Bir Turlu Kilo Veremiyorum

Konusu 'Yağ Yakıcılar ve Yağ Yakımı' forumundadır ve harekir tarafından 30 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. harekir

harekir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    hatay
    arkadaslar ben surekli diyet yapmayi denemis bir insanim babamin isi lokantacilik oldugu icin ilkokul 4 . sinidtan sonra kilo almaya basladim bu lise 1 e kadar devam etti lise 1 yutta kalmistim ve ne aptallik ki sadece sabah kahvaltisi yaparak 80 kilo olmustum ve yaz geldiginde hazin son yasandi o kadar verdigim kilolari geri almaya basladim yaz tatili boyunca oruc tutmama ragmen 1 ay 10 ile 15 kilo aldim ve almaya devam ettim lise 2 de 100 lere kadar gelmistim o yandan bu yana kilo vermeye calisiyorum gecen sene bu forumla tanismistim ve 8 kilo civari vermis ve yine ne yazikki yaz tatilinde yine almistim ve su anda diyet yapiyorun spor yapiyorum veremiyorum sabah kahvaltisi yapmaya calisiyorum ama genelde yapamayip sadece elma yiyerek gecistiriyorum yanlis ama ne yaparsiniz diger oyunleride okulda iken doner yoyorum mecbur diger gunler hastanede staj yaptigim icin ne cikarsa yiyorum ana genelde proteinli beslenmeye calisiyorum ve ekmek yemiyorum acaba bana bu konuda yardimci olabilecek arkadaslar varmi yeter artik cok sikildim bikkin durumdayim

2. 0xhex

0xhex Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    kahvaltıyla durucaksın tum gun sonuc buraya yazıyorum :) 1 ayda 10 kılo,ara yemeklerde cok cok az tuket

3. harekir

harekir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    hatay
    ama sonradinda tekrar alacam demi :) dustum o hataya bir kere

alperenalp bunu beğendi.
  4. 0xhex

0xhex Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    kılonu kas olarak almayı dusun bırde bb yapıyor musun?birde gunluk ortalama neler yıyıorsun

5. harekir

harekir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    hatay
    sabah bir elma yoyorum su an ogle okulda isem doner hastanede isem ne cikarsa evde isem tavuk ve plav aksam da tavuk plav ayrak ekmeksiz her ogun ve eger enrjim varsa kosu bandinda kosuyorum duzensiz ama boyle yapabiliyorum baska yolu tok
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Aralık 2013 ---
    bb su an yapmiyorum okul bittigi zaman spor salonu olan bir yere universiteye gidersem yapicam ama su an imkanim yok

6. 0xhex

0xhex Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    tavuk yemeyı kesmelısın yerıne daha uygun bırsey bul bırden kes demıyorum tabı

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.788
    Ödül Puanları:
    123
    Sabah kahvaltısında sadece elma yemen veya sabah kahvaltısı yapmaman yanlış değil. Doğru da değil, sadece alakasız. Günde kaç öğünle rahat edebiliyorsan o kadar öğün almanda herhangi bir sakınca yok. Önemli olan günün sonunda kaç kalori almış olduğun.
    "su anda diyet yapiyorun spor yapiyorum veremiyorum" demek kendini kandırmaktır. Spor yapman güzel, ama kilo veremiyorsan çok yiyorsun demektir. Yediklerini azaltman lazım. Yapılacak şey beli günlük kalori ihtiyacını hesapla, bunun %20 düşüğüyle beslen.
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Aralık 2013 ---
    0xhex'i dinleme, beslenme hakkında hiçbir şey bilmiyor.

8. 0xhex

0xhex Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    benim demek istediğim şey gunluk az yemesı kılo bır tek bu sekılde verılır sporda kosmussun vs. onlar isin çerez kısmı.ektomorf bı yapım oldugu ıcın kendımden bılıyorum 1 hafta dogru duzgun ogunlerı yıyemeyım anında 2-3 kılo verıyorum

9. harekir

harekir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    hatay
    kardesim onceden forumda her seyi okudum sana soyle anlatayim arada kacamaklarim oluyor ama haftada bir kere falan bu cok degil sanirsam ama gunluk en fazla 1000 ile 1500 kalori aliyorumdur mesela hastanede bu gun balik mercimek corbasi ve salata yedim simdi eve gidiyorum ve tavugu yiyecegim ben 1 aydirnyapiuorum ama ortada 1 kilo vermek vqr sadece ve koaudan oncede l carnitin iciyorum daha ama sonuc bu arada kacamak yapiyorum ama fazla degil boyle olmasi normalmi ya

10. tnakresss

tnakresss Üye

Beğenileri:
    747
    Ödül Puanları:
    103
    ben 9 aydır diet yapıyorum. son 6 aydır spor olarak evde kendimce birşeyler yapmayada başladım. toplamda 30 kg civarı verdim. sabah ve öğlen yiyorum 10:30 ve 4:30-5:00 civarlarındada aran öğün yapıyorum. akşam yemeği yemiyorum. çünkü saat olarak kritik zamanlara denk geliyor. sabah kahvaltısı dışında hamur işi ekmek vs. hayatımdan çıktı. tatlı mümkün olduğunca minimumda. meşrubatta aynı şekilde. sabahları fırsat buldukça işyerime yürüyerek gidiyorum. 4-4.5 km. hızlı tempo olarak kardio olarak. Haftanın 6 akşamıda aynı şekilde yolu dahada uzatarak hızlı tempo yürüyerek geliyorum. nabız bayağı yüksek oluyor.
    kardio ve spor olmadan kilo vermek çok zor. keşke daha önceden başlasaymışım diyorum. 6 aydır spor yapıyorum ama herşeyim değişti. duruşum değişti. kendime özgüvenim arttı. Kilo vermek sabır işi. istek ve inanç işiymiş öğrendim.

0xhex bunu beğendi.
  11. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.788
    Ödül Puanları:
    123
    Normal tabi ki. İki ihtimal var. Yüksek olan ihtimal şu, yediklerini yanlış hesaplıyorsundur ve senin 1000-1500 kalori zannettiğin 2000-2500 kaloridir. Aradaki kaçamakları da ekleyince kilo veremiyorsundur. Diğer ihtimal ise gerçekten 1000-1500 kaloriyle besleniyorsundur ve uzun süredir böyle yaptığın için metabolizman yavaşlamıştır. Eğer ilk ihtimal doğruysa, yani düşündüğünden fazla kalori alıyorsan yükseltmen, ikinci ihtimalde ise arttırman gerekir. Doğru saydığına eminsen aldığın kalorileri 2 haftalığına yükseltip (2500 civarına) vücudunu düzgün çalışır hale getir derim. Ondan sonra da 1000-1500 değil günlük 2000 kalorilik bir diyetle işe başlarsın. Metabolizman doğru çalışmaya başladığında bu kaloride kilo verebilmen gerekir.

Sayfayı Paylaş