amerika'da doktorlara ve öğretmenlere verilen maaşlara bakın,bir de Türkiye'de.7 yıllık çok ağır bi fakülteyi bitirip çok ağır ve sorumluluk isteyen bi işe tutup 1500 ytl civarlarında bi maaş verirsen o adam tabiki işini doğru düzgün yapmaz.Ya da öğretmen yaa arkadaşlar dünyada en zor iş İNSANLA UĞRAŞMAK!İnsanla uğraşan birine yeterli önem verilmezse,hakettiği maaş verilmezse bu gibi tablolarla daha çook karşılaşıcaz...

6. spidey

spidey Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    istanbul
    yaa ben bunu televizyonda izledim,cidden rezalet ,olmaz böyle bişey. Ne olursa olsun o korumasız insanlara böyle şeyler yapmak için insanın insanlıktan çıkmış olması lazım. Birde anlatıyolar birbirlerine merifetmiş gibi şöyle vurdum,böyle patlattım falan diye. :x

7. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    haklisin...

Ben bildim bileli akil hastanelerinde hep pis isler skandallar doner..Hastalar dovuluyorlar hatta iskence yapiyorlar bu yeni bir sey degil. 20 yil oncede ayniydi.Orada vasifsiz calisanlar...fazla mesai az ucret doktorlar..Devlet hastaneleri parasizlik eee sonuc bu..orada yatan akli dengesi bozuk insanlarda garibim dayak yiyiyorlar..
    Yeni yaptirimlar ve ozel hastane gibi akil hastaneleri acilsa kalitesi personel doktor calissa boyle mi olur ??

8. CENTAUR

CENTAUR Guest

Şimdi sıkı durun dünki sabah gazetesindeki habere bakın akıl hastası bir kız adana ruh ve sinir hastalıkları hastanesinden dayak skandalından dolayı ailesi tarafından çıkartılıyor, daha sonra bir üfürükçünün elinde kalıyor.

http://arsiv.sabah.com.tr/2007/02/24/gnd140.html

9. nr26

nr26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ESKİŞEHİR
    evet bende izlemiştim tv bu konuyu ve şiddetle kınayarak ve gerçekten ağlayarak ,ya asıl hastanediki çalışanlar ruh hastası bence yazık değilmi zaten tedaviye muhtaç olmasalar ne işleri var hayatın acı sillesi vurmuş çokmu ister insan öle bi durumda olmayı,birde onlar ellerinden gelen işkenceyi yapıyorlar :x :x inşallah yetkililer bunun arkasını bırakmazda bu personele gereken cezayı verir :x Allah sonumuzu hayır getirsin bu insanlık değil VAHŞET :x

Sayfayı Paylaş